Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...
 Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)
 sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...
 

Sony Xperia Z Ultra

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#37
Feugen

Feugen

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.11.2014
Bună.
Am un Sony Xperia Z ultra și am semnal slab sau inexistent-apare un x rosu deasupra celor 4 linii de semnal. Am cartela Digital, pe care am schimbat-o deja, fără rezultat. Setez Wcdma și căutare automata rețea, dar de fiecare data când dau căutare automata, cauta,găsește Digimobil.ro, se înregistrează, dar nu rămâne înregistrat. A mai pățit cineva asta, ma poate ajuta cu un sfat?
Va mulțumesc!

#38
viorelo68

viorelo68

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 28.08.2008
Am cumparat azi la mana a doua un xperia z ultra.
Am incercat sa-l testez cu cartela mea un microsim dar nu a mers , vanzatorul avea nano sim si adaptor, i-am facut proba pe cartela lui, am facut apel de pe el si a mers.
Am ajuns acasa am incercat doua cartele microsim si nu le citeste , cand introduc cartela isi da restart si cand se deschide nu o vede.
Mentionez ca si numarul vanzatorului si ale mele sunt pe orange , deci este exclus sa fie codat.
Stie cineva ce are?
Am uitat sa mentionez ca am mai avut un xperia z ultra si mergea cartela din prima,cu  aceeasi cartela cu care nu-mi merge acum.
Singura solutie pe care o am e sa ma duc sa-mi tai cartela sa o fac nanosim si cu adaptor poate merge.
Mai are cineva vreo idee?
Multumesc anticipat.

Edited by viorelo68, 03 November 2014 - 19:42.


#39
SONYYYA3

SONYYYA3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 06.08.2006
Stie cineva cat tine bateria la telefonul sony ultra z ala de 6.4 inch??
Va multumesc

#40
Mihai1st

Mihai1st

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 05.09.2014
Unii spun ca ar putea sa redea 7 ore de film poate chiar 8 din cateva review-uri citite. E mai mult tableta decat telefon in orice caz, ecranul consuma foarte mult "curent"

Edited by Mihai1st, 20 November 2014 - 16:23.


#41
SONYYYA3

SONYYYA3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 06.08.2006

View PostMihai1st, on 20 noiembrie 2014 - 16:22, said:

Unii spun ca ar putea sa redea 7 ore de film poate chiar 8 din cateva review-uri citite. E mai mult tableta decat telefon in orice caz, ecranul consuma foarte mult "curent"

Da ok inteleg .
Dar folosit ca telefon cam cat sta in standby , cam asta ma intereseaza.
Multumesc

#42
Dyonissos

Dyonissos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 850
  • Înscris: 30.11.2004
Cam subtire activitatea pe topicul asta. Chiar nu sunt posesori de Z ultra?
Eu numai ce mi-am comandat unul, trebuie sa soseasca. Posted Image
Late edit: Il foloseste cineva cu sim Digi? Multumesc!

Edited by Dyonissos, 10 December 2014 - 12:50.


#43
dorianstanca

dorianstanca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 18.09.2007
Ba sunt posesori de z ultra! Felicitari pentru achizitie! Eu il am de aproape 3 saptamani si sunt super incantat de el, este un device extraordinar din foarte multe puncte de vedere...insa nu perfect. Oricum, ca raport pret/calitate cred ca este imbatabil. Dupa parerea mea, singurul punct slab al telefonului este reprezentat de sunet. Evident, mai sunt lipsa blitului sau marimea... insa nu sunt semnificative. Eu am avut noroc si in cutie, pe langa casti, am gasit un dispozitiv bluetooth sony SBH20 pe care il folosesc atat in convorbiri dar si pentru a asculta muzica si pe care ti-l recomand calduros. Pur si simplu iti ofera un sunet de o calitate foarte buna, chiar daca telefonul este lacunar la capitolul asta - probabil din cauza membranelor acelea care protejeaza difuzorul in cazul in care ai scufunda telefonul in apa. In rest...numai cuvinte de lauda. Eu il folosesc pe Orage si merge impecabil. Am si abonament de la digi, insa din pacate acest operator nu ofera viteza 4G si ar fi o risipa sa nu profiti de capabilitatile de top ale telefonului :)

Edited by dorianstanca, 10 December 2014 - 18:11.


#44
Dyonissos

Dyonissos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 850
  • Înscris: 30.11.2004
Mi-a venit jucaria. E superba, dar ce e cu difuzorul ala? E cumva o gluma? WTF?????

#45
dorianstanca

dorianstanca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 18.09.2007
Ti-am zis ca e deficitar pe partea de sunet....Eu am impresia ca si in convorbiri se aude cateodata aiurea, deasta iti si recomand Sbh20. Poti sa-mi spui de unde l-ai achizitionat si ce contine cutia?

#46
Dyonissos

Dyonissos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 850
  • Înscris: 30.11.2004
L-am luat de la emag.
In cutie avea alimentator de UK, cablu USB si casti. Cei de la emag cred ca i-au pus si adaptor de priza. Una peste alta e frumos, se misca bine, dar difuzorul e jenant.
Screen mirroringul e prost, are lag si pierde frame-uri.
Pe wifi se conecteaza la 65Mb, m-as fi asteptat la 135.
Inca nu m-am decis daca il pastrez sau nu.
O sa incerc si un rom GPE sa vad cum e acadeaua.

#47
Dyonissos

Dyonissos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 850
  • Înscris: 30.11.2004
Root-at, deblocat bootloader si pus rom GPE - android 5.0
E frumoasa acadeaua, dar saraca in setari si customizari. Si pentru ca stie doar art, nu merge xposed framework.
Plus ceva bug-uri: nu mi-a mers deloc wireless display, n-am putut sa pun ca ringtone un mp3 de pe sd card.
Cred ca revin la stock 4.4.4 si pun xposed + gravity box.
Nu stiu de ce, dar parca asteptam mai multe de la un flagship de 2013.
Pe voi cat va tine bateria?
Mie mi se pare ca se duce cam repejor. Bine, l-am si butonat la greu, dar la cum vad eu, nu cred ca tine o zi :(
Bine ca am 15 zile sa ma decid daca-l pastrez sau nu.

#48
dorianstanca

dorianstanca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 18.09.2007
Pe mine ma tine o zi de utilizare intensa. Sau hai mai bine sa zic ca tine undeva intre 5-6 ore ecran activ cu rulare aplicatii solicitante. Si eu tot de la emag il am si am primit in cutie si sbh20 care schimba complet experienta audio. Ce fel de casti ai primit?

P.S. Vezi ca sunt doar 14 zile conform prevederilor legislative in vigoare

Edited by dorianstanca, 11 December 2014 - 17:16.


#49
Dyonissos

Dyonissos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 850
  • Înscris: 30.11.2004
Casti standard in-ear.

#50
dorianstanca

dorianstanca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 18.09.2007
Mi se pare ciudat ceea ce spui despre mirroring...tin minte reviewul lui buhnici in care tipul era extaziat de capabilitatile telefonului. Eu recunosc ca n-am incercat deocamdata

#51
Dyonissos

Dyonissos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 850
  • Înscris: 30.11.2004
Merge pe stock, dar prost de tot. Cel putin pe televizorul meu. Din 3 telefoane cate am testat pana acum, asta a fost cel mai slab.

#52
dorianstanca

dorianstanca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 18.09.2007
Ce televizor ai? Cum ti se pare displayul telefonului?

#53
Dyonissos

Dyonissos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 850
  • Înscris: 30.11.2004
Un LG cu Miracast. Display-ul e foarte tare, intr-adevar. Sper sa ma obisnuiesc cu marimea :)

#54
dorianstanca

dorianstanca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 18.09.2007
Da, marimea este intr-adevar o problema. Am vazut zilele trecute o super oferta la sony smartwach 2, redus la 350 lei si ma cam bate gandul sa-l achizitionez. Practic, imperecheat cu z ultra si sbh20 m-ar scuti de efortul de a scoate "paleta" din geanta atunci cand sunt apelat

Edited by dorianstanca, 11 December 2014 - 17:33.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate