Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Anulare rezervare in Thassos , Grecia!

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,744
  • Înscris: 26.08.2008
Da, scuze pentru greseala, sper insa ca ai prins ideea.
Evenimentul / cauza au venit totusi, pe neasteptate, ulterior efectuarii rezervarii si a avut o evolutie la care nu ne asteptam, pe care nu o puteam prevedea si pe care - din pacate - nu prea am reusit sa o intelegem nici astazi.  [asta ca sa clarific oarecum contextul]

Edited by BlueKing-69, 09 June 2013 - 21:26.


#20
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,855
  • Înscris: 04.07.2010

View PostOctavian_SK, on 09 iunie 2013 - 18:26, said:

... Posted Image ....nu am incalcat absolut nici o regula ...

Octavian, tu ştii că există reguli scrise şi reguli ... nescrise.
Dacă aplici doar "litera" legii, dar nu respecţi şi "spiritul" ei, atunci onoarea ta şi respectul pe care-l vei primi din partea cunoscuţilor vor avea de suferit. Şi observ că eşti conştient de lucrurile astea.

Mă rog, nu sunt eu în măsură să judec. Doar mă gândeam că tot la cuvântul "grabă" ajungem. Dacă ai fi avut răbdare să cauţi cazarea cea mai bună, probabil nu ar fi fost nevoie să rezervi aiurea ca să dai "cancel" ulterior. Sau la Ammoudia, mă gândesc că nu te durea mâna să-i trimiţi "berbecului" un mail în care să-i fi spus ce şi cum, şi abia apoi să fi schimbat rezervarea (poate chiar la sugestia lui). Am eu o bănuială că nu ţi-ar mai fi dat camera aia nasoală, şi nu ţi-ai mai fi stricat concediul.

S-ar putea spune chiar că: datorită grabei cuiva, sigur va suferi cineva, de multe ori chiar persoana care s-a grăbit. E doar o observaţie personală.


Sănătate şi tcb !

Edited by OvidiuNS, 10 June 2013 - 13:44.


#21
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011

View PostOvidiuNS, on 10 iunie 2013 - 13:43, said:

Doar mă gândeam că tot la cuvântul "grabă" ajungem.
Sigur ca da...pentru ca nu am timp sa schimb email-uri cu proprietarii....si nici nu-mi place.....de asta utilizez booking.com.....imi convine, bine, fac rezervarea....gasesc ceva mai bun ulterior o schimb.....niciodata nu rezerv de dragul de a rezerva.....si nici timp de negocieri nu am.....pe de alta parte realitatea de la fata locului de multe ori nu pusca cu pozele de pe net...Posted Image ma refer la conditiile din hotel

#22
dumymyky

dumymyky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 02.12.2007
oau. am iscat o adevarata dezbatere. Deci...nu am reusit sa dau in nici un fel de el. Perioada vacantei a trecut si domnul nu s-a sinchisit nici macar sa scrie un mail. Am platit vreo 5 eur cred comision-am trimis banii prin ing.cand am pomenit de comentarii negative ma gandeam la ceva de genul lipsa de comunicare, raspunde greu la mailuri bla bla.
m-am lecuit. si eu pana acum tot cu bookingul eram prietena. Anul asta m-a mancat pielea.
Noi sa fim sanatosi

Edited by dumymyky, 30 June 2013 - 20:50.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate