Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 

Acte necesare viza Rusia

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Sleipnir

Sleipnir

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 01.09.2007
Salut

Ce acte sunt necesare pentru a obtine viza pentru Rusia in scop turistic? O sa merg in Sankt Petersburg de pe 11 pana pe 14 iulie. In Sankt Petersburg o sa ajung cu autocarul din Tallin si la intoarcere tot cu autocarul o sa plec cu destinatia Riga. Am cumparat de pe https://www.russianvisaguide.com invitatia necesara obtinerii vizei. In afara de invitatia primita pe e-mail si taxa pentru viza, de ce documente mai am nevoie. Am vazut ca pe site la ei scrie ca este nevoie de Voucher turistic (de la partea rusa) si de Confirmarea despre primirea cetatean strain
(de la partea rusa). Care este diferenta intre ele? Multumesc frumos

#2
vlady_dracul

vlady_dracul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 23.11.2009
salut. o sa plec si eu in Rusia in august. tot in sankt petersburg. ai facut rost de viza? scrie aici daca a fost ok cu voucherul turistic.

#3
rodica2007

rodica2007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 20.11.2012
eu va sfatuiesc sa va luati cazare prin intermediul unei agentii, agentia va poate spune mai exact ce trebuie de facut.
Bafta!

#4
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,042
  • Înscris: 20.12.2007
Un sfat pentru cei care vor sa mearga in Federatia Rusa. Cand va alegeti hotelul si nu-l aveti printr-o agentie spuneti-le sa va ajute si pe partea cu voucher-ul turistic. Cam toate hotelurile au si o agentie pe de laturi pentru a lucra cu turistii care vor sa vina de capul lor in Rusia.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate