Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Chestie ciudata

De la un proiect scris in python ...

Audi A4 B9 quattro 190 CP!

Tepari la pariuri pe TikTok
 Banca imi cere justificativ fondu...

schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras
 Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC
 Mufa TV

PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...
 

Yahoo vs. MSN

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#1
CGF

CGF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 07.07.2005
Un prieten mi-a spus de curand ca a aflat de la profesoara de informatica ca MSN este "mult mai sigur decat orice alta adresa de mail". Mi-a mai si spus ca "este foarte usor sa spargi o parola de Yahoo". Voi ce parerea aveti? Vorbea prostii cum cred eu, sau nu?

#2
goblenro

goblenro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 973
  • Înscris: 13.06.2005
:coolspeak:
profa ta e fan Microfost

daca era asa usor de spart parola de la yahoo nu cred ca mai ajungea yahoo-ul unde e acuma
adica in fata la MSN si la GMail ca serviciu de email....adica NO1

#3
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
de curiozitate ...nu doare ?

Edited by Celestin, 29 November 2005 - 21:37.


#4
CGF

CGF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 07.07.2005

View PostCelestin, on Nov 29 2005, 21:34, said:

de curiozitate ...nu doare ?
Ce sa doara? :huh:

Daca spunea altcineva si nu o profesoara de info., nu il credeam. Dar asa...m-a cam pus pe ganduri.
Cica sunt programe (se dau mari jmecherii) cu ajutorul carora spargi imediat parolele de yahoo. Nu a incercat nimeni niciodata? :deadtongue:

#5
Rares_Pintea

Rares_Pintea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 401
  • Înscris: 18.11.2004

View PostCGF, on Nov 30 2005, 17:50, said:

Daca spunea altcineva si nu o profesoara de info., nu il credeam.


So ? am avut "profa" de info mai pasta decat cel mai slab pregatit coleg. Deci e relativa chestia cu titulatura de PROFESOR , din pacate.

Parolele nu ai cum sa le aflii , deoarece ele sunt tinute in baza de date criptate. Eventual un brute-force , dar asta e cu totul altceva .

Cred ca ar trebui sa faci diferenta intre un hacker, cracker, etc si unul care instaleaza un amarat de key-logger pe un anumit de calculator . Pe ala poti sa-l numesti UTILIZATOR , din moment ce doar foloseste un soft. Eventual numeste-l si lamer ;)



Bafta

#6
CGF

CGF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 07.07.2005
Asa cred si eu.
In fine. Prietenul ala care mi-a zis asta a spus ca in maxim 3-4 zile o sa-mi afle parola de la ID. Sa vedem cat de "bun" este. Cica i-ar fi spus lui profa de info cum se poate face.

Asta ar fi culmea. Una ar fi daca ar invata de pe un site, iar alta daca invata de la profa de info. Se fac cursuri de hacker la scoala . :death:

#7
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
spune-i sa se impuste

#8
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
nu va mai luati dupa ce spun profii, daca au slujba aia nu inseamna neaparat ca-si si stiu materia.

#9
aolex

aolex

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,829
  • Înscris: 06.12.2004
chiar asa , msn suge ... mai ales messengerul :)
iar la mail , gmail e seful doar ca e nou . yahoo are traditie si messenger , de-aia e popular :)

#10
Takeshy

Takeshy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,705
  • Înscris: 04.03.2005
Tare

Si pe mine m-a amenintat unul ca a sa-mi ia foc placa si o sa-mi sara in aer procesorul. La naiba cred ca e foarte ocupat tipul ca de 3 luni tot astept
:roflmaofast:

YM e foarte raspandit si daca pun MSN cu cine vorbesc? Imi pun toti prietenii sa-si instaleze MSN? :(

Edited by Takeshy, 30 November 2005 - 19:20.


#11
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

View PostCGF, on Nov 30 2005, 17:50, said:

Ce sa doara? :huh:

prostia, evident

nici nu trebuie sa stii ceva despre vreun calculator, programare, etc. ca sa-ti dai seama ca o afacere de tip yahoo NU poate fi nesecurizata

#12
CGF

CGF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 07.07.2005

Quote

nu va mai luati dupa ce spun profii, daca au slujba aia nu inseamna neaparat ca-si si stiu materia.
Si mai vor si bani mai multi. :w00t: Nu stiu de ce a spus ca MSN ar fi mai sigur. A tinut sa precizeze ca "yahoo este foarte usor(asta cu foarte usor ma dispera)de spart. Daca imi aduci pe cineva la mine care sa sparga o parola de la MSN, iti dau un calculator nou nout". Ce proasta :death:

Quote

spune-i sa se impuste
Fii fara grija. I-am spus.

#13
Hellraiser_Radeon

Hellraiser_Radeon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 14.04.2005
of of... mai mai... profa de info Gone Bad.... se crede hackerita mai nou... transmite-i din partea mea ca faza cu emailul sau pagina de login clonata e uzata de mult... :) sa se duca sa minta la alta masa, ca mananca ceva a carei culoare seamna cu culoarea ciocolatei. :P

Cat despre Yahoo... intr-adevar este cel mai folosit... in ROMANIA. MSN si AOL(sau cum se numeste mai nou de cand a facut contract cu ICQ, cred ca AIM se numeste) sunt lideri de piata deocamdata. YM mai are pana o sa ajunga pe primul loc.

Edited by Hellraiser_Radeon, 01 December 2005 - 17:30.


#14
CGF

CGF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 07.07.2005

View PostCelestin, on Nov 30 2005, 20:04, said:

prostia, evident

nici nu trebuie sa stii ceva despre vreun calculator, programare, etc. ca sa-ti dai seama ca o afacere de tip yahoo NU poate fi nesecurizata
Am crezut ca daca este profesoara de informatica, stie meserie, iar eu sunt prost.

#15
aolex

aolex

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,829
  • Înscris: 06.12.2004
profa de info ... da-i undeva pe profii de info . la noi la scoala (in ro) se invata pascal . pentru ce ? la ce ajuta ? se mai foloseste ? nu ... si copiii ce fac ? copy/paste :D

#16
CGF

CGF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 07.07.2005

View Postaolex, on Dec 1 2005, 18:58, said:

profa de info ... da-i undeva pe profii de info . la noi la scoala (in ro) se invata pascal . pentru ce ? la ce ajuta ? se mai foloseste ? nu ... si copiii ce fac ? copy/paste :D
Daca doar atat stiu. De ce sa se chinuie sa invete ceva nou cand pot sta si ei linistiti?

Vedem vineri seara cand mi s-a spus ca mi se va afla parola folosind metodele profei de info.

#17
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005
cred ca cel mai sigur mail e gmail, apoi yahoo. din cate stiu eu, acum cativa ani se spargeau conturi hotmail cu gramada. in plus la hotmail ai decat 2 mega free si messengerul e clar mai slab decat yahoo
la faza ca yahoo e mai folosit, te inseli, e folosit mult in romania, majoritatea porcaria de msn o folosesc

#18
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,520
  • Înscris: 07.02.2003

View PostCGF, on Nov 30 2005, 17:50, said:

Cica sunt programe (se dau mari jmecherii) cu ajutorul carora spargi imediat parolele de yahoo. Nu a incercat nimeni niciodata? :deadtongue:

Nu exista asa ceva. Sunt niste tepe cu care ti se fura contul, nimic mai mult. Atata timp cat nu dai la nimeni parola, nu ti-o poate afla.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate