Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 

lucrul cu baze de date

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Cristu97

Cristu97

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 28.01.2012
Salutare tuturor....
In acest topic as vrea sa imi explicati si mie cateva lucruri....
Am facut o baza de date in Acces...care are urm campuri: id;intrebare;ra;rb;rc;rd....tabelul se numeste "intrebari"...
Acum vreau si eu sa imi spuneti cum ma conectez la baza de date(cu toate ca partea asta o stiu) ....am un textbox in care introduc id si apoi as vtlrea sa preiau in 5 variabile datele din campurile respective acelui id.... Am tot citit peste tot si nu am vazut decat acea metoda in care trag acel tabel in form si imi apar datele mura in gura....eu vreau sa le preiau in variabile in functie de id...Multumesc

#2
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,600
  • Înscris: 30.07.2003
E plin netul de documentatie si tutoriale despre ADO.NET si astfel vei gasi ce vrei tu. Lasa povestile cu trasul pe forma si scrie cod sanatos (din ce te invata ADO.NET).

#3
Cristu97

Cristu97

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 28.01.2012
Multumesc

#4
Cristu97

Cristu97

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 28.01.2012
Puteti sa imi spuneti si mie cum sa pun datele de pe fiecare coloana in variabila separata?...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate