Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Numar privat

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#1
panaceu888

panaceu888

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 31.10.2010
Ma suna un retard de vreo 3 saptamani, zilnic, de multe ori/zi, de pe numar privat.

Am inteles ca pot face plangere la politie iar domnul politist este obligat sa investigheze mai departe pb pana la a se duce la operatorul de telefonie mobila si a aflat de la ce nr. sau numere sunt apelat cu nr privat.

Pana sa fac asta vreau sa stiu daca pe numar cu cartela reincarcabila OPERATORUL poate bloca toate numerele private in retea fara a le mai redirectiona catre mine?

Daca nu, exista vreo aplicatie si pentru android si pentru iphone care blocheaza numerele la terminal?

Ms!

#2
Ergaust

Ergaust

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 13.06.2013
Da, se pot bloca din setari. Blochezi numerele care incep cu #31#, si asa nu te mai poate suna nimeni de pe numar privat. Exista si modul blocare pe Android 4.1.2.Revin cu mai multe explicatii.

Edited by Ergaust, 22 June 2013 - 20:38.


#3
Alex_GP

Alex_GP

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,222
  • Înscris: 23.12.2006
Pentru smartphone-uri exista aplicatii, cauta ceva pe ideea "call blocker". Stiu ca si Avast are functie de call blocker integrata, dar nu stiu daca merge si pentru numere private.

#4
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006
Pe Android gasesti o multime de aplicatii care stiu sa respinga apeluri de la numere private. Pe iphone mai greu...

#5
Razvan03Andrei

Razvan03Andrei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 697
  • Înscris: 20.09.2011
http://videotutorial.ro/cum-aflam-numarul-de-telefon-al-persoanei-care-ne-suna-cu-numar-ascuns-tutorial-video/

Interesat ar fi să aflii și cine te-a sunat..

#6
panaceu888

panaceu888

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 31.10.2010
Tocmai mi-am bagat Calls Blacklist si vad ca merge. Sa sune BOUL pana nu mai poate dar vreau sa dau de el daca imi incarca logurile.


Deci sa inteleg ca smecheriile cu VoIP, redirectionari, merg doar pentru abonamente daca merg ?! Singura solutie este deci ca sa iau contact cu cineva care lucreaza la operatorul de retea, nu?

off-topic:
Cunoasteti vreun Kevin Mitnick p-aici?

Multam!

View PostRazvan03Andrei, on 22 iunie 2013 - 20:56, said:

http://videotutorial...tutorial-video/

Interesat ar fi să aflii și cine te-a sunat..

O sa ma uit si la asta nn sa aprofundez dar am impresia din ce citesc la comentarii ca metoda merge doar daca sunt apelat pe un numar la abonament.

Edited by panaceu888, 22 June 2013 - 21:04.


#7
Razvan03Andrei

Razvan03Andrei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 697
  • Înscris: 20.09.2011

View Postpanaceu888, on 22 iunie 2013 - 21:01, said:

O sa ma uit si la asta nn sa aprofundez dar am impresia din ce citesc la comentarii ca metoda merge doar daca sunt apelat pe un numar la abonament.

N-am testat, dar daca ai Android si vrei sa aflii cine este, merita incercat!

Edited by Razvan03Andrei, 22 June 2013 - 21:15.


#8
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008

View Postpanaceu888, on 22 iunie 2013 - 21:01, said:

off-topic:
Cunoasteti vreun Kevin Mitnick p-aici?
E cuminte acum.Dupace i s-a terminat interdictia de a mai pune mana pe vreun computer s-a angajat la guvern!Posted Image Acolo face ce vrea,dar "legal"!

#9
panaceu888

panaceu888

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 31.10.2010
Pentru iphone ce aplicatii stiti care sunt si eficiente?
Asta l-a incercat careva? http://www.iblacklist.com.br/

View Postgeorge_eu25, on 22 iunie 2013 - 21:16, said:

E cuminte acum.Dupace i s-a terminat interdictia de a mai pune mana pe vreun computer s-a angajat la guvern!Posted Image Acolo face ce vrea,dar "legal"!

Eu stiam ca lucreaza la o companie privata si face pentesturi pentru corporatii. In fine eu cautam un kevin mai mioritic, n-aveam ambitia ca-l gasesc pe cel original.

Edited by panaceu888, 22 June 2013 - 21:29.


#10
Mar-zZz

Mar-zZz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,257
  • Înscris: 07.01.2012

View PostRazvan03Andrei, on 22 iunie 2013 - 20:56, said:

http://videotutorial...tutorial-video/

Interesat ar fi să aflii și cine te-a sunat..

http://forum.softped...e-online/  nu mai merge cu romtelecomu', trebuie folosit alt provider

#11
panaceu888

panaceu888

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 31.10.2010
A incercat careva cu Asterisk?

#12
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007

View Postpanaceu888, on 22 iunie 2013 - 20:30, said:

Ma suna un retard de vreo 3 saptamani, zilnic, de multe ori/zi, de pe numar privat.

Am inteles ca pot face plangere la politie iar domnul politist este obligat sa investigheze mai departe pb pana la a se duce la operatorul de telefonie mobila si a aflat de la ce nr. sau numere sunt apelat cu nr privat.

Pana sa fac asta vreau sa stiu daca pe numar cu cartela reincarcabila OPERATORUL poate bloca toate numerele private in retea fara a le mai redirectiona catre mine?

Daca nu, exista vreo aplicatie si pentru android si pentru iphone care blocheaza numerele la terminal?

Ms!

Daca ai fi victima unei infractiuni, domnul politist ar fi obligat sa investigheze mai departe. Dar nu esti victima unei infractiuni. In schimb, poti face o cerere catre operatorul de telefonie mobila sa-ti dezvaluie nr. de pe care esti apelat. Cand vei fi refuzat, poti sa faci o plangere la OPC. OPC-ul va incepe o investigatie care se va termina cu un avertisment catre compania de telefonie mobila si cu o adresa din partea lor care iti va dezvalui nr. cerut. Eu, cel putin, asa am facut!

Edited by DeuxEx, 22 June 2013 - 22:45.


#13
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
poti sa stai linistit
nu-ti mai face iluzii... nu mai exista nici o metoda viabila pentru a afla un numar privat
nici politia nu ti-l spune... investigheaza si atat... informatia o tin pentru ei
iar ca sa ajungi sa faci plangere la politie si sa te si ia cineva in seama... trebuie sa fie grav... chiar si asa ai sanse mici (politia e foarte comoda)
OPC (ANPC de fapt) e o abureala... nu poate impune nimanui nimic... doar sugereaza si e prea ocupat cu luatul de spagi ca sa se ocupe de fleacuri
ca sa te distrezi sau ca sa-i infunzi pe fraier... poti sa faci redirect la 112... ca acolo ii apare numarul si pozitia geografica :D

#14
Maneleist

Maneleist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 11.07.2009

View Postpanaceu888, on 22 iunie 2013 - 21:28, said:

Pentru iphone ce aplicatii stiti care sunt si eficiente?
Asta l-a incercat careva? http://www.iblacklist.com.br/

Da exista aceasta aplicatie si chiar o am eu, dar din pacate e valabil decat 10 zile.
Urmeaza pasii pe care trebuie sa le faci. Daca ai iPhone. Cauta aplicatia Cydia (o gasesti usor pe display-ul Telefonului) > Utilities > iBlacklist si Install

Eu stiam ca lucreaza la o companie privata si face pentesturi pentru corporatii. In fine eu cautam un kevin mai mioritic, n-aveam ambitia ca-l gasesc pe cel original.


#15
Vodafonee

Vodafonee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 22.06.2013
Numarul ascuuns se poate afla foarte usor. Trebuie sa poti redirectiona apelurile spre un numar de voip pe care ti-l creezi tu si acolo apare numarul. Acolo nu trebuie neaparat sa raspunzi, il lasi sa suen si cand termina apelul ii vezi numarul si suni inapoi sau ii dai un sms ca ai relatii la cine stie ce sri si i-ai aflat tnumarul si ii trimiti  politia pe cap. Ca daca e suficient de prost sa sune cu secret, sigur nu stie ca poate sa se afle asa numarul. Macar sa il sperii.

Nu toate retlele de telefonie mobila din Romania ofera reirecctionare la prepay. La abonament toate.

#16
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Am pe G2 inbuilt blocare numere private. Pe N4 mi-am instalat Advanced call blocker pro
Tembelii care sunã cu nr privat ca sã streseze lumea nu meritã efortul de a-ti pierde vremea cu investigatii. Cel mai simplu e sã îti instalezi o aplicatie call blocker(sunt în market cu zecile, free) si ai scãpat de stres. E si mai bine dacã ai un telefon cu functia asta încorporatã.

Edited by androholic, 31 August 2014 - 15:12.


#17
TheAdi

TheAdi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 15.08.2014
Astazi 100% nu mai merge cu redirectionarea spre Voip. Numai apare. Am auzit ca ar merge cu redirectionare spre nu stiu ce numerr din alte tari.

#18
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Nu meritã efortul. Mai simplu e sã blochezi numerele private și poate sã te sune pânã la adânci bãtrâneți cã nu ești deranjat deloc. ;)

Attached Files



Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate