Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Configuratie pc gaming

- - - - -
  • Please log in to reply
173 replies to this topic

#163
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008
ce ai gigi cu mine? :)
eu sunt anti AOC sau HORIZON. :P

#164
SfantulLike

SfantulLike

    Oscilatrix Te iubesc <3 .

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,549
  • Înscris: 09.02.2013

View Postshmu, on 01 august 2013 - 14:48, said:

ce ai gigi cu mine? Posted Image
eu sunt anti AOC sau HORIZON. Posted Image
Vad ca jignesti lumea in draci pe aici si nu sunt numai eu caruia ii zici Gigi. Asteapta-te la un report.

#165
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008
da-mi.

e a 1000-a oara cand "gigi" e considerat jignire. personal consider ca NU E. si orice om normal la cap ar considera la fel.
asa ca mergi frumusel la un control.
ATENTIE - nici asta nu e o jignire. e un sfat.

vad ca in juma de an ai acumulat 6 warning point. eu din 2008 nu am primit nici unul.
cred ca spune si chestia asta ceva.

#166
Ergaust

Ergaust

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 13.06.2013

View Postshmu, on 01 august 2013 - 14:57, said:

e a 1000-a oara cand "gigi" e considerat jignire.
personal consider ca NU E.
Nici eu nu consider apelativul "gigi" o jignire, ba chiar ma amuz cand shmu face pe cineva gigi..
Revenind la subiect, avand in vedere faptul ca nu prea ma uit la filme pe calculator(foarte rar, de obicei le pun pe tv), reproducerea culorilor si contrastul nu o sa ma deranjeze prea mult(se pot ajusta oricum). Atat timp cat verdele se vede verde si nu alta culoare, atunci e in regula.

#167
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008
cel mai bine mergi pana la un domo/altex/flaco/ce-oi avea in brasov si vezi cu ochii tai.
asta daca au modelul respectiv sau unul asemanator.

oricum in general nu o dau in bara asa rau cu culorile :)

#168
Ergaust

Ergaust

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 13.06.2013
Am panel TN la laptop si se vede in regula daca nu privesc dintr-o parte si/sau de sus sau de jos, plus ca nu am ajustat luminozitatea si contrastul. Banuiesc ca pe acel monitor experienta vizuala va fi mai in regula decat pe laptop. Totusi cred ca ar merita sa-ti urmez sfatul si sa fac o plimbare pana la supermarket sa ma conving ca asa este.

Edited by Ergaust, 01 August 2013 - 15:48.


#169
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008
nu prea se compara monitoarele cu laptopurile.

personal prefer oricand un monitor SH de calitate in detrimentul unuia nou fullhd. asta cand bugetul este limitat. ca daca ai buget iti permiti diverse.
momentan nu am alt exemplu decat asta care il am acum la servici si unghiul de vizualizare este foarte bun. si asa in general e un monitor ok.

#170
Ergaust

Ergaust

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 13.06.2013
Am mai citit cate ceva despre tipurile de panouri. Deci, ce-mi ziceti, sa merg pe IPS? Daca da, ce IPS merita cumparat din cele disponibile la emag? Link cu cele disponibile:  http://www.emag.ro/s...000/monitor ips
Stiu ca Georgica mi-a recomandat acel IPS LG, dar mai astept si alte propuneri.
Inca am in calcul acel Benq RL2455HM, asa ca as avea nevoie de o comparatie cu un monitor IPS pentru a vedea avantajele si dezavantajele acestuia si pentru a putea sa ma "lecuiesc" de el..

#171
Ergaust

Ergaust

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 13.06.2013
M-am hotarat, voi merge pe un IPS. Care IPS ar merita cumparat dintre cele de la emag?
http://www.emag.ro/s...000/monitor ips


#172
SfantulLike

SfantulLike

    Oscilatrix Te iubesc <3 .

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,549
  • Înscris: 09.02.2013

View PostErgaust, on 02 august 2013 - 21:38, said:

M-am hotarat, voi merge pe un IPS. Care IPS ar merita cumparat dintre cele de la emag?
http://www.emag.ro/s...000/monitor ips
Da :) chiar daca is oleaca mai scumpi , poti trimite inapoi monitorul in caz ca nu-ti place :D .

#173
benchia

benchia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 02.05.2014
Buna ziua! As vrea sa imi achizitionez un calculator, dar ma gandeam sa-l fac pe piese. As vrea sa-mi dati o configuratie de pc intr-un buget de 35 milioane. SIstemul va fi folosit pentru gaming dar si pentru aplicatii!

#174
georgik12

georgik12

    Tech Advisor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,515
  • Înscris: 15.02.2011
Deschide un nou topic in care sa ne spui rezolutia monitorului si cand o sa cumperi sistemul.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate