Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 

Pacaleala a la Zepter

- - - - -
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#37
Foarfeca

Foarfeca

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 17
  • Înscris: 21.07.2009
Succes la fotografiile tale, le poti face si cu Bioptronul ...daca vrei, poti !!!...adidas torsion !!!

#38
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006
Vezi ca mai sunt pe-aici destui care atunci cand nu mai stiu cum sa se scoata li se pare in mintea lor ca ii pot telecomanda pe altii, sa taca, sa faca, sa nu stiu ce. Nu te-ai prins inca...? Tot nu ne intereseaza vrajelile astea.

#39
old_jhon

old_jhon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,117
  • Înscris: 17.05.2009
Gata, utlimul post :)

Se vede ca ai fost agent de vanzari, aproape la fiecare post bagi mult text, multa vrajeala, si poze! Asta e cel mai important, nu ai niciun post fara poze. Calm ca nu iti cumpara nimeni aparut ala de cacat care face pe dracu in 4 si te vindeca de toate cacaturile. Macar au scos razele UV ca sa nu faci cancer de piele.

Tu ai zis ca dupa tratament medical si folosit acest aparat ti-ai revenit. Deci mai zic odata, ghici cu ce te-a ajutat acest aparat pe langa medicamente? Cu nimic!

#40
Foarfeca

Foarfeca

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 17
  • Înscris: 21.07.2009
Esti un mare vrajitor.....tu de fapt ce vrei ?....sa-ti spun eu ceva rau despre Zepter ?....niciodata fiule !!!....mergi cu Duhul Sfant si fereste-te de Satana !!!.....

Draga " JON "...ma bucur ca te-ai prins, reclama e sufletul comertului !!!......cati oameni destepti ca tine crezi ca sunt in Romania ?...eu cred ca esti unicat, nimeni nu mai este ca tine, asa ca mergi inainte....am pus poze pentru ca este mai nostim, eu nu mai lucrez la ei de foarte mult timp dar am vrut sa vad daca mai am reflexe de vanzator, din ce raspunsuri am primit de la voi, cred eu ca inca mai am...." Succesuri " si pe curand, pe forummul Softpedia, nr.1 in Romania !!!

#41
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006
Da ai...nevoie, nimeni nu vrea sa cumpere de la tine ;) Cu ce imagini neinteresante ne mai delectezi?

#42
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006

View PostFoarfeca, on 13 august 2013 - 15:55, said:

Draga miromulus, vad ca locatia ta este Calea Lactee, pe dreapta....hmm....scurt si la obiect, tu vrei plus valoare la banii investiti intr-o comanda Zepter ?

Dragul meu, ai spus ca am un mare avantaj avand  dobanda zero. Ce dobanda ti-ai dori sa platesc din moment ce eu nu primesc produsul, deci nu sunt imprumutat de Zepter, ci eu imprumut firma fara dobanda? Incearca te rog sa raspunzi coerent la aceasta problema si explica-mi ca la prosti cum e acesta un mare avantaj.

Cand toata lumea imi da produsul inainte si face tot posibilul sa nu-mi ceara dobanda, Zepter nu imi face nicio facilitate daca platesc toti banii in avans. Orice firma normala mi-ar face un discount daca platesc un produs acum si-l primesc peste doi ani. Si un discount mai mic daca il platesc in rate timp de doi ani si-l primesc la final. De ce? Pentru ca timp de doi ani ei folosesc banii mei, care lucreaza pentru ei, nu pentru mine. La voi tot eu am marele avantaj ca pot folosi aceasta mirobolanta forma de a face plata.

p.s. Lasa atacurile ad homini. Nu fac cinste nimanui, cu atat mai putin cuiva trecut de 50 de ani.

Edited by miromulus, 13 August 2013 - 16:48.


#43
hai_hui

hai_hui

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 18.09.2006
@ Foarfecă - nu se mai foloseşte termenul de "contract economic" de pe la începutul anilor '90, ceea ce mă face să cred că şi cunoştinţele tale de drept au rămas tot undeva pe acolo, dacă au existat vreodată. Te rog să încetezi cu aprecierile cu privire la persoana mea sau la cît de ancorat sînt sau nu în realităţile economiei de piaţă. Nu ai căderea să o faci, eşti doar un simplu vînzător de iluzii.

@ iniţiator - caută actul normativ despre care îţi spuneam. Îţi garantez că este în vigoare şi pe deplin aplicabil în speţa ta. Chiar şi dacă ai plătit avansul, tot eşti în termen să ceri denunţarea contractului şi rambursarea sumei plătite. De altfel, ordonanţa asta a fost/este coşmarul celor de genul Zepter. Uită-te şi în legea nr.363/2007 privind combaterea practicilor incorecte ale comercianţilor în relaţia cu consumatorii. Faptul că mama ta nu a fost informată că are dreptul să denunţe unilateral contractul în termen de 7 zile poate fi considerat omisiune înşelătoare. Şi, pentru viitor, consultă un avocat/jurist înainte să mai iei astfel de decizii. Pentru 100-200 de lei, cît te-ar fi costat o consultaţie, rişti să plăteşti acum mult mai mult.

later edit: ştiu că aria Juridic este moderată cu indulgenţă, în general nefiind nevoie de o moderare drastică. Mă gîndesc că ar fi bine, totuşi, dacă un moderator ar scoate toate pozele postate de utilizatorul Foarfecă, fiind o încălcare evidentă a regulamentului - postarea de reclame sub orice formă.

Edited by hai_hui, 13 August 2013 - 16:55.


#44
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006
Hmmm...tre sa fie o gluma...adica eu platesc acum sau in rate...si peste 2 ani primesc produsul? Oau...

#45
Foarfeca

Foarfeca

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 17
  • Înscris: 21.07.2009
Andrei, am glumit destul....hai o zi buna cu mult Soare si succes in activitatea ta profesionala. Cat despre vanzare...." esentele tari se pastreaza in sticlutele mici "....deci...vanzarea Zepter este un secret profesional pentru a avea succes !!!

#46
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006
Ca sa trecem la cuvinte simple. De ce nu spuneti voi astora de cumpara: "strange banii la banca timp de doi, faci si ceva dobanda, si vi la noi cu ei dupa si cumperi produsul cu banii jos"? Nuuu, noi in schimb oferim o varianta mult mai buna: plata in avans (fara nicio dobanda pentru tine) si, in cazul in care nu o mai poti face, foarte probabil pierzi ce ai platit.

Edited by miromulus, 13 August 2013 - 16:56.


#47
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006
Deci cumva nu mai am voie sa scriu aici pt ca maestru Foarfeca nu-mi da voie?
Si ia zi...dupa doi ani primesc produsul platit...

#48
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006
Normal. Doar ca e tehnologie veche de doi ani si probabil a aparut ceva mai nou si mai bun. Pe care trebuie neaparat sa-l ai. Si o iei de la capat.

Edited by miromulus, 13 August 2013 - 16:59.


#49
Foarfeca

Foarfeca

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 17
  • Înscris: 21.07.2009
Draga miromolus,
Ai inceput sa gandesti bine, ai atins chiar punctele sensibile ale vanzarilor Zepter, eu nu am intrat in amanunte de genul oferteleor personalizate cu reduceri de pret si chiar alte oferte speciale atractive, care pot ajunge si pana la - 50 %/produs....e ceva !...dar nu m-a intrebat nimeni pana acum de ofertele speciale, deci avantaje !!   Daca am spus dabanda am gresit eu, am vrut sa spun ca zepter acopera inflatia pe parcursul a doi ani. Dar acum sunt cardurile bancilor interesate sa acorde imprumuturi pentru cumpararea produselor zepter in rate, deci, banca vireaza contractul inttreg, dvs. primiti produsele in maxim 28 de zile, timp necesar fsbricarii pe comanda dvs. si aducerii in tara.  Casa intelegi principiul elvetian plata integral produsul integral sau plata in rate produsul la sfarsitul ultimei rate : daca primesti un produs de 2.000 euro achitand un avans de 10 %,deci 200 euro, si apoi pleci in Italia, Franta, Germania si nu mai platesti nicio rata, cine pierde ?...Zepter, nu ?....

#50
leventebest

leventebest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,268
  • Înscris: 10.05.2007
In concluzie , MLM pe bani ff multi. Am o ruda prin alianta care la fel a platit 2 ani  produsele si apoi au fost livrate si se chinuia sa maiaduca oameni sub ea sa castige un aparat gratis. Si a luat si faimosul Bioptron care vindeca absolut orice. Eu l am testat acum 10 ani cand nu auzise nimeni de el pe aici, dupa 2 zile de incercari si citit manualul cu ce boli vindeca, m am lamurit

#51
Foarfeca

Foarfeca

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 17
  • Înscris: 21.07.2009
Nu andreim77, poti plati cu cardul  Zepter al bancilor emitente nu pot da nume de banci fiind publicitate mascata, ei iti achita contractul, tu iei produsele in 28 de zile maxim, si achiti rate la ei, tot fara dobanda, e o intelegere de intrajutorare la nivel Elvetia-Romania.

#52
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006

View PostFoarfeca, on 13 august 2013 - 17:04, said:

Draga miromolus,
Ai inceput sa gandesti bine, ai atins chiar punctele sensibile ale vanzarilor Zepter, eu nu am intrat in amanunte de genul oferteleor personalizate cu reduceri de pret si chiar alte oferte speciale atractive, care pot ajunge si pana la - 50 %/produs....e ceva !...dar nu m-a intrebat nimeni pana acum de ofertele speciale, deci avantaje !!   Daca am spus dabanda am gresit eu, am vrut sa spun ca zepter acopera inflatia pe parcursul a doi ani. Dar acum sunt cardurile bancilor interesate sa acorde imprumuturi pentru cumpararea produselor zepter in rate, deci, banca vireaza contractul inttreg, dvs. primiti produsele in maxim 28 de zile, timp necesar fsbricarii pe comanda dvs. si aducerii in tara.  Casa intelegi principiul elvetian plata integral produsul integral sau plata in rate produsul la sfarsitul ultimei rate : daca primesti un produs de 2.000 euro achitand un avans de 10 %,deci 200 euro, si apoi pleci in Italia, Franta, Germania si nu mai platesti nicio rata, cine pierde ?...Zepter, nu ?....

Stai sa inteleg: cand primesc discount-ul de 50%? La plata in avans asta e pretul?

Edited by miromulus, 13 August 2013 - 17:13.


#53
leventebest

leventebest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,268
  • Înscris: 10.05.2007
Reduceri de pret la genul, cumperi de 60 milioane si ti dam un uscator de par.
Uita Foarfeca sa va dea si niste preturi
Bioptron - 1500 ron
Oala mare gatit - 700 ron
etc

#54
Foarfeca

Foarfeca

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 17
  • Înscris: 21.07.2009

View Posthai_hui, on 13 august 2013 - 16:47, said:

@ Foarfecă - nu se mai folosește termenul de "contract economic" de pe la începutul anilor '90, ceea ce mă face să cred că și cunoștințele tale de drept au rămas tot undeva pe acolo, dacă au existat vreodată. Te rog să încetezi cu aprecierile cu privire la persoana mea sau la cît de ancorat sînt sau nu în realitățile economiei de piață. Nu ai căderea să o faci, ești doar un simplu vînzător de iluzii.

@ inițiator - caută actul normativ despre care îți spuneam. Îți garantez că este în vigoare și pe deplin aplicabil în speța ta. Chiar și dacă ai plătit avansul, tot ești în termen să ceri denunțarea contractului și rambursarea sumei plătite. De altfel, ordonanța asta a fost/este coșmarul celor de genul Zepter. Uită-te și în legea nr.363/2007 privind combaterea practicilor incorecte ale comercianților în relația cu consumatorii. Faptul că mama ta nu a fost informată că are dreptul să denunțe unilateral contractul în termen de 7 zile poate fi considerat omisiune înșelătoare. Și, pentru viitor, consultă un avocat/jurist înainte să mai iei astfel de decizii. Pentru 100-200 de lei, cît te-ar fi costat o consultație, riști să plătești acum mult mai mult.

later edit: știu că aria Juridic este moderată cu indulgență, în general nefiind nevoie de o moderare drastică. Mă gîndesc că ar fi bine, totuși, dacă un moderator ar scoate toate pozele postate de utilizatorul Foarfecă, fiind o încălcare evidentă a regulamentului - postarea de reclame sub orice formă.


Termenul de contract economic se refera la un contract de vanzare cumparare cum este cel de la Zepter, si nu trebuie sa mai citesc din Drept cum spui tu pentru ca de aceste probleme se ocupa ASE-ul, deci sunt si economist si inginer si nu primesc lectii de la tine sau de la cunostintele tale !
Daca o ti langa asa cu acest om, si daca se ia dupa tine peirde sigur tot ce a platit pana acum din acest contract pentru ca juristii de la Zepter sunt mult mai pregatiti profesional decat avocatul tau de 200 de lei, sper ca ai inteles aluzia, contractele Zepter sunt beton si ancorate in realitatile si legislatis interna si internationala. Pentru ultima data iti mai spun ca daca ai semnat contractul inseamana ca esti de acord cu el si clauzele lui ! Vezi contractele cu autostrazile di nRomania, asa ca model, cum platim ca prostii daune interese pentru reziliere, probabil ca unii ca tine le-au conceput initial, vai de tarisoara noastra cu asemenea talente ca tine.

View Postmiromulus, on 13 august 2013 - 16:55, said:

Ca sa trecem la cuvinte simple. De ce nu spuneti voi astora de cumpara: "strange banii la banca timp de doi, faci si ceva dobanda, si vi la noi cu ei dupa si cumperi produsul cu banii jos"? Nuuu, noi in schimb oferim o varianta mult mai buna: plata in avans (fara nicio dobanda pentru tine) si, in cazul in care nu o mai poti face, foarte probabil pierzi ce ai platit.
Nu pierzi tot....citeste clauzele contractuale, daca nu mai vrei sa platesti ratele lunare, pierzi doar 30 %, de rstul banilor poti lua produse zepter la valoarea ramasa, ok ?...este nevoie de mare seriozitate si stabilitate in contractari....vezi contractul cu Bechtel...cine a pierdut si cine a castigat ?...Nu mai pun poze ca-l enerveaza pe domnul " x "....nu mai stiu care din ei.....

View Postandreim77, on 13 august 2013 - 16:56, said:

Deci cumva nu mai am voie sa scriu aici pt ca maestru Foarfeca nu-mi da voie?
Si ia zi...dupa doi ani primesc produsul platit...

Exista si varianta de a primi produsul dupa 2 ani de rate, daca asa ai optat, dar poti opta sa iei creditul bnacar cu cardul special Zepter, imprumut fara dobanda timp de 2 ani, colaborare Elvetia-Romania, si poti lua produsele pe loc, adica la 28 de zile de la data platii, si achiti ratele lunare la banca creditoare, succes !!!

View Postmiromulus, on 13 august 2013 - 17:13, said:

Stai sa inteleg: cand primesc discount-ul de 50%? La plata in avans asta e pretul?
Pe contract scrie suma intreaga a produselor alese si la conditii speciale scrie valoarea discountului, ex. - 50 %, deci la un contract de 2.000 euro , rest de plata 1.000 euro, cu avans sa zicem 10 % din valoare 100 euro, rest de plata in cate rate doresti tu, minim 3 rate maxim 24 de rate, la alegerea ta.

View Postmiromulus, on 13 august 2013 - 16:59, said:

Normal. Doar ca e tehnologie veche de doi ani si probabil a aparut ceva mai nou si mai bun. Pe care trebuie neaparat sa-l ai. Si o iei de la capat.
Regula Zepter este clientul ridica ce produs alege el, de exemplu, ultima tehnologie, cu plata eventualelor diferente de pret la ridicarea produselor, diferentele sunt fosrte mici, cativa euro....dar alegi ce vrei tu dupa 2 ani de plata !!!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate