Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Yahoo vs. MSN

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#19
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
ce hacker devenisem si eu ...

facusem un form cu cateva campuri si puneam looserii sa scrie acolo parola lor,id-ul lor si id-ul celui caruia vor sa ii afle id-ul


am facut rost de vreo 15 id-uri din care vreo 5 inca le mai am si le folosesc pt mine, le-am schimbat parola bineinteles

#20
aolex

aolex

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,829
  • Înscris: 06.12.2004

View Postagain, on Dec 1 2005, 22:16, said:

ce hacker devenisem si eu ...

facusem un form cu cateva campuri si puneam looserii sa scrie acolo parola lor,id-ul lor si id-ul celui caruia vor sa ii afle id-ul
am facut rost de vreo 15 id-uri din care vreo 5 inca le mai am si le folosesc pt mine, le-am schimbat parola bineinteles

frat333.... ejtI c000l $a m0aRa $0akra frateeeeeelee meU!!! ne afili3m ba??????????!!!!?!?!?!?!

#21
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
yeap br0, vb pe m!rC, pe |_| |\| D 3 r |\| 3 T (undernet daca nu se intelege)

#22
danyboy2010

danyboy2010

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 18.09.2005
again facei pishing a? :naughty:

#23
shrew

shrew

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 23.11.2005

View PostCGF, on Nov 30 2005, 17:50, said:

Ce sa doara? :huh:

Daca spunea altcineva si nu o profesoara de info., nu il credeam. Dar asa...m-a cam pus pe ganduri.
Cica sunt programe (se dau mari jmecherii) cu ajutorul carora spargi imediat parolele de yahoo. Nu a incercat nimeni niciodata? :deadtongue:
Nu e tocmai relevant faptul ca i-a spus o profa de info. Eu sunt la un liceu cu renume si la profilul mate-info, iar in cls a IX-a, profa de info ne zicea cum ca mouse-ul optic e cel fara fir si muuulte alte greseli la programare, gafe, intrebari evitate etc. Exista si oameni care-si ocupa functia... nu tocmai pe merit.

View PostTakeshy, on Nov 30 2005, 19:19, said:

Tare

Si pe mine m-a amenintat unul ca a sa-mi ia foc placa si o sa-mi sara in aer procesorul. La naiba cred ca e foarte ocupat tipul ca de 3 luni tot astept
:roflmaofast:

YM e foarte raspandit si daca pun MSN cu cine vorbesc? Imi pun toti prietenii sa-si instaleze MSN? :(
Poti vorbi cu aproape oricine din Europa de Vest si America Latina. Din cate am OBS, p-acolo toti sunt fani MSN. Pe cand in America de Nord: YM rulz.

View Postaolex, on Dec 1 2005, 18:58, said:

profa de info ... da-i undeva pe profii de info . la noi la scoala (in ro) se invata pascal . pentru ce ? la ce ajuta ? se mai foloseste ? nu ... si copiii ce fac ? copy/paste :D
Nu peste tot se invata Pascal... la mine d ex se face C++

#24
dave

dave

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 18.09.2005
Am nevoie de ajutor :worthy:

De curand mi-am instalat MSN Messenger pt a coresponda cu persoane.
Totul mergea bine timp de cateva zile pana cand s-a blocat ceva MSN Messenger. :huh:

in msn scrie ca tb descarcare dar nu stiu cum sa incep si habar nu am de asta
Sunt rea muuulte optiuni de descarcare sau chestii :cursing: de descarcare sau altceva.
Nu mai inteleg nimic!!!


incep sa-mi pierd rabdarea cu MSN asta de cate ori incerc Messenger de fiecare data

am si YahooMessenger si este foarte simplu si n-am avut nici o problema spre deosebire de MSN.

Ma poate ajuta cineva?
astept sfaturi ca sunt incepator  :worthy:


cu toata stima B)

#25
Woofy31

Woofy31

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 29.09.2005
yahoo se cam schimba periodic.. orice metoda ar gasi cineva sa sparga parole, probabil ca peste o zi-doua nu mai functioneaza... ink ceva: yahoomess a inceput sa fie naspa de naspa.. Skype castiga teren de ceva vreme datorita "ciudatei" functionari a ymessului

#26
ApologetX

ApologetX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 890
  • Înscris: 22.03.2006
vreau sa va zic ca dincolo (in europa si nunumai) cel mai folosit este MSN-ul
spre ex in Spania nu am vazut pe cineva sa foloseasca yahoo sincer... am avut contact cu multi .. (jobul) zi de zi .. si toti is pe msn la fel si in sua (is mau multi pe msn)

si sincer si mesuu de la msn mi se pare mai ok (sunet la voice,webcam etc..) nus fan Microsoft! dar windows live mesenger ii super ,ideea cu sharingu etc.. mult mai bine facut

yahoo a atras acuma mai multi useri ca a marit spatiu la mail.. dar tot nu a depasit hotmail-ul ..(bag mana in foc)

deja ii plin netu de programele ptr yahoo .. nici pe invizible nu mai poti sta linistit :)

#27
zasul

zasul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 23.02.2005
in curand veti putea sa comunicati cu cei de pe MSn prin yahoo asa ca ... :

Quote

Coming soon:
IM with Windows Live™ (MSN) Messenger friends


#28
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002

View PostTakeshy, on Nov 30 2005, 20:19, said:

Tare

Si pe mine m-a amenintat unul ca a sa-mi ia foc placa si o sa-mi sara in aer procesorul. La naiba cred ca e foarte ocupat tipul ca de 3 luni tot astept
:roflmaofast:

YM e foarte raspandit si daca pun MSN cu cine vorbesc? Imi pun toti prietenii sa-si instaleze MSN? :(

o sa poti sa vorbesti cu toti prietenii tai de pe yahoo messenger. foarte curand!

#29
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View PostCGF, on Nov 30 2005, 19:52, said:

In fine. Prietenul ala care mi-a zis asta a spus ca in maxim 3-4 zile o sa-mi afle parola de la ID. Sa vedem cat de "bun" este. Cica i-ar fi spus lui profa de info cum se poate face.
A venit vacantza ... ati luat 10 banuiesc la info ... dar parola, ti-a aflat-o?  :D

#30
zasul

zasul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 23.02.2005
destul de trist :)

#31
adrianna

adrianna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 24.08.2005
Cand iti sparge ala adresa de mail sa-mi dai si mie nr lui de tel. :)

O sa reuseasca doar dc iti stie intrebarea si raspunsul secret, data nasterii, etc..sau daca e parola de genu ( nicu, 123456, ... ), in rest se poate chinui pana moare ca nu o afla, sau poate stie pe cineva la yahoo?  :huh:

#32
dacuburebista

dacuburebista

    Still Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 30.09.2003

View PostCGF, on Nov 29 2005, 22:24, said:

Un prieten mi-a spus de curand ca a aflat de la profesoara de informatica ca MSN este "mult mai sigur decat orice alta adresa de mail". Mi-a mai si spus ca "este foarte usor sa spargi o parola de Yahoo". Voi ce parerea aveti? Vorbea prostii cum cred eu, sau nu?


si copii nu au cerut o demonstratie de la profesoara?
sau profesoara era folosita doar ca argument de un tip care se vrea destept? :w00t:

#33
nyd

nyd

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 118
  • Înscris: 25.03.2007
Chiar daca e invechit topicul,nu ma pot abtine sa nu raspund clar si raspicat. NU se pot sparge parole de yahoo, gmail, msn, sau orice alt serviciu de mail ca sthelenscom.mail.everyone.net care e total anonim, sau k.ro , etc... NICI macar serviciul de mail gratuit pe care il ofer eu de pe propriul meu calculator (care mai e si laptop si are net wireless, e irelevant la problema securitatii, dar e interesant cum poate sa ajunga sa arate un server) NU e atat de prost securizat incat sa poata afla cineva parola doar avand userul. Bineinteles ca daca e vreun geniu(deocamdata a fost doar unul), poate naiba si doar el stiu cum a reusit sa treaca de parola. Dar pe geniul asta n-are cum sa-l cunoasca un om normal, pentru ca sta doar cu genii din alte domenii in cele 5,4minute asigurate eliberarii de stres la fiecare 8,14 ore. Iar in ciuda multitudinii de filme cu cercetatori nebuni care deservesc raul absolut, geniile astea au si altceva de facut decat sa-si publice pe blog un how to hack yahoo (idiot's guide step by step)
Geniul de care ziceam mai sus a reusit sa intre pe PROPRIUL cont de gmail fara sa-si foloseasca parola. Si cand a reusit asta ce-a facut? a intrat pe mailul nevestesii? a intrat pe mailul nevestesii prietenului lui cel mai bun? NU, a dat telefon direct la google, moment in care el e fost inventat insistent la google sa discute problema. Au discutat-o, au rezolvat-o, si acum nu se mai poate asta(nu ca s-ar fi putut vreodata pentru un om normal). Asta se intampla cand gmail era nou nascut.

P.S.: Iar pe serverul meu, deocamdata n-am decat eu adresa de email, si nu e online tot timpul. E doar un server de test si foloseste doar softuri greatuite(care culmea, n-au probleme de securitate, chiar si gratuite)

#34
w3bmaster

w3bmaster

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 454
  • Înscris: 29.03.2006
Prostia nu are limita

Spargi la fel de usor si msn si gmail si yahoo

Mailu platit e un pic mai sigur (eu am 2 passuri asa ca mai greu) da in fine nimic nu e 100% sigur

Stii bancu ala Un calculator sigur e unu inchis pus intr-un buncar si pazit de 2 garzi inarmate si nici atunci nu e sigur :)

#35
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005

Quote

Spargi la fel de usor si msn si gmail si yahoo

:death:

#36
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
De fapt nu sparge nimeni nimic... Presupusii "hackeri" FURA prin diverse metode parola(keyloggere, phishing, etc), nu o sparg.

Pentru a fi sigur ca nu vei ramane fara email este bine sa ai parole DIFERITE pentru fiecare cont.

Eu am patit asta cu o firma de hosting (nu dau nume). Din cauza serviciilor de rahat pe care le oferea le-am facut reclama negativa. Ce au facut ei? ca niste lasi au luat parolele din dotNetPanel si le-au incercat pe conturile de email si pe forum (da... facusem greseala sa am aceiasi parola la hosting, email si forum), au reusit din prima sa intre pe cont si l-au banat pe proprietarul firmei de hosting la care ma mutasem. De atunci nu mai bag in 2 locuri diferite aceiasi parola.

O alta metoda de a intra intr-un cont de email yahoo este prin FURAREA cookie-ului(destul de simplu in cazul unor utilizatori naivi) sau refacerea lui din datele personale ale victimei(Lucru destul de greu de facut, imposibil pentru multi utilizatori normali).

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate