Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.
 Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...
 O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...
 

TV Plasma Panasonic ST60E

- - - - -
  • Please log in to reply
301 replies to this topic

#289
ZorK

ZorK

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 561
  • Înscris: 01.08.2006
Va salut!

Sper sa ma exprim bine si sa intelegeti...E doar la mine sau e generala treaba : gradientii de culori ma omoara...Diferitele nuante(cum ar fi la culoarea pielii spre exemplu),tremura/clipesc/vibreza in special daca subiectii se misca putin...Uneori chiar si daca mestec ceva,vibreaza nuantele...  

E vorba de setari,e vorba de creierul meu,de ochii mei,sau e ceva bulit la TV ?

#290
AndreiNR

AndreiNR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,033
  • Înscris: 14.06.2013
Setari plus DFC pe care st60 il afiseaza cateodata.

Si vederea difera de la om la om. Insa descrierea ta trebuie sa recunosc ca e inedita si unica.

#291
emilacke

emilacke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 680
  • Înscris: 05.09.2008
La mine nu se intampla ce zici tu.

#292
ZorK

ZorK

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 561
  • Înscris: 01.08.2006
Nu știu ce este DFC, dar m-a dus cu gândul la IFC pe care l-am dezactivat și se pare că a rezolvat problema.

Mulțumesc!

#293
AndreiNR

AndreiNR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,033
  • Înscris: 14.06.2013
DFC= dynamic false counturing si este descris ,mai grosier asa,ca niste gradienti de culoare diferita(de obucei mov)vizibili in special pe fetele in miscare din cauza timpului de raspuns diferit al pixelilor RGB.

IFC= inteligent frame creation sau interpolare de frame-uri. Bine inteles ca nu ai nevoie de asa ceva la o plasma. Recomandarea mea e sa-l tii pe minim cu cablu(50i)(nu off) pentru ca insera cadre extrem de subtil si nu are absolut niciun side-effect si pe off(24p cinema) cu continut 24p(bluray)

Edited by AndreiNR, 13 December 2015 - 00:37.


#294
ZorK

ZorK

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 561
  • Înscris: 01.08.2006
:D

#295
ZorK

ZorK

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 561
  • Înscris: 01.08.2006
Efectul era pregnant pe cablu, și IFC era pe minim, deci acum l-am dezactivat...

Din păcate sunt destule cazuri în care se simte nevoia de o mai bună procesare a imaginilor în mișcare...

#296
ZorK

ZorK

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 561
  • Înscris: 01.08.2006
Salutare!

Exista vreo modalitate de a copia lista de canale pe stick ca sa le ordonez pe calculator?

#297
blasterus

blasterus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 30.11.2007
Export din meniul tv la lista de canale pe un stick formatat fat32 iar pe calculator ordonezi cu https://github.com/PredatH0r/ChanSort

#298
cypris

cypris

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 523
  • Înscris: 31.01.2009
Salutare. Nu stiu daca s-a mai discutat pana acum aici, dar vin si eu cu o problema la al meu VT60.

Am un router TP-LINK WR-1043ND cu usb, si am conectat un hdd extern la el ca sa redau filmele direct prin media server pe tv. Problema e ca tv-ul imi vede fisierele, dar nu mi le deschide, zice ca "file not supported". Ceva idei?

#299
AndreiNR

AndreiNR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,033
  • Înscris: 14.06.2013
Eu zic ca daca citeste direct de pe hdd problema e din retea/router.
Daca nu, e o problema de codecuri pe care nu vad cum s-o rezolvi insa seria 60 citeste fara probleme mkv s.a.

#300
ZorK

ZorK

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 561
  • Înscris: 01.08.2006
Va salut!

Daca m-as hotari sa-mi vand plasma (50ST60), ce pret credeți ca as mai putea lua pe ea? fara urme de burn-in, C 7719

#301
dba

dba

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,257
  • Înscris: 06.12.2006
Il poti transforma in EUR

#302
ZorK

ZorK

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 561
  • Înscris: 01.08.2006
Salut! Voi ați reușit să găsiți opțiunea de export canale prin meniu?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate