Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 

Distrugerea Bisericii Catolice - Viziunea Papei Leo XIII

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
24 replies to this topic

#19
blueday

blueday

    blue monday

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 20.12.2010
unde apare ideea ca este crestinesc sa interzici cuiva sa se casatoreasca??? asta e o decizie personala !

#20
zerobitsunt

zerobitsunt

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,930
  • Înscris: 14.01.2011
eu unul sunt ortodox
dar cine interzice casatoriile si cui?

#21
Megs

Megs

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,317
  • Înscris: 29.10.2012

 blueday, on 14 iunie 2013 - 13:23, said:

prin: inchizitie (omorand oameni nevinovati), cruciade, omorarea amerindienilor in incercarea de a-i deposeda de aur, etc.etc.

catolicii sunt slujitorii demonilor !
Inculto, ia arata-ne si noua o condamnare la moarte data de inchizitie.
Ti s-a mai zis ca scoti numai cretinatati, imbecilitati.
Imprastii incultura crasa prin toti porii, asta pe langa rautatea si fierea sectara de care dai dovada constant. Se stie ca mai mult rau iese din prostie decat din rautate... exceptie cazul in care sunt amandoua prezente, asa ca la tine.

 PicoDazore, on 14 iunie 2013 - 13:36, said:

Ca tot ai citat pe Apostolul Paul in privinta casatoriei, cum ramane cu aceste cuvinte rostite tot de el in Prima epistola catre Corinteni, Cp.7?
Te chinui degeaba, pe langa faptul ca e inculta mai da dovada si de rea credinta.
Nu stie decat sa scuipe si sa arunce cu noroi in altii dar nu vede ca ea e demult inecata in rahat.

 PicoDazore, on 14 iunie 2013 - 13:36, said:

Sa stii ca in cadrul Bisericii Catolice exista 21 de rituri, intre care ritul latin este dominant. Iar in ceea ce priveste ritul catolic rasaritean nu este oprita casatoria niciunui preot, care doreste sa se casatoreasca.
De unde 21? Eu stiu de 6: roman, bizantin, armean, caldeean, alexandrin și antiohian.

 blueday, on 14 iunie 2013 - 13:48, said:

unde apare ideea ca este crestinesc sa interzici cuiva sa se casatoreasca??? asta e o decizie personala !

Dar nu este nimeni obligat sa devina preot daca nu vrea.
Un preot catolic stie la ce se inhama atunci cand vrea sa devina preot si astfel alege singur celibatul asa cum Apostolul Pavel i-a indemnat sa o faca. Este o decizie persoanala a lor.

Edited by Megs, 14 June 2013 - 15:06.


#22
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

 Megs, on 14 iunie 2013 - 15:05, said:

De unde 21? Eu stiu de 6: roman, bizantin, armean, caldeean, alexandrin și antiohian..
Si toti se inchina la loctiitorul lui Dumnezeu pe pamant  ? Sau la toate statuile pe care le-au construit ei ? Culmea e ca ortodocsii se inchina in fata picturilor iar catolicii in fata statuilor  , bah da bine i-a pacalit Satana pe astia .

#23
blueday

blueday

    blue monday

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 20.12.2010

 zerobitsunt, on 14 iunie 2013 - 14:02, said:

eu unul sunt ortodox
dar cine interzice casatoriile si cui?

cum cine? Biserica Catolica interzice prelatilor ei sa se casatoreasca, desi Biblia nu interzice, Pavel lasa la constiinta fiecaruia, in functie de persoana, daca decide sa faca pasul casatoriei sau sa "imbratiseze" celibatul.

in felul acesta, BC a devenit o unealta a satanei care a reusit sa umple acest cult demonic cu pedofili nenorociti !


1 Timotei 4
1. Dar Duhul spune lamurit ca, in vremurile din urma, unii se vor lepada de credinta, ca sa se alipeasca de duhuri inselatoare si de invataturile dracilor,
2. abatuti de fatarnicia unor oameni care vorbesc minciuni, insemnati cu fierul rosu in insusi cugetul lor.
3. Ei opresc casatoria si intrebuintarea bucatelor pe care Dumnezeu le-a facut ca sa fie luate cu multumiri de catre cei ce cred si cunosc adevarul.

#24
mihao37

mihao37

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,150
  • Înscris: 21.11.2009
Bine dar nu e obligatoriu ca sa devina toate muzeu . E suficient un declin lucru care a si avut loc . Acum insa se pare lucrurile merg catre bine mai greu dar merg .
Mai exista si alte profetii despre  catolicitate .
Vor veni vremuri tulburi pt toate bisericile dar papalitatea se va scinda in trei dar vor exista doi papi antagonici acuzindu.se reciproc .


#25
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009

 pax0xFF, on 14 iunie 2013 - 09:49, said:

Bisericile vor disparea in mai putin de 100 de ani. Noua generatie nu mai e asa indoctrinata, deci viitorul este roz. ROSU
apoi negru
de-abia dup-aia roz
fixed

Edited by searcher-star, 13 May 2014 - 17:23.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate