Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Automatic Wash Service - Reparatii masini de spalat

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
ice1702

ice1702

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 20.06.2009
S-a intamplat sa mi se strice masina de spalat si problema sa fie pe partea electronica. Dupa ceva cautari pe net dupa un service specific dau de Automatic Wash Service.
Decid sa i sun si dupa ceva timp vin 2 baieti "putin mai bronzati". Fara sa se uite macar la ea, asa din burta, mi-au zis ca ma costa 350 de lei reparatia si ca trebuie sa o ia la service. Cand i intreb ce s-a intamplat cu "60-150 maxim" sau nu mai mult de "20-30%" din valoarea masinii (asa cum au scris pe site), mi-au zis ca aia e numai manopera.
Dupa ce le-am zis nu multumesc, decid sa sun la producator (masina ne mai fiind in garantie) sa vad poate rezolv mai bine cu ei. Au trimis un baiat care mi-a inlocuit piesa defecta + manopera pentru 205 lei. Deci trageti singuri concluziile.

Desi am cautat review-uri, in afara de cele postate tot de ei pe http://www.automaticwashservice.ro (foarte pozitive) nu am gasit nimic. La o cautare mai atenta am gasit un singur review real:

"Buna ziua,
Va scriu pentru ca mie imi sunt foarte utile review-urile de genul. Am apela la firma Automatic Wash service pentru a-mi repara masina de spalat. I-am cautat pe Registrul Comertului sa vad daca exista, si i-am verficat si pe alte institutii financiare. Dar tot mi-am luat teapa. Faptul ca nu e o firma fantoma nu garanteaza calitatea serviciilor acestora.
Am avut dubii din clipa cand mi-au intrat cei doi reparatori pe usa, si ma intreb si acum de ce am avut curaj sa le dau masina in service, caci pareau dubiosi.(le-am luat totusi numarul de la masina in caz ca nu mai auzeam de ei) Ideea e ca diagnosticul pe care mi l-au pus nu putea fi verificat de mine, deoarece era legat de modulul electronic. Mi-au zis la telefon ca ma costa in jur de 280lei, iar la fata locului, peste cateva ore 350lei. Le-am dat banii si am primit o garantie fara stampila originala, si bineinteles nu au avut nici factura. Peste cateva zile masina mea se bloca la fel ca inainte de reparatie! Ca sa nu mai vorbim ca au adus-o zgariata si f murdara de ceva ce nu se mai ia. Nu ma voi opri aici cu reclamatiile, insa nu vreau sa mai treaca si altii prin ce am trecut eu.
Apar primii pe net cand cauti service masini de spalat, si cred ca multi oameni isi iau teapa cu ei."


Deci, stay away! Automatic wash service=TEAPA. Se pare ca au sediul in Rahova pe Strada Bârlea nr.4 , Bucuresti. Daca ati avut de-a face cu ei si cu domnu' Catarama Antonio va invit sa postati mai jos.

#2
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007
Tu vezi ce SEO si-au tras ? cum poti sa apelezi la asa siteuri ?

#3
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
Merita sa mergi la "sediul" lor si sa le faci cadou o sticla tu tarie ;)

#4
wvirgilv

wvirgilv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 23.08.2006
Salut,
O completare la cele de mai sus: Teapa este mai mare !!!
Adica aceasi Marie si cu alta palarie !!!

http://www.reparatii...--de--spalat.ro

Strada Barlea nr. 4,
Bucuresti
Telefon:
0721 217 518
0760 132 131
0747 169 947
E-mail: [email protected]


Alta firma de reparatii cu acelasi sediu, (locatie), telefoane si in mod sigur cu aceleasi apucaturi

#5
Mariask

Mariask

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.01.2014
Am patit o si eu cu ei. Acelasi stil, aceleasi sume. Eu insa nu le am dat nici un ban si incerc sa dezleg itele in legatura cu ei. Firma se numeste General Wash Service si are sediul in str Barca nr 8,dar acelasi nr de tel ca Automatic Wash. Deci, deschide ti ochii bine oameni buni!!!

#6
andreeaispir

andreeaispir

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.06.2014
Am trimis si eu la ei o placa electronica de masina de spalat Arctic si m-au plimbat pe telefoane aproape 2 saptamani. Intai au spus ca nu au primit placa, am sunat curierul, mi-a spus cine a semnat pentru primirea plicului, i-am sunat inapoi si dupa cateva balbe au recunoscut ca au primit-o. Apoi, au inceput vrajelile in fiecare zi, cand sunam sa intreb de statusul piesei: "nu e domnul X-ulescu aici, sunati dupa ora 13.00", "nu este electronistul, maine sunati", sunam "maine" si vorbeam cu electronistul, care imi spunea ca nu a avut timp de piesa mea, ca poate se ocupa "azi sau maine, cel mai sigur", sunam iar "maine" si dupa ce ma pasau la 3 personae pana ajungea la cine trebuie, respectivul mi-a spus ca nu poate sa imi dea informatii, ca el nu stie, nu e electronistul acolo si numai ala stie....moment in care m-am umplut de nervii de pe lume si le-am spus ca urmatoarea zi vin sa-mi iau piesa, lucru pe care l-am si facut. Numai ca nu m-am dus eu, nefiind din Bucuresti, am trimis un amic care locuieste in zona, ce credeti ca i-a spus lui: "piesa nu are nimic, am verificat-o si merge"...cat de mincinos sa fii sa spui asta? nu le-am platit nimic, desi cam asta au dat de intele, era culmea sa le mai dau si bani pentru nesimtirea lor. Piesa are unele contacte "afumate" de la uzura, deci si un necunoscator ar vedea lejer ca piesa are probleme si trebuie reparata.
Eu tarziu am vazut aceste comentarii de pe forum si mi-a parut rau ca nu am verificat mai bine, inainte sa le trimit piesa.
Sunt extrem de NESERIOSI, nici macar nu se prezinta la telefon, nu stii cu cine stai de vorba, au un mod de comunicare foarte dubios si nepoliticos, exact cum descriu si persoanele de mai sus, eu ma intreb cine lucreaza cu ei, cine ii mai cheama la reparatii etc.!
Am fost pe punctul sa le fac si o plangere la Protectia consumatorului, dar daca am recuperat piesa, n-am mai avut cum sa fac plangerea.
Feriti-va de ei, cautati firme serioase cu adevarat!

Edited by andreeaispir, 26 July 2014 - 22:44.


#7
kipy29

kipy29

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.09.2014
Salut,si eu am incercat aceasta "firma"din fericire pentru mine nu au avut unde sa parcheze ca sa ajunga la destinatie,motivul fiind ca stau in centrul istoric si ca nu isi pot cara sculele :) ,iar cand am vrut sa reclam acest lucru la "sediiu" mi-a sa spus ca "daca nu au unde sa parcheze baietii masina domle' " ,deci hell no cu unii romani . asa ca stati deoparte si mai cautati.

#8
huiban

huiban

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.06.2006
Si ca sa vezi, aceiasi ciudati au vrut sa ma tepuiasac si pe mine.Masina de spalat dvd-m1231, placa electronica defecta.Sun, vorbesc, aceiasi scuza nu e electronistul, reveniti, Revin, vorbesc, da se poate , te costa 140 ron.Perfect. Trimit placa la reparat, cer hartie de primire ....naspa . nu dam asa ceva...
Rezum... Dupa o sapamana sun, intreb de placa si ....surpriza ,nu stia nimeni nimic.Insist si primesc raspunsul ca e PROCESORUL ARS.
A recuperat placa care nici nu afost atinsa... Eu sunt convins ca nu au pus mana pe ea.Paraziti sau ...nu/Evitati str. BARLEA DIN SECT 5.
MULTUMESC

#9
floricaflorica

floricaflorica

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.11.2016
Salutare, tot o intamplare nefericita cu reparatia unei masini de spalat Indesit
Pun mana pe telefon suna la un service gasit pe internet Service BST http://www.servicebst.ro/ 0721999201 / 0764204508, raspunde un domn ai spun problema ca masina de spalat nu se mai opreste din turatiile de la stoarcere, ma programeaza peste cateva zile, ajunge omul in fine la noi cu un al doilea coleg se uita la masina de spalat si foarte siguri pe ei spun ca de vina este motorul, trebuie schimbat. Ma uit putin crucis pt ca motor functioneaza doar ca nu se opreste din turatii iar dupa mintea mea creata ar trebui sa fie un scurt ceva la panoul de comanda, pt ca nu mai da comanda sa se opreasca. Iau ei motorul pleaca vin peste cateva zile cu un alt motor, il monteaza probeaza masina...cand surpriza masina nu se opreste din turatii !!!!!!!. Se uita unul la altul si gasesc in sfarsit problema si spun ca este din panoul de comanda. Iau ei panoul de comanda la firma vin peste cateva zile cu el il monteaza pe masina de spalat, ai da drumul....ghici ???? masina nu se opreste din turatii !!!!!!. Se freaca cu mainile in cap se mai uita pe la masina, iau motorul si panoul sa le duca la firma sa le verifice si o sa vina cu ele gata facute. Peste cateva zile vin baietii cu motorul si panoul, le monteaza dau drumul la masina.....si surpriza.....masina nu se opreste din turatii !!!!. Deja ma calcase pe nervi nu mai suportam sa vad doi inapti sa vina sa imi demonteze toata masina si sa ia fiecare piesa in parte sa vada car ar fi defecta, le-am spus sa-mi lase masina asa si sa imi inapoieze banii pe care ai dadusem pt motorul "stricat" pe care il luasera prima data. Incep omica discutie cu ei ca vezi doamne nu se poate sa-mi dea banii pt ca ei au cumparat alt motor....bla bla bla. Ai dau afara din casa, si ce imi trece mie prin cap hai sa bag masina de spalat direct in prija si sa nu mai folosesc prelungitorul pe care il folosisem inainte, dau drumul la masina asi face ciclul, incep turatiile si ......SURPRIJA OAMENII BUNI MASINA SE OPRESTE DIN TURATII.
Se pare ca mecanicii lui peste nu au stiut de capul lor NIMIC, au inceput sa le ia la dibuiala, poate poate o fi ceva.
Oricum poveste am incercat sa o fac cat mai scurta si nu as tori sa fiti in locul meu si cu banii dati la service si cu masina "nefacuta", care defapt ea mergea de prima data de cand au venit acei mesteri, care au vrut doar sa ma tepuiasca.
DE EVITAT SERVICE BTS http://www.servicebst.ro/

#10
Mada17

Mada17

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.05.2017
O solutie buna sunt cei de la Start SERV, cu ei mi-am rezolvat rapid problemele cu masina de spalat. Va recomand cu incredere: http://www.startserv.ro/

#11
marianac

marianac

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.10.2010
GENERAL WASH SERVICE - hotie!
O experienta foarte urata!
Astazi au venit pentru a ne repara masina de spalat Whirlpool AWE 6516. Eroare "Robinet de apa inchis".
Pe site constatarea si deplasarea - gratuite.
Vin la noi 2 domni. Eu singura acasa - sotul in drum spre casa. Ii dau ei o resetare si imi arata cum ca este totul in regula acum, caci nu se mai aprindea niciun buton rosu. Ce puteam sa le spun? Eu marea experta in masini de spalat... Imi spun de la obraz ca ma costa 50 lei. Desi imi amintesc ca pe site era mentionat ca deplasarea si constatarea sunt gratuite, le dau 50 lei. Pentru 10 minute de "verificare".
Bag rufe la spalat. Intre timp ajunge acasa si sotul. Si...surpriza: butonul de avertizare al robinetului de apa, din nou devine rosu.
Ii sun sa vina inapoi. Aaaaa...pai acum suntem departe, mergem la alt client doamna! Sotul imi ia telefonul din mana, le zice vreo 2 si domnii se intorc. Dar nu ca sa rezolve problema ci ca sa ne dea banii. Le-am explicat ca nu banii sunt problema ci defectiunea. Dar au plecat foarte afectati.
Hal de profesionisti!
Nu apelati, cititi si informati-va inainte de a apela la astfel de servicii.

Edited by marianac, 09 December 2017 - 15:38.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate