Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Am facut un an la buget, acum mai am voie?

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#37
raulilie

raulilie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 21.12.2014
Faza e ca nu mai pot sa merg deloc la facultate. Diploma e la mine, foaia matricola la ei. Ca sa scot foaia matricola trebuie sa umblu dupa semnaturi pe la camin, biblioteca, cantina...

#38
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,596
  • Înscris: 30.07.2003
Asta-i viata.

#39
raulilie

raulilie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 21.12.2014
pai da, dar ce se poate intampla daca nu mai merg? Din ce am citit pe aici si pe la ei, zice ca dupa cei 2 ani de intrerupere a studiilor voi fi exmatriculat. asa sa fie?

#40
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,596
  • Înscris: 30.07.2003
Fiecare universitate cu regulamentul ei, dar nici la infinit nu o sa te tina. Insa daca cineva iti pune in carca nu stiu ce lucru la nereturnate sau alte bazaconii din astea! De aceea e bine sa ai fisa de lichidare, sa nu te trezesti peste o perioada cu surprize! Altfel, ramane asa, nu-ti ia nimeni capul.

Edited by neagu_laurentiu, 17 January 2017 - 11:51.


#41
gh0st_141

gh0st_141

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.09.2018

View Postunknown_35, on 17 iunie 2013 - 19:28, said:

Daca nu te inscrii la alta sectie in cadrul aceleasi facultati, nimeni nu tine nici o evidenta cu studentii care se retrag. Bine, daca vrei sa platesti 1000 euro pt ca asa spune legea... Universitatile fiind organisme independente din pacate nu prea comunica intre ele.
Ma aflu in urmatoarea situatie: am urmat un an la buget la prima facultate, dupa un an m am retras, iar acum am dat la a doua facultate unde am intrat tot la buget pentru ca nu am reusit sa iau adeverinta de la prima facultate care sa ateste ca am urmat un an acolo, prin urmare, ne avand aceasta adeverinta in dosarul de inscriere, am fost clasificat ca si cum n am mai urmat nicio alta facultate.
Intrebarea mea este daca intr adevar se verifica aceste lucruri pe parcursul aniilor de studiu? sau odata ce s a facut repartitia nu se mai intereseaza nimeni? mai ales ca ma aflu exact in contextul de mai sus: a doua facultate apartine de cu totul alta universitate fata de prima.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate