Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Licenta ECTS

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
imtheshade

imtheshade

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 13.06.2008
Buna!
Numele meu e Adrian si am de facut o lucrare de licenta pe tema "Analiza comparativa a supermarketurilor din Romania".
Ma puteti ajuta careva cu referinte la carti/eseuri sau orice alte informatii care m-ar putea ajuta la partea teoretica?
Va multumesc!

#2
Mnergalah

Mnergalah

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 20.05.2013
Pentru referinte, profesorul tau de licenta este cea mai buna resursa. Daca profesorul insusi ti-a cerut sa faci si munca asta, du-te la biblioteca universitatii (sau chiar si la cea judeteana, de ce nu), spune-i bibliotecarului tema si sigur iti va gasi cateva titluri care sa fie la subiect.

Pare rau, as vrea sa te pot ajuta mai mult, insa sunt lucruri pe care le poti face si singur fara a astepta dupa Softpedia.

#3
imtheshade

imtheshade

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 13.06.2008
Pai la biblioteca judeteana am fost si nu au carti care sa ma ajute.
Multumesc de raspuns oricum.

P.S.: Am uitat sa mentionez, dar sunt student la ID departe de facultate, in alt oras, si nu am acces la biblioteca facultatii.

Edited by imtheshade, 10 June 2013 - 16:39.


#4
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
Supermarketurile sunt relativ de putina vreme pe piata romaneasca, asa ca e mai greu sa gasesti material bibliografic in format clasic( carti).

Pentru cap 1 in care banuiesc ca trebuie sa prezinti niste considerente teoretice probabil vei gasi lucrari scrise.

pentru cap 2, 3, eventual Studiu de caz trebuie sa faci cercetare. Banuiesc ca esti in anul 2, caci altfel e prea tarziu sa incepi sa-ti scrii acum LL. Parerea mea.

Un Plan al Lucrarii de Licenta ai?

PS. Tocmai ptr. faptul ca esti la ID, trebuia sa te ajute mai mult coord. stiintific, eventual sa-ti trimita in format electronic cateva lucrari de referinta. Daca ai deja o lista bibliografica poti comanda carti de la marile biblioteci univ din tara sau poti face imprumut interbibliotecar.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate