Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Internet la Focus SAT ?

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#1
beerman

beerman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 29.06.2005
Pe site apare informatia ca vor oferi incepand cu 1.12.2005 si internet? Stie cineva mai multe? Cat va fi abonamentul? E rentabil oare?  :worthy:

#2
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

Quote

E rentabil oare?

Nu cred... din cauza ca este doar 1 way si tre' sa cotizezi la un alt provider pt. upload :(.

#3
beerman

beerman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 29.06.2005

View PostLR, on Oct 25 2005, 15:44, said:

Nu cred... din cauza ca este doar 1 way si tre' sa cotizezi la un alt provider pt. upload :(.
Asha gandeam shi eu, si ca ajung tot la dial-up sa fac upload :(

Edited by rz, 25 October 2005 - 15:14.


#4
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,161
  • Înscris: 05.05.2003
Sa nu uitam totusi ca acum sunt alte conditii prin RTC... nu se mai plateste impulsul/minutul ci doar un abonament lunar (9euro/luna cu acces nelimitat in weekend si 15euro/luna cu acces nelimitat seara, dupa ora 20)

Ramane de vazut acum cu cat ''incarca'' lunar si Focus SAT, pentru downlink... dar oricum, cred ca o combinatie de tip Romtelecom + Focus nu va depasi de ex. 35-40 EURO/ LUNA, cost comparabil cu cel oferit de Zapp, pentru internet cu 100 de ore lunar

#5
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002
@rz

Daca dai 9€/upload +n€/ download unde ajungi? Am mai spus-o ca este o tampenie ce face Focu$ in speranta ca asa o sa castige clienti dar tot degeaba atata timp cat nu umbla la ce "ne doare" ;). Astia chiar nu vad ca la GiGi stau dobitocii cate 1 luna la coada pt. echipamant?

btw... daca cineva de la Focu$ citeste acest forum... Introduceti dracului odata tot ce are GiGi in grila si concepeti aceleasi abonamente URGENT si la aceleasi preturi ca altfel o sa fiti KO in curand. Nu mai investiti in prostii care o sa va coste cand o sa vina nota de plata !!!. Si nu va mai mirati ca GiGi prospera ca a prosperat cu concursul vostru !!!

Sorry ... dar mi-am cam iesit din pepeni :(

#6
petrarca2055

petrarca2055

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 08.05.2005
eu de-abia astept sa se faca anul si sa renunt la gigi...am luat receiverul cu 1 euro\luna si trebuie sa stau un an....! deh, asa e cand te grabesti!

#7
X5

X5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 20.02.2004
Da cine are nevoie de internet-ul de la focus cand exista atatea firme cum ar fi asta http://www.skynetwork.ro care dau internet din satelit...cei drept doar download...daca vrei sa trimiti un e-mail nu ai cum ca nu merge uploadul.

Edited by X5, 25 October 2005 - 20:28.


#8
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,161
  • Înscris: 05.05.2003

View PostLR, on Oct 25 2005, 19:33, said:

@rz

Daca dai 9€/upload +n€/ download unde ajungi? Am mai spus-o ca este o tampenie ce face Focu$ in speranta ca asa o sa castige clienti dar tot degeaba atata timp cat nu umbla la ce "ne doare" ;). Astia chiar nu vad ca la GiGi stau dobitocii cate 1 luna la coada pt. echipamant?

btw... daca cineva de la Focu$ citeste acest forum... Introduceti dracului odata tot ce are GiGi in grila si concepeti aceleasi abonamente URGENT si la aceleasi preturi ca altfel o sa fiti KO in curand. Nu mai investiti in prostii care o sa va coste cand o sa vina nota de plata !!!. Si nu va mai mirati ca GiGi prospera ca a prosperat cu concursul vostru !!!

Sorry ... dar mi-am cam iesit din pepeni :(

@LR,
Cred ca si aceasta oferta este tot pentru populatia ''izolata'', asa cum de altfel insasi DTH-ul este special creat pentru acest segment de piata
Pentru cineva (aflat la casa de vacanta) care intra foarte putin pe net, este suficient un abonament GPRS (la Connex cu 10$ ai 50MB inclusi)... majoritatea au deja abonamente GPRS (la Orange sunt foarte multi cu optiuni GPRS- trafic nelimitat), deci acest internet via satelit le-ar aduce un plus de viteza atunci cand navigheaza
Intr-adevar, depinde si cat va costa... chiar si eu pot lua in calcul o eventuala oferta, dar cu un cost mai mic de 39$ (cat am acum)
Eu simt pe propria piele cum e sa nu ai acces la CATV/ CABLE INTERNET si chiar Romtelecom... in oras e alta treaba, crezi ca nu mi-ar conveni si mie sa ma dau pe net cu 9$ :)

#9
beerman

beerman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 29.06.2005
Faceti-mi va rog si mie niste recomandari, ce ar fi cel mai indicat pret vs calitate? :huh:

#10
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

View Postbeerman, on Oct 26 2005, 10:06, said:

Faceti-mi va rog si mie niste recomandari, ce ar fi cel mai indicat pret vs calitate? :huh:

La internet sau la ce?

#11
beerman

beerman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 29.06.2005

View Postbeerman, on Oct 26 2005, 10:06, said:

Faceti-mi va rog si mie niste recomandari, ce ar fi cel mai indicat pret vs calitate? :huh:

Normal ca la internet, la ce se refera topicul?
:bandit:

#12
beerman

beerman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 29.06.2005
Hm, nimic nou???
Mai stiti ceva, dati de veste!

#13
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,161
  • Înscris: 05.05.2003
Din pacate, nici o ''scurgere'' de informatii...  si mai sunt doar cateva zile!

#14
beerman

beerman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 29.06.2005

View Postrz, on Nov 18 2005, 21:03, said:

Din pacate, nici o ''scurgere'' de informatii...  si mai sunt doar cateva zile!

Nici informatii oficiale nu sunt pe site, desi au promis ca de pe 15.11 vor veni cu noutati.
Rushinica!  :nonobad:

#15
KENSINGTON

KENSINGTON

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,513
  • Înscris: 30.03.2005

View Postbeerman, on Nov 21 2005, 09:31, said:

Nici informatii oficiale nu sunt pe site, desi au promis ca de pe 15.11 vor veni cu noutati.
Rushinica!  :nonobad:

E ceva normal la FOCUS. Sa-ti mai dau un exemplu recent: cartelele de reincarcare care ar fi trebuit sa apara la 1 noiembrie (asa este specificat si in reclama de pe FOCUSSAT TV), nici astazi nu sunt pe piata. Si nici n-o sa apara din cate am aflat, decat prin decembrie, in cel mai bun caz. Asa ca nu m-as mira ca "internet de la 1 decembrie" sa fie putin mai incolo :angry:

#16
Ami

Ami

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 28.02.2005
cred ca e "ceva normal " pt 99% din firmele romanesti . In ORICE domeniu

#17
beerman

beerman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 29.06.2005

View PostKENSINGTON, on Nov 21 2005, 13:41, said:

E ceva normal la FOCUS. Sa-ti mai dau un exemplu recent: cartelele de reincarcare care ar fi trebuit sa apara la 1 noiembrie (asa este specificat si in reclama de pe FOCUSSAT TV), nici astazi nu sunt pe piata. Si nici n-o sa apara din cate am aflat, decat prin decembrie, in cel mai bun caz. Asa ca nu m-as mira ca "internet de la 1 decembrie" sa fie putin mai incolo :angry:

Nimic nu fasaie, nimic nu rasufla!

Totusi, faceti-mi si mie o recomandare, pentru o zona fara romtelecom si retele de cablu, ce solutii de bun simt am (pretul e totul, dar si calitate sa fie) sa ma conectez?
Multzam!

#18
satelix

satelix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 03.04.2005
Am auzit pe cineva ca isi ia pachetul Focus sat si se conecteaza la internet.Asigura Focus sat servicii de internet ?Poate asigura  upload si download ?Eu unul nu cred asta. :death:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate