Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 

Ordin de chemare pentru clarificarea situatiei militare

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
101 replies to this topic

#91
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

 zedek, on 10 aprilie 2014 - 20:08, said:


Daca ai hartie de aia de acces la papirusuri, tine de servici, nu? Aia nu te cauta acasa, verifica firma/ institutia. Tu esti cantitate neglijabila.
Pai normal ca tine de serviciu... cu toate ca eu nu am vazut in viata mea o hartie cu secret pe ea. Si da m-au cautat acasa in primul an dar ma mutasem si m-au gasit la telefon pana la urma. Se speriase babuta care cumparase garsoniera de la mine. Deh...e vina astora de la serviciu care nu vor sa accepte la dosar decat adresa din buletin chiar daca se locuieste la alta adresa.

 adcamo, on 10 aprilie 2014 - 20:20, said:

Pai ar trebui sa ti o retraga.
Asa am spus si eu. Sa o retraga ca oricum nu primesc bani in plus. Ca sa nu mai zic ca trebuie sa completezi hartii in care sa spui si ce a facut bunicu'.

#92
3rd_time

3rd_time

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,298
  • Înscris: 24.02.2014
si eu ii astept, ca am ceva de munca pentru ei!

#93
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,417
  • Înscris: 16.05.2007
au reinceput sa le trimita, cica au distribuit multe in perioada asta

#94
costyn_man

costyn_man

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,581
  • Înscris: 01.08.2005
Nu sunt chemate decat cadrele militare, ofiteri si subofiteri aflati in rezerva.
Se iau dimensiunile pentru uniforma si primesc ordinele unde sa se prezinte in caz de mobilizare. Niciun soldat nu a primit acest ordin de prezentare pentru clarificare!

#95
alin g

alin g

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 548
  • Înscris: 08.10.2006
Vrei sa spui ca astia la stiri au mintit?
Eu am 2 colegi care nici n-au facut armata si au primit oredine de prezentare la o unitate.

#96
costyn_man

costyn_man

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,581
  • Înscris: 01.08.2005
Eu am fost la comisariat, stiu mai bine ce vorbesc!

#97
mirc2003

mirc2003

    Emo biliar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,594
  • Înscris: 16.03.2008
Pe mine m au chemat pentru verificare anul trecut. În caz de nevoie trebuie sa ma prezint la UM nu știu care din Otopeni.

#98
costyn_man

costyn_man

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,581
  • Înscris: 01.08.2005
Se incearca o inducere de nesiguranta in randul populatiei. Daca ai citit mesajul colegului de mai sus, el zice ca doi colegi ce NU au facut armata au fost chemati la o unitate militara. Pentru clarificarea situatiei esti chemat la comisariat, nicidecum la o unitate militara. Dar, de, mai bagam niste soparle, poate mai crestem gradul de nesiguranta ca mai bine ne-ar fi sub tutela rusiei decat cu NATO in curte!

#99
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,417
  • Înscris: 16.05.2007
oare ne dau si pensii speciale? Ei ies la pensie la 50 de ani dupa ce au taiat frunze la caini toata viata si sunt condusi de prosti ca generalul maciuca

Edited by liberlamare, 04 November 2022 - 11:14.


#100
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,410
  • Înscris: 16.03.2011

 liberlamare, on 04 noiembrie 2022 - 11:14, said:

oare ne dau si pensii speciale? Ei ies la pensie la 50 de ani dupa ce au taiat frunze la caini toata viata si sunt condusi de prosti ca generalul maciuca
Daca apelezi la civili de ce mai ai armata? ca sa faca parada? desfintezi armata îi treci pe toti in rezerva(la munca la privat) si in caz de...toata lumea

#101
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,417
  • Înscris: 16.05.2007
civili sunt buni de carne de tun daca muricanii ne baga in razboi, apevistii stau linistiti

Edited by liberlamare, 04 November 2022 - 12:32.


#102
un_el

un_el

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,145
  • Înscris: 24.11.2006

 costyn_man, on 03 noiembrie 2022 - 23:12, said:

Se incearca o inducere de nesiguranta in randul populatiei. Daca ai citit mesajul colegului de mai sus, el zice ca doi colegi ce NU au facut armata au fost chemati la o unitate militara. Pentru clarificarea situatiei esti chemat la comisariat, nicidecum la o unitate militara. Dar, de, mai bagam niste soparle, poate mai crestem gradul de nesiguranta ca mai bine ne-ar fi sub tutela rusiei decat cu NATO in curte!

Asa-zisele comisariate numai exista de multa vreme, acu' le zice Birou de informare si recrutare sau Centre militare judetene, in fine nu asta-i problema. Daca respectivele persoane nu si-au satisfacut stagiul militar ce sa caute la o unitate militara sau orice alta locatie care are legatura cu Armata? In rest topicul e vechi, deschis prin 2013 pe undeva, ma mir cum de-a fost scos de la naftalina. Eu am fost chemat anul trecut pe vremea asta la CMJ, si, care-a fost problema? In 10 maxim 15 minute am plecat. Intrebari de genul: ce numar porti la incaltaminte, imbracaminte, cam asta a fost tot. Bine eu mi-am satisfacut stagiul militar, cei care "n-au facut armata" doar sa se inroleze, altfel n-au ce cauta pe acolo.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate