Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

ANDRA

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#19
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005

View PostSh0rty, on Jul 10 2006, 02:08, said:

Nu conteaza msj melodiei ci vocea si cum suna!!!
nu mosu, nu mesaju ...

la inceputu melodiei e o parte de 10 secunde(sau mai putin) inainte de a incepe tipa sa cante ... mi se pare asa de aiurea introducerea aia :death:

#20
adysab

adysab

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 15.04.2006
pt toti fanii ,intrati pe www.andramusic.ro

#21
Blu3

Blu3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,240
  • Înscris: 27.06.2006

View Postcostelinon1, on Nov 28 2005, 12:14, said:

Voi ce parere aveti de muzica ei?

Z-O-B

#22
Blu3

Blu3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,240
  • Înscris: 27.06.2006

Quote

Z.O.B.
E parerea mea.  De ce o consider zob? Pentru ca are impresia ca daca are voce buna poate sa aiba cele mai aberante versuri, ca are muuuuuuulte aere de vedeta desi nu prea si le permite si alte cateva chestii.

Edited by xella, 22 August 2006 - 12:20.


#23
freshness

freshness

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,104
  • Înscris: 24.07.2006
Ca voce e peste medie....
in schimb unele piese ale ei lasa de dorit..

#24
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
e varza gagica. mi-a cauzat si cucuie acu vreo citeva saptamini. ieseam la tigara si de fiecare data era la radio o piesa in care se intimplase ceva groaznic cu dragostea sau iubirea, cadeau lacrimi, horror shit, ma dadeam in mod repetat cu capul de pereti si de-acolo au rezultat cucuie care m-au tinut destul de mult, ca ma intreba lumea pe strada aratind cu degetul "cine ti-a pus coarne? hahaha" "andra" " :huh: " " :finger: "

#25
v3lsatis

v3lsatis

    【HD】

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 19.12.2004

View Postcostelinon1, on Nov 28 2005, 12:14, said:

Mie imi place mult cum canta.
Voi ce parere aveti de muzica ei?

are fata de spate sau gaura de canal.(daca o usurezi de kilogramul de machiaj optional.)
mi se pare ca nu prea are rost ea in muzica din Ro, care oricum e de ....varza murata+lapte.
Cu siguranta urla prea tare in melodiile ei incercand sa o copie oarecum pe mariah carey sau cum o cheama p'aia.
in concluzie: o "cantareata" de varza murata+lapte intro tara de varza murata+lapte.

Edited by v3lsatis, 31 July 2006 - 22:05.


#26
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
:console: mie imi place de andra. e draguta. mosoti e un rau. o sa-l :bandit:

Edited by xella, 22 August 2006 - 12:22.


#27
v3lsatis

v3lsatis

    【HD】

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 19.12.2004
si mie imi place :bandit: andra,  :bicycle: andra,  :boxing: andra, andra  :raygun:

#28
Sorinakis

Sorinakis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 06.02.2006

View Postadysab, on Jul 31 2006, 17:43, said:

ZOB esti TU !!!!
du-te si asculta tu manele si hip-hop si lasa-ne !!

Asa cantareata asa fani... :death:

Edited by Sorinakis, 02 August 2006 - 18:30.


#29
vj_Heaven

vj_Heaven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,058
  • Înscris: 19.07.2005
a inceput bine dar a continuat prost, ca majoritatea trupelor din romania :D

#30
adysab

adysab

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 15.04.2006

View Postvj_Heaven, on Aug 3 2006, 17:41, said:

a inceput bine dar a continuat prost, ca majoritatea trupelor din romania :D

Cum a continuat prost ?? Printre ultimele mel este " Ramai cu mine " . Nu poti sa zici k nu e buna !

Edited by xella, 22 August 2006 - 12:23.


#31
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Andra, prietena lu' Măruță e o puștoaică simpatică... Păcat că aseară la emisiunea lui Vali Bărbulescu de pe TVR 1 a făcut playback... :angry:

#32
adishior

adishior

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 10.04.2006

View Postinside_spy, on Aug 6 2006, 16:46, said:

Andra, prietena lu' Măruță e o puștoaică simpatică... Păcat că aseară la emisiunea lui Vali Bărbulescu de pe TVR 1 a făcut playback... :angry:

Nu cred ca se pune problema de cantat LIVE la Andra, cred ca toata lumea stie calitatile ei vocale. Nu cred ca e permis sa ne intrebam de ce a facut playback sau nu, poate a avut o zi proasta, oricum dupa piesa refrenul l-a cantat live impreuna cu publicul

E super, mie chiar imi place

#33
Lucian M

Lucian M

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 758
  • Înscris: 12.04.2005

View Postvj_Heaven, on Aug 3 2006, 17:41, said:

a inceput bine dar a continuat prost, ca majoritatea trupelor din romania :D
A inceput cu melodiile lui Costi Ionita iar acum canta o muzica mai evoluata ("Ramai cu mine" - Adrian Romcescu).

Dar daca tie iti place "In noapte ma trezesc" mai mult, noi nu avem ce sa facem.

#34
vali_grad

vali_grad

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.08.2006
[ http://www.kinecto.ro/customers/CityMall/evenimente/2005_12_11/andra-0075.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by xella, 25 August 2006 - 16:44.


#35
adishior

adishior

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 10.04.2006
Am intrat si eu, piesa e foarte faina, da oricum vocea ei nu se compara, umila mea parere este ca o sa fie o mare personalitate Andra, in lumea muzicala, are un timbru vocal special si o putere formidabila in glas. Mie chiar imi place.

Bafta!

#36
adishior

adishior

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 10.04.2006

View PostBlu3, on Jul 31 2006, 21:44, said:

E parerea mea. Nu te-am injurat pentru ca esti fanul unei mediocre. De ce o consider zob? Pentru ca are impresia ca daca are voce buna poate sa aiba cele mai aberante versuri, ca are muuuuuuulte aere de vedeta desi nu prea si le permite si alte cateva chestii.

** manele nu ascult. s-ar putea considera ca tu asculti. ;)

:kisstogether:

Noi aici ne dam cu parerea despre ea, despre vocea ei, nu despre compozitorii pieselor ei, pentru ca din cate imi dau seama nu ea isi compune piesele, deci daca are versuri aberante e din cauza textierului care era poate intr-o pasa proasta  :inlove:

Ai auzit vreodata o piesa populara cantata de Andra? Mie alea imi plac, interpretate de ea, desi nu imi este tare drag genul, da piesele cantate de ea chiar imi plac.

Si despre aere de vedeta, sincer eu nu o cunosc, poate am vazut-o la un concert sau doua, da strict ca un spectator, deci nu pot sa spun ca are sa nu aere de vedete, si nici tu nu cred ca ii esti ceva prieten apropiat sa poti afirma ca are aere de vedeta, aaaa, ca la televizor asa pare, e strict parerea ta, da fie vorba intre noi, dupa mine bine face ca are aere de vedete, pentru ca are cu ce, multe dintre paparudele care se perinda prin fata noastra, cu poponetul la vedere ar da orice ca sa aiba glasul ei, pentru ca ele au aere de vedeta fara nici un motiv... poate doar pentru poponet  :D  :P  :photo:

Edited by adishior, 20 August 2006 - 11:15.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate