Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

iOS 7

- - - - -
  • Please log in to reply
1354 replies to this topic

#37
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
...asa, si daca eu nu vreau sa imi cheltui bitii aia 3g si asa limitati pentru a transfera de la mine la altcineva un calup de poze sau doamne fereste un filmulet, ce fac? Astept primul wireless intalnit sau cum?

#38
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View PostMembruAnonim, on 11 iunie 2013 - 00:09, said:

...asa, si daca eu nu vreau sa imi cheltui bitii aia 3g si asa limitati pentru a transfera de la mine la altcineva un calup de poze sau doamne fereste un filmulet, ce fac? Astept primul wireless intalnit sau cum?

Pai asa se pare... :)

#39
n3utr1n0

n3utr1n0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,376
  • Înscris: 03.12.2012

View Postfilip.serban, on 10 iunie 2013 - 23:57, said:

Oricum la cate servicii cloud exista pe toate platformele, gen Dropbox, Box, GDrive, sharingul prin bluetooth devine cam inutil.

daca e asa de nesemnificant atuci de ce doar la apple e problema asta? sa fie toti ceilalti nebuni?

in lumea reala io7 are aceleasi probleme care le au toate ios urile.sistem inchis si extrem de restrictionat. ei inca impresioneaza credulii cu live wallpapers care exista la altii de peste 3 ani de zile. asta e praf in ochi. problemele reale nu au fost adresate pentru ca sunt impotriva politicii idioate apple.

si nu cred ca lucrurile se vor schimba prea rapid , mai ales cand l am auzit pe idiotul de tim cook spunand la d11 ca el nu crede ca utilizatorul are dreptul si nevoia sa modifice ceva la sistemul lor si ca tre sa accepte ce ii este dat de apple. ca open source e o tampenie si ca el nu isi doreste ca utilizatorul sa poate sa modifice sistemul dupa bunul plac sau sa il customizeze.

#40
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View Postn3utr1n0, on 11 iunie 2013 - 00:11, said:


daca e asa de nesemnificant atuci de ce doar la apple e problema asta? sa fie toti ceilalti nebuni?

in lumea reala io7 are aceleasi probleme care le au toate ios urile.sistem inchis si extrem de restrictionat. ei inca impresioneaza credulii cu live wallpapers care exista la altii de peste 3 ani de zile. asta e praf in ochi. problemele reale nu au fost adresate pentru ca sunt impotriva politicii idioate apple.

si nu cred ca lucrurile se vor schimba prea rapid , mai ales cand l am auzit pe idiotul de tim cook spunand la d11 ca el nu crede ca utilizatorul are dreptul si nevoia sa modifice ceva la sistemul lor si ca tre sa accepte ce ii este dat de apple. ca open source e o tampenie si ca el nu isi doreste ca utilizatorul sa poate sa modifice sistemul dupa bunul plac sau sa il customizeze.

Haters gonna hate. Te obliga cineva sa le folosesti jucariile? Ia mai povesteste-mi ca mie de fapt mi se pare ca telefonul mi-ar merge bine...

#41
n3utr1n0

n3utr1n0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,376
  • Înscris: 03.12.2012

View PostMembruAnonim, on 11 iunie 2013 - 00:09, said:

...asa, si daca eu nu vreau sa imi cheltui bitii aia 3g si asa limitati pentru a transfera de la mine la altcineva un calup de poze sau doamne fereste un filmulet, ce fac? Astept primul wireless intalnit sau cum?

cred  ca problema e mai grava decat ce spui tu. oricum apple are durere in fund de internetu mobil din ro. insa problema e de principiu. ca POt sa o faca , insa nu vor. ca nu sunt deschisi la open source. ei vor pura dictatura in so.
pe android poti sa instalezi pana si o tastatura diferita 3rd party. poti face cam ce vrei tu. poti sa vezi pana si fisierele de sistem direct pe telefon. ios nici nu are file system. si nu inteleg de ce dictatura asta. open source si customizari totale nu fac decat un produs mai bun.


ps: bara de sus care coboara acum gazduieste MACAR nise shotcuturi la wi fi bt , etc?
ps2: au inclus widgeturi?

View Postfilip.serban, on 11 iunie 2013 - 00:20, said:

Haters gonna hate. Te obliga cineva sa le folosesti jucariile? Ia mai povesteste-mi ca mie de fapt mi se pare ca telefonul mi-ar merge bine...

esti nebun? e o discutie publica. nu tre sa folosesc nimic ca sa spun parerea. e ca si cum ai spune ca nu ai dreptul la opinie asupra dacia logan prin simplul fapt ca tu ai alt brand de masina.
ce e cu raspunsul asta idiot si pur defensiv?

discutam pe forum. stiu ca nu tre sa mi iau apple. insa tot am dreptul la opinie.

Edited by December, 11 June 2013 - 05:35.


#42
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
Baieti, va recomand sa incepeti sa cititi topicele incepand de la iphone 3 su ios1, ca o sa gasiti aceleasi discutii fara sfarsit.
Iosu`i bun! Ba nu! Trageti adanc aer in piecpt, lasati-ma sa-mi beau cafeaua, si incercati sa nu va mai scoateti ochii pe sistemul de operare a lu' eipăl.

#43
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,473
  • Înscris: 04.05.2006

View Postn3utr1n0, on 11 iunie 2013 - 00:23, said:



cred  ca problema e mai grava decat ce spui tu. oricum apple are durere in fund de internetu mobil din ro.
netul din Ro n-are nici o problema, merge foarte bine si are acoperire chiar buna. Mobitel nu e o retea din Ro.

Quote


insa problema e de principiu. ca POt sa o faca , insa nu vor. ca nu sunt deschisi la open source. ei vor pura dictatura in so.
Problema cui e asta?

#44
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005
Din pacate pentru toti fanii care urasc Android si iubesc iOS, am o veste naspa pentru voi: din toamna veti rula si voi tot Android, dar o versiune mai limitata Posted Image

Attached File  download (3).jpg   33.66K   36 downloads

Edited by glumetu, 11 June 2013 - 07:51.


#45
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,473
  • Înscris: 04.05.2006
Din ce punct de vedere?

#46
HLG

HLG

    Like a baws!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,100
  • Înscris: 08.07.2007
Din punctul de vedere al ICS, ca la nivelul ala e apple cu inovatiile.

#47
Cayn

Cayn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 12.02.2007
Pana la androidizarea sistemului IOS mai este doar un pas: adaugarea lag-ului tipic Android corelat cu un mega hardware. Sper sa se trezeasca la realitate developerii de IOS 7 si sa adauge prin cod cate un NSThread sleepForTimeInterval : long long interval Posted Image

View Postglumetu, on 11 iunie 2013 - 07:48, said:

Din pacate pentru toti fanii care urasc Android si iubesc iOS, am o veste naspa pentru voi: din toamna veti rula si voi tot Android, dar o versiune mai limitata Posted Image

Attachment download (3).jpg

Edited by Cayn, 11 June 2013 - 09:02.


#48
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,568
  • Înscris: 15.06.2004
Deocamdata din pozele prezentate ieri de Apple si informatiile suplimentare, mie imi pare ca e prea influentat de Microsoft.
iOS7 are ceva din aspectul de Windows Phone, cu niste culori in icoane care par ca un display defect. In plus s-au gasit sa integreze si Siri cu Bing.

Au scapat de Gogu si au dat de tasu.

#49
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,473
  • Înscris: 04.05.2006

View PostHLG, on 11 iunie 2013 - 08:32, said:

Din punctul de vedere al ICS, ca la nivelul ala e apple cu inovatiile.
daca va fi la nivelul ala de dotari, dar la fel de bine optimizat ca si pana acum, va fi perfect ;). Daca era asa Androidul pe vremea ICS, nu mai treceam la Apple.

Edited by richelieu, 11 June 2013 - 09:21.


#50
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005
@Cayn: nu tu esti cel care avea Android 2.1 pe HTC Desire si il compara cu iPhone 4? Posted Image

si mai sunt multi pasi pana la androidizare: widgets / share to any app / intents / Swype / Tasker etc... dar e bine ca sunt abia la 7, mai sunt destule numere naturale Posted Image

@eiffel: culorile sunt in parteneriat cu Crayola, probabil :lol:

Edited by glumetu, 11 June 2013 - 09:23.


#51
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Oricum as da-o, pe orice parte l-as intoarce, imi da impresia de sorcova. Culori prea turbate si "design language" inexistent. Parca e facut de designeri din 3-4 echipe diferite fara coordonator comun. Cred ca e facut cam in graba si mai are nevoie de finisaje. Ceea ce asteptam cel mai mult, adica partajarea de fisiere intre aplicatii si schimbare aplicatiilor "default" lipseste in continuare...

#52
Cayn

Cayn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 12.02.2007
@glumetu, da recunosc. Posted Image  Intre timp am facut upgrade la S3 mini: alta Marie cu aceeasi palarie. Si daca tot am fost offtopic am luat S3 mini pentru ca S3 si S4 mi se pareau prea mari.

Strict la IOS7, cu siguranta voi face upgrade, cel putin pentru acel Control Center practic dar odios (nu stiu ce au avut in cap cand l-au desenat).

#53
n3utr1n0

n3utr1n0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,376
  • Înscris: 03.12.2012

View Postrichelieu, on 11 iunie 2013 - 08:25, said:

Din ce punct de vedere?
open source.

apple nu intelege si nu VREA sub nici o forma sa deschida ios ul. sunt 100% stricti in ceea ce priveste so ul. ei nu vor sa permita utilizatorului nici o libertate de modificare sau customizare a so ului. asta a spus si cook la d11. ca el nu crede ca utilizatorul tre sa aiba vre un drept sa customizeze so ul. ca ce fac ei e perfect si daca daca vrei customizare atunci nu lua apple.


deci revenim la problema de baza. care este de principiu si ideologie. apple e o dictatura software pe cand android e o democratie. nu spun neaparat ca democratia e 100% mai buna decat dicatatura ca nimic nu e perfect , insa consider ca in aria so urilor utilizatorul tre sa aiba libertatea sa faca ce si cum doreste din un so pe un terminal care e proprietate persoanal.



apple practic vinde o masina gri sa zicem si nu te lasa sa i schimbi culoarea chiar daca tu ai platit pentru masina aia. nu te lasa sa schimbi nimic la motor ca ei spun ca e perfecta. o idiotenie , nimic nu e perfect.h

#54
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005
pai S3 mini nu numai ca e mai mic, ci si are spec-uri mult mai slabe...

deci in continuare compari mere cu pere Posted Image

oricum, e bine ca nu e "aceeasi Marie cu alta palarie", ca la iOS :lol:

Edited by glumetu, 11 June 2013 - 10:58.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate