Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra

Site-uri matrimoniale serioase

Plasa de umbrire peste gard de pl...
 O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 

Salam s-a calugarit!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
24 replies to this topic

#1
Gonthar

Gonthar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,581
  • Înscris: 15.10.2006
Florian Salam zâmbește tot timpul la concerte și la emisiunile TV, însă numai el știe ce e în sufletul lui, căci dorul de soția lui, care a încetat din viață în 2009, îl macină. Manelistul i-a dedicat femeii pe care a idolatrizat-o videoclipul “Nu este zi să nu plâng”, versurile fiind de-a dreptul sfâșietoare.
În videoclip, Salam a renunțat la costumele de lux și a filmat îmbrăcat în călugăr. Piesa “Nu este zi să nu plâng” îi e dedicată soției lui, Ștefania, care a încetat din viață în urmă cu patru ani.
Piesa este inclusă pe compilația “Number one”, pe care mai apar, tot îmbrăcați în călugări, Sorinel Copilul de Aur, Bogdan Artistu, Alex Kojo sau Edy Talent.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/m8GAf1WRt4w?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://www.libertatea.ro/uploads/RTEmagicC_10-coperta-fata1-jpeg.jpg.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
Sempiternal

Sempiternal

    // Mastermind \\

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,646
  • Înscris: 05.05.2013
[ http://s23.postimg.org/oeodl8wq3/39143005.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,709
  • Înscris: 05.09.2005
vad titlul la Subiecte noi - "Salam s-a calugarit" - imediat ma gandesc...Gonthar...

#4
Fumez_Vodca

Fumez_Vodca

    I'm so mean I make medicine sick

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 04.11.2012
[ http://images.wikia.com/adventuretimewithfinnandjake/images/5/54/Annoying_no_gif.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#5
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Si a devenit din salam Florin, salam Calugaresc?

#6
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,736
  • Înscris: 03.02.2007
Pe ăștia așa cum stau ei așa în șir îmbrăcați în călugări, i-aș împărți în două și i-aș pune față în față să se pălmuiască până cade și penultimul.

Minutul 0.22.30

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1f7ouvAyHqU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Digix, 26 June 2013 - 08:58.


#7
Plicea

Plicea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 693
  • Înscris: 22.04.2013

 Digix, on 26 iunie 2013 - 08:50, said:

Pe ăștia așa cum stau ei așa în șir îmbrăcați în călugări, i-aș împărți în două și i-aș pune față în față să se pălmuiască până cade și penultimul.

      Eu am o idee mult mai buna decat a ta. Nu sunt insa sigur, pentru ca nu am mai citit in ultima vreme regulamentul si nu stiu daca termenul de "poponauti" se poate folosi aici pe forum.

#8
jully1994

jully1994

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,401
  • Înscris: 27.02.2012
Știu melodia de când a apărut...e foarte frumoasă, chiar te mișcă. Posted Image Numai că oamenii de rând (p***mea, scuzați modul de exprimare) nu știu să aprecieze și vin cu unele comentarii de prost gust. Eu, dacă scrie de cineva de care nu mă interesează, nu intru să citesc.Posted Image

Edited by jully1994, 26 June 2013 - 09:46.


#9
Sempiternal

Sempiternal

    // Mastermind \\

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,646
  • Înscris: 05.05.2013
Am aşa o poftă de Salam .
Mno, scuze pentru diacritice dar postez de pe tel. .

EDIT: ^_^, am ajuns acasă.

Edited by Sempiternal, 26 June 2013 - 10:01.


#10
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

 Danitos, on 26 iunie 2013 - 09:16, said:

Din moment ce diversi useri, arunca cu "rahat" in initiatorul topicului si in continutul acestuia, nu vi se pare corect, ca si alti useri sa i se alature, pentru a se impotrivii voua, cei care vedeti situatia "ca, calu" ?

daaaaa, dar uite cine e initiatoru´, asta nu-ti da de gandit?

#11
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,736
  • Înscris: 03.02.2007

 jully1994, on 26 iunie 2013 - 09:45, said:

Posted Image Numai că oamenii de rând (p***mea, scuzați modul de exprimare) nu știu să aprecieze și vin cu unele comentarii de prost gust.

Ne scuzi că noi oamenii de rând, nu putem ajunge la nivelul vostru academic de înțelegere profundă al acestui act cultural de înaltă ținută artistică. Doar și lui Bregovici îi place, nu-i așa?

.. la mea e probabil o greșeală de tipar în propoziția ta de mai sus.

#12
jully1994

jully1994

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,401
  • Înscris: 27.02.2012

 Digix, on 26 iunie 2013 - 10:12, said:

Ne scuzi că noi oamenii de rând, nu putem ajunge la nivelul vostru academic de înțelegere profundă al acestui act cultural de înaltă ținută artistică. Doar și lui Bregovici îi place, nu-i așa?

.. la mea e probabil o greșeală de tipar în propoziția ta de mai sus.
Nu, e un cuvânt, dar nu pot să-l spun...**limea (=oamenii de rând) Posted Image
Goran Bregovic (NU Bregovici) a zis că Florin Salam e cel mai bun cântăreț din țara noastră. Și da, majoritatea nu-l apreciează! Preferă muzică ușoară cu 2-3 versuri pe care nici nu le cântă în cluburi (fac playback), în loc să asculte lăutarii care fac show LIVE de câteva ore.Posted Image Cocoș (cel care cântă cu vioara în clip) a demonstrat acum 2 ani la Bahmuțeanca în emisiune că poate cânta orice (a interpretat și simfonie de Mozart); Florin Salam a cântat și cu Paula Seling cu orchestra simfonică pe spate și a arătat de ce e în stare. Lucrurile astea nu le vedeți voi! Nu trebuie să ai „nivel academic de înțelegere”, trebuie doar să asculți și să analizezi înainte de a vorbi.Posted Image A fi „manelist” nu înseamnă numai a te distra, ci și să faci diferența între cel care e într-adevăr talentat și cel care n-are nici-o treabă cu muzica și face genul de râs (sunt exemple și în lumea manelelor: Nicu de la Căzănești, Fernando ș.a.m.d., dar nu prea îi ascultă nimeni).

#13
media_nou

media_nou

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 471
  • Înscris: 03.06.2013

 Sempiternal, on 26 iunie 2013 - 09:17, said:

Sha mhuara dujhmanhi.

Gonthar face mişto Posted Image, tu chiar crezi că ascultă manele? Posted Image.


eeeee!

tipu e tare mistocar, insa e prea subtil pentru sooptisti

Edited by media_nou, 26 June 2013 - 10:46.


#14
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012
Esti sigur ca e calugar??
Nu e din banda alora de omorau negri prin america anilor1800???

#15
Sempiternal

Sempiternal

    // Mastermind \\

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,646
  • Înscris: 05.05.2013

 BodCasa, on 26 iunie 2013 - 13:37, said:

Esti sigur ca e calugar??
Nu e din banda alora de omorau negri prin america anilor1800???
Ku Klux Klanul.

#16
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012
Exact.....eu mai degraba cred tigani ca s-au gandit la Ku Klux Klanul,decat la calugari romani.

Edited by BodCasa, 26 June 2013 - 17:54.


#17
smokke2

smokke2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 02.12.2012

 jully1994, on 26 iunie 2013 - 10:39, said:

Nu, e un cuvânt, dar nu pot să-l spun...**limea (=oamenii de rând) Posted Image
Goran Bregovic (NU Bregovici) a zis că Florin Salam e cel mai bun cântăreț din țara noastră. Și da, majoritatea nu-l apreciează! Preferă muzică ușoară cu 2-3 versuri pe care nici nu le cântă în cluburi (fac playback), în loc să asculte lăutarii care fac show LIVE de câteva ore.Posted Image Cocoș (cel care cântă cu vioara în clip) a demonstrat acum 4 ani la Bahmuțeanca în emisiune că poate cânta orice (a interpretat și simfonie de Mozzart); Florin Salam a cântat și cu Paula Seling cu orchestra simfonică pe spate și a arătat de ce e în stare. Lucrurile astea nu le vedeți voi! Nu trebuie să ai „nivel academic de înțelegere”, trebuie doar să asculți și să analizezi înainte de a vorbi.Posted Image A fi „manelist” nu înseamnă numai a te distra, ci și să faci diferența între cel care e într-adevăr talentat și cel care n-are nici-o treabă cu muzica și face genul de râs (sunt exemple și în lumea manelelor: Nicu de la Căzănești, Fernando, NEK, CLAUDIA, NICU PALERU, ALEX DE LA ORASTIE, FLORIN PESTE, FLORINEL SI IOANA, LAURA, FRATII IESENI, MIHAELA, DENISA, GEORGIANA DE LA CLEJANI).

Edited by smokke2, 30 July 2013 - 22:09.


#18
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

 jully1994, on 26 iunie 2013 - 10:39, said:

Nu, e un cuvânt [...]

Mai pe scurt: Florin Salam este un bun killer de urechi și melodiile lui te pot traumatiza pe viață.

Edited by alfa_alfa, 07 August 2013 - 14:17.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate