Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

ANDRA

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#37
meanied

meanied

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 11.08.2006
andra are o voce buna cu potential si ar putea sa cante si alte genuri de muzica. poate dak ar avea un compozitor care ar avea o viatza mai buna si mai linistita :P poate atunci andra ar o muzica mai placuta.

#38
adysab

adysab

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 15.04.2006
nu are deloc aere de vedeta ....incercati sa o cunoasteti mai bine si veti vedea :)

#39
pisoias_micutz

pisoias_micutz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 18.09.2006
in primul rand are o voce superba si melodiile ei sunt frumoasa"ajung la sufletelul nostru".insa nu este singura :rolleyes:

#40
jonae

jonae

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 680
  • Înscris: 27.04.2004
Andra este una dintre putinele cantaretze/cantaretzi/formatii/solisti post comuniste care se poate lauda ca stie sa cante! Voce ca a ei mai rar ... dar intradevar are nevoie de un compozitor mai calumea ...

Mie imi place foarte mult cum canta!!

#41
hanssick

hanssick

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 427
  • Înscris: 11.07.2006
VOCE ARE ANDRA SI INCA UNA FOARTE BUNA! :coolspeak:
SA PUNA UN COMPOZITOR BUN MINA PE EA SI O CASA DE DISCURI DE LA NOI S-O LANSEZE IN STRAINATATE!

#42
G.I.C.U.

G.I.C.U.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 04.09.2006

View Postcostelinon1, on Nov 28 2005, 11:14, said:

Voi ce parere aveti de muzica ei?
Bleah :puke:

#43
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006
Andra are una dintre cele mai bune voci feminine de la noi din tara fara doar si poate ;)

#44
ema27

ema27

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 16.11.2006
Chiar are voce, spre deosebire de alte "surate" de scena, care au doar corp, unele nici atat. :D

#45
cristi_21

cristi_21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,139
  • Înscris: 07.06.2005
Stie cineva cum se numeste ultima piesa ce o canta andra pe la televizor? Nu am multe detalii despre melodie. E destul de ritmata si am auzit o de 2 ori : odata la tvr international si a doua oara am auzit o pe genericul in care pro tv isi facea reclama la programul de revelion.

Rog pe cei care stiu ceva despre piesa respectiva sa mi dea si mie detalii.

Edited by cristi_21, 03 January 2007 - 02:51.


#46
angel_heart

angel_heart

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 03.01.2007
Andra canta bine, are voce si stie sa cante. Provine dintr-o familie de lautari si asta se vede, mai bine zis se aude. faptul ca (unii) cantareti fac play-back se datoreaza faptul ca televiziunile nu au echipamentul necesar pt. transmisii live. La marile concerte se inchiriaza echipamente de la firme de sonorizare, dar daca orice emisiune ar fi realizata in acest fel ar da televiziunile faliment! in cazul despre care discutam - Andra-  cu siguranta nu are nici o problema fata de cantatul live, vorbim de cineva care la 12 ani canta deja la nunti, iar astfel de prestatii presupun mult mai mult efort vocal decat fatzaitul pe scena timp de 30 de minute la un concert!

#47
Nike_2

Nike_2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 498
  • Înscris: 01.02.2007
Acuma nu prea mai are melodii asa frumoase cum le avea pe vremuri, dar ea are un avantaj o cunosc tot din 'showbiz' ca finnd una dintre cele mai bune voci romanesc si pe langa asta stie sa cante pe orice tip de melodie. Pacat ca nu a mai scos melodii frumoase. Acuma sa apucat de populara cu fratele ei. Le urez bafta. Chiar daca eu nu sunt impacat cu populara

#48
fiberspeeder

fiberspeeder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 09.02.2006
Inca o mare diva internationala... s-a umplut romania de aguilere.   Si vai cata nedreptate i s-a facut saracuta la neurovision...  Mi-au dat lacrimile.

Inca o copila abuzata de parinti sa aduca banul in casa in locul lor, gen andre, angel, bambi si indigo a era sa uit cheeky sconcs girls.

#49
chefmusic

chefmusic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 24.01.2007
De nota 10. Ca solista si ca persoana.

#50
freechat73

freechat73

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.02.2007
TOTI CARE ISI DAU CU PAREREA NEGATIV DESPRE ANDRA, EU CRED CA NU AU HABAR DE MUZICA. NICIODATA NU AU INTELES CUM SE CANTA.... ORICUM NU TREBUIE SA CALIFICAM NOI, MAI ALES PE FORUMUL ASTA CINE STIE SAU NU SA CANTE...AICI CU SIGURANTA SE GASESC MULTE PERSOANE CARE NU STIU NIMIC DESPRE MUZICA.  DE CE NU VORBITI NIMIC DESPRE TOATE TRUPELE ,,DE STRIPTIS" CARE NU FAC ALTCEVA DECAT SA DANSEZE SI ALTCINEVA LE CANTA MELODIA CARE ESTE MIXATA LA MAXIM.... MAI BINE ASCULT LA NISTE LAUTARI DECAT LA TRUPELE ASTEA DE DANCE....

#51
regasof

regasof

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.04.2007
Are o voce superba.

#52
Marius89

Marius89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 22.06.2006
Andra e cea mai buna cantareata din Romania la ora actuala,are cea mai superba voce.

#53
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

View Postfreechat73, on Mar 7 2007, 11:53, said:

TOTI CARE ISI DAU CU PAREREA NEGATIV DESPRE ANDRA, EU CRED CA NU AU HABAR DE MUZICA. NICIODATA NU AU INTELES CUM SE CANTA.... ORICUM NU TREBUIE SA CALIFICAM NOI, MAI ALES PE FORUMUL ASTA CINE STIE SAU NU SA CANTE...AICI CU SIGURANTA SE GASESC MULTE PERSOANE CARE NU STIU NIMIC DESPRE MUZICA.  DE CE NU VORBITI NIMIC DESPRE TOATE TRUPELE ,,DE STRIPTIS" CARE NU FAC ALTCEVA DECAT SA DANSEZE SI ALTCINEVA LE CANTA MELODIA CARE ESTE MIXATA LA MAXIM.... MAI BINE ASCULT LA NISTE LAUTARI DECAT LA TRUPELE ASTEA DE DANCE....


mie unuia imi place andra, insa tu exagerezi. Pentru ca ai pretentia ca trebuie sa ai conservatorul ca sa poti sa judeci muzica tipei. ceea ce e fals

#54
DarkMajesty

DarkMajesty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 13.02.2007
Nu ascult genul acesta de muzica dar nu pot spune k Andra are o voce rea.... :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate