Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

blocare acces internet din router

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
duicug

duicug

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 02.07.2007
Va salut!

Se da un router si n calculatoare conectate wireless la el. Vreau sa blochez accesul la internet la router pe un anumit interval orar.

Router-ul este Linksys WRT54GS si are instalat firmware-ul de la www.dd-wrt.com . In setarile router-ului am optiunea aceasta insa nu merge.

Atasez cateva poze sa-mi spuneti daca gresesc cu ceva sau e o anomalie a firmware-ului.



Cunoasteti alte software care sa poata face ceea ce vreau eu ?

Attached Files

  • Attached File  12.jpg   86.07K   77 downloads
  • Attached File  14.jpg   90.04K   70 downloads
  • Attached File  1.jpg   113.24K   52 downloads
  • Attached File  2.png   456.19K   49 downloads


#2
Tanaka_Senshin

Tanaka_Senshin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 20.02.2010
Selectezi Deny, Everyday si intervalul orar in care nu vrei sa se permita accesul la internet

#3
duicug

duicug

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 02.07.2007
aceeasi chestie dar am mai verificat o data in cmd cu ipconfig/all si acum imi da un alt ip la Preferred. 192.168.0.3 pe care nu-l pot introduce pentru ca in setarile router-ului la ip am acces doar la ultima casuta iar primele 3 campuri sunt 192, 168, 1,...

#4
inacro

inacro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 05.02.2008
Resuscitez acest topic, deoarece am o problemă asemănătoare.
Am doi furnizori de internet (UPC și Romtelecom) fiecare mi-a dat un router care are și wireless. Avem mai multe laptopuri, dar problema se pune la copii: cum pot interzice accesul în așa fel încât să nu poată folosi anumite rețele de socializare, site-uri „deocheate”, etc. direct din routere. Vreau să limitez acest acces inclusiv pe telefoanele lor, sau dacă le vin prieteni cu telefoane, laptop, tablete, etc. Eventual să fie libere doar la sfârșitul săptămânii.
Mulțumesc.

#5
Argv

Argv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,473
  • Înscris: 25.10.2007

View Postinacro, on 24 octombrie 2014 - 10:11, said:

Resuscitez acest topic, deoarece am o problemă asemănătoare.
Am doi furnizori de internet (UPC și Romtelecom) fiecare mi-a dat un router care are și wireless. Avem mai multe laptopuri, dar problema se pune la copii: cum pot interzice accesul în așa fel încât să nu poată folosi anumite rețele de socializare, site-uri „deocheate”, etc. direct din routere. Vreau să limitez acest acces inclusiv pe telefoanele lor, sau dacă le vin prieteni cu telefoane, laptop, tablete, etc. Eventual să fie libere doar la sfârșitul săptămânii.
Mulțumesc.
Foloseste OpenDNS. Iar la sfarsit de saptamana modifici manual filtrele din contul OpenDNS.

#6
MhG_51

MhG_51

    :)

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,319
  • Înscris: 04.05.2009
inacro,
poate te ajuta asta:
http://helpdeskgeek....r-or-using-dns/
http://smallbusiness...ites-55204.html
http://www.wikihow.c...rom-Your-Router

#7
inacro

inacro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 05.02.2008
Mulțumesc MhG, am să mă apuc de citit.
Între timp, am instalat OpenDNS.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate