Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Receptie Eutelsat 5 West. Este po...

Poti receptiona semnal de la mai ...

Cabluri HDMI 2.1 de 4m-5m care sa...

zoom comparat cu Google Meet
 Monitor/Display wireless?

Chestie ciudata

De la un proiect scris in python ...

Audi A4 B9 quattro 190 CP!
 Tepari la pariuri pe TikTok

Banca imi cere justificativ fondu...

schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac
 Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...
 

TV LG 32LH2000

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#1
bomblader

bomblader

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 29.05.2008
Vreau sa fac abonament la UPC si as vrea sa stiu daca acest televizor suport cardul lor CI+.
Aici scrie la conexiuni ca accepta CI. Este aceleasi lucru cu CI+ ? Accepta si CI+ ?

#2
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,042
  • Înscris: 20.06.2009
E prea vechi modelul tău, suportă doar CI simplu şi nu este compatibil cu cardurile CI+ de la UPC.

#3
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010
Chiar daca exista slot si facem upgrade la ultimul firmware ? (pt ci+ de la rds)

#4
ct03nut

ct03nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,309
  • Înscris: 29.06.2006
Eu am unul din tv=uri 37lh4000 si nu suporta ci+ dupa nici un update de firmware sau hack. O sa imi soseasca luni/marti cartela pentru 37LE4500 si o sa il bag si in 37LH4000 sa vedem dar, mai mult ca sigur nu va merge deoarece e model 2009.

#5
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010
Mersi pt raspuns.
Credeam ca problema e doar la partea de software.

#6
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,042
  • Înscris: 20.06.2009
Nu știu, trebuie întrebat la LG dacă update-urile de firmware au adus și această compatibilitate...Posted Image

#7
ct03nut

ct03nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,309
  • Înscris: 29.06.2006
Pai problema e de software, si anume ca nimeni nu mai scoate updateuri sa suporte ci+ , sa te forteze sa cumperi un tv generatie mai noua.

#8
ct03nut

ct03nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,309
  • Înscris: 29.06.2006
Seria LH nu functioneaza cu smart card ci+, testat de mine acum, scrambled programme si atat ..

#9
ct03nut

ct03nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,309
  • Înscris: 29.06.2006
In urma unui post al unui coleg de forum care a primit un raspuns oficial de la LG cum ca seria LH este compatibila hardware cu standardul CI+ deoarece are placa de baza Saturn 6, va rog sa faceti o solicitare in linkul de mai jos, catre LG, unde va rog sa specificati ca doriti eliberarea unei actualizari software care va activa compatibilitatea cu cardurile CI+ de la RCS-RDS.

Daca depunem mai multe solicitari, mai mult ca sigur LG va elibera o actualizare noua iar cardurile CI+ vor functiona in seria LH.

https://www.lg.com/r...-pentru-clienti

Ca sa nu va mai faceti cont pentru a completa solicitarea, dati click pe CONFIRMA de la categoria CAND CONTUL ESTE INEXISTENT.

#10
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,627
  • Înscris: 21.03.2005

View Postct03nut, on 25 octombrie 2013 - 11:17, said:


Daca depunem mai multe solicitari, mai mult ca sigur LG va elibera o actualizare noua iar cardurile CI+ vor functiona in seria LH.



https://www.lg.com/r...-pentru-clienti


Nu merge link-ul.
Te astepti ca 20-30 de solicitari sa "miste" ceva?

#11
ct03nut

ct03nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,309
  • Înscris: 29.06.2006
Ma astept sa miste ceva iar linkul merge foarte bine.

#12
cos-min23

cos-min23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 21.09.2008
salut
am facut si eu solicitare
sa veden ce o sa iasa

#13
cos-min23

cos-min23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 21.09.2008

View Postcos-min23, on 26 octombrie 2013 - 10:51, said:

salut
am facut si eu solicitare
sa veden ce o sa iasa
am  primit un raspuns:
Stimate domn ......,
Va multumim ca ati contactat Centrul pentru Relatii cu Clientii LG Electronics Romania si pentru interesul acordat produselor noastre.
In ceea ce priveste solicitarea dumneavoastra, va informam ca acest model de televizor are incorporat slotul CI, insa nu este compatibil cu modulele CI+. Momentan nu exista o versiune de firmware disponibila care sa imbunatateasca aceasta functie. Pentru mai multe informatii despre produsele LG Electronics, va invitam sa verificati site-ul oficial al companiei www.lg.com/ro .
In cazul in care mai aveti nevoie de alte informatii suplimentare, nu ezitati sa ne contactati.
Cu stima,
Stefan Popescu
Centrul pentru Relatii cu Clientii LG Electronics Romania
Telefon : 031 228 3542
www.lg.com/ro
Daca doriti sa luati legatura cu serviciile noastre prin e-mail, va rugam sa completati formularul disponibil pe site-ul nostru, la rubrica Suport. Pentru chat, va rugam sa apasati pe link-ul corespunzator.

Edited by cos-min23, 28 October 2013 - 20:11.


#14
ovidachi

ovidachi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 29.01.2007

View Postct03nut, on 22 octombrie 2013 - 14:53, said:

Seria LH nu functioneaza cu smart card ci+, testat de mine acum, scrambled programme si atat ..

Buna.
Am citit pe forumuri straine ca CI + ar fi suport doar in anumite tari, intre care Suedia/Finlanda, tari folosite la LH2000 de exemplu si pentru activarea functiei DVB-C.
Poti incerca sa dai TV-ul pe o tara de genul acesta si sa introduci CAM-ul sa ne spui daca functioneaza?

Am trimis si eu intrebare la LG. Dar ma indoiesc ca pentru cateva zeci de intrebari venite din RO pentru o serie LH apusa de ceva ani se va publica o actualizare firmware.

Si daca facem o actualizare firmware, nu ramanem fara activarea USB facuta anterior?

#15
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,042
  • Înscris: 20.06.2009
Dacă nu punea pe Suedia sau Finlanda nu i se activa DVB-C-ul, deci nu putea să vadă informaţia cu "scrambled programme" pe canalele digitale criptate...

#16
ovidachi

ovidachi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 29.01.2007
El are LH4000, nu LH2000. La LH4000 nu e activ "din oficiu" DVB-C si pe Romania?

#17
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,042
  • Înscris: 20.06.2009
Nu, nu este.

#18
Roberto80

Roberto80

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 02.04.2008
Am trimis si eu un e-mail la LG si mi-au trimis urmatorul raspuns:
Stimate domn .....,
Va multumim ca ati contactat Centrul pentru Relatii cu Clientii LG Electronics Romania si pentru interesul acordat produselor noastre.
In ceea ce priveste solicitarea dumneavoastra, va informam ca acest model de televizor are incorporat slotul CI, fiind compatibil cu modulele CI+.
Va informam de asemenea ca pentru activarea tunerului DVB-C este nevoie sa accesati meniul televizorului, sa setati tara, alegand una din tarile nordice aflate in lista.(ex : Suedia,Finlanda),astfel veti avea posibilitatea de a realiza acord automat (pe cablu).
Pentru mai multe informatii despre produsele LG Electronics, va invitam sa verificati site-ul oficial al companiei www.lg.com/ro .

Eu prind programele digitale pe RDS (tara Finlanda), dar nu stiu daca vor merge canalele codate cu cardul de la RDS. Inca nu l-am comandat.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate