Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

TV Plasma Panasonic ST60E

- - - - -
  • Please log in to reply
301 replies to this topic

#37
AndreiNR

AndreiNR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,035
  • Înscris: 14.06.2013
Ei...cum e?

#38
Lostboy

Lostboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 28.11.2006
E blacker than black. Extraordinar!!!!

#39
i93mid

i93mid

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 27.06.2005

View PostLostboy, on 05 septembrie 2013 - 14:26, said:

Am sunat la Panasonic Romania. NU sunt Mezamir, sunt din Bucuresti. Am dat comanda.
Cat a costat?

#40
cypris

cypris

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 523
  • Înscris: 31.01.2009
Daca ai cablu de la RDS merge si pe digital fara mediabox.

#41
Lostboy

Lostboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 28.11.2006

View Posti93mid, on 07 septembrie 2013 - 11:13, said:

Cat a costat?
4600 lei de la mypanasonic.ro. Am prins ultima zi pentru că după ce am luat eu au terminat promoția și prețul este din nou 4999 lei.

View Postcypris, on 07 septembrie 2013 - 14:30, said:

Daca ai cablu de la RDS merge si pe digital fara mediabox.

Merge pe digital, știu asta. Mai am 2 panasonic-uri, unul mai vechi, de 80 fără dvb-c și unul de 106 cu dbc. Dar mai urmăresc și pe analogic și mă deranjează întreruperea aia.
Și mă mai deranjează ceea ce cred eu că este pixel orbiter - la intervale scurte îți rămîne în imagine un flash scurt de parcă ar arăta cineva cu laser-ul pe ecran cu culoarea verde și roșu.

Edited by Lostboy, 07 September 2013 - 15:26.


#42
i93mid

i93mid

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 27.06.2005

View PostLostboy, on 07 septembrie 2013 - 15:26, said:

4600 lei de la mypanasonic.ro. Am prins ultima zi pentru că după ce am luat eu au terminat promoția și prețul este din nou 4999 lei.

Credeam ca ai luat de la panasonic romania.

#43
AndreiNR

AndreiNR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,035
  • Înscris: 14.06.2013
Pixel orbitor nu face asa ceva si nu este vizibila funcționarea lui in timpul vizionarii. Singurul mod prin care il vezi ca functiineaza este sa te uiti la marginile imaginii si sa vezi cand o misca cu totul aparand un spatiu negru neumplut .Asta desigur daca suprascanarea este dezactivata.
Acel flash apare si cand urmaresti cablu sau numai continut prin hdmi?

Edited by AndreiNR, 07 September 2013 - 16:37.


#44
Lostboy

Lostboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 28.11.2006
Numai pe hdmi.

#45
AndreiNR

AndreiNR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,035
  • Înscris: 14.06.2013
Exact! Asa ma gandeam. Eu as zice ca e cablul..Incearca sa-l schimbi. ;)

#46
Lostboy

Lostboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 28.11.2006
Mama lui.....datorită noului design, pentru a putea fi montat pe perete, porturile sunt toate in lateral, respectiv stânga. Eu am player-ul în dreapta și aveam un cablu mai scurt, așa că am luat o petardă din altex (40 de lei) să vadă al mic cars 3d. Scria compatibil 3d și l-am luat. Nu cred că e 1.4 dar 3d-ul s-a văzut ok.

#47
AndreiNR

AndreiNR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,035
  • Înscris: 14.06.2013
In legatura cu cablurile hdmi oricare este bun atata timp cat merge, indiferent de pret. Nu trebuie aruncati banii pe cabluri hdmi scumpe. Este informatie digitala care ajunge sau nu la tv. Nu e ca la cablurile scart de exp unde semnalul analogic putea fi afectat de interferente si de aceea trebuia luat un cablu ecranat foarte bine.

Edited by AndreiNR, 07 September 2013 - 17:21.


#48
Danosul

Danosul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,197
  • Înscris: 07.01.2007
Andrei, la ST60 pixel orbiter ce setari are in meniu, activat si auto sau are si dezactivat ? eu am ST50 si nu vad nici o diferenta, ori ca e activat, ori ca e pe auto, nu se misca nimic, ciudat este faptul ca nu are optiune de dezactivat.
Stiu ca la G30  exista modul activat si dezactivat, ma intreb la ST60 cum sta treaba, eu il am pe activat la ST50 dar cum am mai zis nu vad nimic sa se miste, la G30 se observa acea mica miscarea imaginii de care spuneai si tu.

Edited by Danosul, 08 September 2013 - 14:07.


#49
Lostboy

Lostboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 28.11.2006
La st60 nu se mai poate dezactiva.

#50
AndreiNR

AndreiNR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,035
  • Înscris: 14.06.2013
Are auto si activat..  Pe auto e cam off :) Daca pui o imagine test pentru aspect ratio 16:9 cu 1080 rezolutie, se vede clar cum dispar din margini cand misca imaginea atunci cand e activat. Pe auto imaginea umple corect tot ecranul.

View PostLostboy, on 08 septembrie 2013 - 14:55, said:

La st60 nu se mai poate dezactiva.
Pe auto este dezactivat!

Lostboy, cum e cu retentia si buzz-ul?:)

Edited by AndreiNR, 08 September 2013 - 14:59.


#51
Lostboy

Lostboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 28.11.2006
Referitor la pixel orbiter, nu știam ce face auto dar nu am găsit off.
Referitor la buzzing, nu bâzâie mai mult decât celelalte 2 lcd-uri. În ceea ce privește IR, nu cred că am avut timp destul, dar deocamdată nimic. Ce am observat vineri seară este că priveam la realitatea tv de 5 minute înainte să-l sting și am observat, după ce l-am stins, că se vedea dreptunghiul acela de jos.

#52
AndreiNR

AndreiNR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,035
  • Înscris: 14.06.2013
Asta e normal. Este specific oricarui display cu fosfor.(CRT, plasma)
Banuiesc ca nu ai gasit vreo banda verticala...IR si vbi spuneai ca te sperie cel mai tare..

#53
Danosul

Danosul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,197
  • Înscris: 07.01.2007
Tot activat si auto este  si pe ST50, fara off, de asta l-am si intrebat pe Andrei cum e la ST60 pentru ca stiu ca si el a avut ST50 inainte, chestie e ca la mine nu functioneaza in nici un mod pixel orbiter, am pus si o imagine full HD pe ecran si am activat pixel orbiter, inclusiv pus pe auto dar nu vad nici o  diferenta nu se misca absolut deloc imaginea, m-am uitat foarte atent.
O fi defect televizorul, oare acest lucru poate face obiectul garantiei ? probabil din aceasta cauza am si oarece probleme cu retentia daca stau mai mult de 2-3 ore pe un singur post TV si se imprima siglele posturilor.

Edited by Danosul, 08 September 2013 - 15:44.


#54
AndreiNR

AndreiNR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,035
  • Înscris: 14.06.2013
Danosul nu are cum sa nu functioneze. Ai un br player? Sau un hdd extern? Descarca-ti AVSHD arde-l pe un dvd sau pune-l pe hard. La capitolul general settings (parca) vei gasi imaginea test pentru sharpness. Asta are si bordurile care delimiteaza 16:9. Pune pixel orbiter pe acivat si o sa vezi cum functioneaza. Atentie! Overscan trebuie sa fie dezactivat!
St50 este sensibil la IR. Depinde si ce setari folosesti. De exemplu contrast si sharpness prea ridicate! Sharpness ar trebui setat la 0.

Edited by AndreiNR, 08 September 2013 - 15:52.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate