Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Cum pot sa ascund tagurile html?

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,306
  • Înscris: 24.05.2010
Salutare, se paote ascunde tagurile html de http replay sau de acel "inspect element" folosit de mozilla, chrome etc?

#2
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
De ce? Ai inventat niste taguri noi, nevazute pana acum si vrei sa le patentezi?

#3
HurrleyProg

HurrleyProg

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 279
  • Înscris: 15.03.2013
De ce vrei sa faci chestia asta ?

#4
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,306
  • Înscris: 24.05.2010
Eu nu vreau ... ci baiatul cu care lucrez vrea...

Folosesc jquery in site si a vazut el ca daca intra cu httpreplay si sterge div-ul cu pricina se dezactivea jquery si oricat as incerca sa ii explic ca daca se dezactiveaza jquery nu mai functioneaza nici formularul el tot nu vrea sa inteleaga...

I-am pus si filtre in php unde limitez doar la litere si cifre sau ce am eu nevoie si tot ii e frica sa nu umble cineva in baza de date...

Se simte el bine daca reusesc sa ascund tagurile html cu toate ca i-am zis ca ce vede el este doar efect vizual si i-am aratat fisierele care le-am si a vazut ca ce am eu in fisiere este diferit fata de ce gaseste el in browser sau in httpreplay

#5
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010
Arata-i cum functioneaza formularul cu jquery activat si cu jquery dezactivat, poate reuseste sa inteleaga.

#6
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,306
  • Înscris: 24.05.2010
i-am aratat
if(!filter_var($e, FILTER_VALIDATE_EMAIL) || !preg_match('/@.+\./', $e) || strlen($e)<10 || strlen($e)>30)
	  {
	  echo 'Va rugam sa introduceti un E-mail valid.';
	  }
	 else if (strlen($n)<4 || strlen($n)>16)
	  {
	  echo '<br><br>Va rugam sa folositi un nickname format din minim 4 caractere si maxim 16 caractere.';
	  }
	 else if (strlen($p)<6 || strlen($p)>16 )
	  {
	  echo '<br><br>Va rugam sa folositi o parola formata din minim 6 caractere si maxim 16 caractere.';
	  }
	 else if (strlen($o)<4 || strlen($o)>16)
	  {
	  echo '<br><br>Va rugam sa introduceti o denumire de oras de minim 4 caractere si maxim 16 caractere. Daca orasul are o denumire mai lunga va rugam sa introduceti o prescurtare.';
	  }
	 else if (!ctype_alnum($n) || !ctype_alnum($p) || !ctype_alnum($cp) || !ctype_alnum($o))
	  {
	  echo '<br><br>Va rugam sa introduceti doar litere sau cifre.';
	  }
	 else if ($p != $cp)
	  {
	  echo '<br><br>Parolele nu coincid.';
	  }
	 else redirect($page);

si parca tot nu e convins ... nu mai e la fel de inflamat ....

#7
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010
baiatul cu care lucrezi se vede treaba ca nu intelege mai deloc cum functioneaza web-ul (browserele, html-ul & crap) ... nu ai cum sa ascuzi taguri - poti sa generezi sau sa stergi dinamic in functie de contex - dar nu le poti avea ascunse complet, ca nu mai are browserul ce sa interpreteze... cu umblatul sau neumblatul in baza de date tine de bune practici in materie de securitate (ex. sql injection) nu de ascunsul tagurilor nu stiu unde...

#8
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,570
  • Înscris: 30.07.2003
Poate vrea o aplicatie RIA (in Adobe Flash, JavaFX, Silverlight ori WPF) si atunci scapa de tag-uri Posted Image

Edited by neagu_laurentiu, 08 June 2013 - 20:08.


#9
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View PostMooF2010, on 08 iunie 2013 - 16:01, said:

si parca tot nu e convins ... nu mai e la fel de inflamat ....

Pune-l să googlăiască "Cum pot sa ascund tagurile html" cu ghilimele, să intre pe primul rezultat, şi-i spunem noi că e prost.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate