Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Cancer tratamente si remedii naturiste alternative

- - - - -
  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#1
VIFCOR

VIFCOR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 17.08.2006
Din pacate de curand am luat cunostinta cu diagnosticul mamei
carcinomatoza peritoneala, insotita de o ascita abdominala
originea inca nefiind cunoscuta, suspecte sunt ovarele unul fiind inflamat.
Totul pe fond de stres si tensiune datorate unor conjuncturi complexe externe familiei

Dupa ce am vorbit cu toate cunostintele mele, am ajuns in scurt timp la multe informatii,
istorisiri ale peripetiilor acestora, asupra carora voi reveni,
unele cu rezultate cand sunt respectate diete si alimentatii fara tratamente termice ale alimentelor.
Evident ne agatam de cea mai mica speranta de a rezova sau amana inevitabilul.

Am aflat despre o serie de tratamente si remedii naturiste alternative fata de medicina traditionala,
atasej mai jos rezultatele cautarilor, o sa revin si cu alte rezultate ale cautarilor,
poate sunt si altora de ajutor.

Attached Files


Edited by VIFCOR, 30 May 2013 - 14:00.


#2
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013
Gasesti in librarii cartea Terapia Gerson.
Sau aici: Max-Gerson-O-TERAPIE-NATURALA-EFICIENTA-pentru-tratarea-CANCERULUI-si-a-altor-BOLI-GRAVE

#3
tybanu

tybanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,586
  • Înscris: 15.01.2007
Marijuana .

#4
aazz

aazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 13.02.2012
http://ligiapop.com/...in-3-saptamani/

#5
beku111

beku111

    Membru legendar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,452
  • Înscris: 06.12.2012

 tybanu, on 30 mai 2013 - 14:04, said:

Marijuana .

Nu e momentul si nici locul in care  sa faci glume proaste.

#6
catalin29

catalin29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 15.07.2005
nu e gluma cu marijuana. cautati pe net. ceva ulei rezultat din ea. tot pe net am gasit si lamai (vitamina C-imunitate), bicabonat(reducere PH organism)+ B12

Edited by catalin29, 30 May 2013 - 21:33.


#7
VIFCOR

VIFCOR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 17.08.2006
Lipsa de timp momentan a facut doar sa citesc, fara a putea multumi pentru interesul acordat si
raspunsurile interesante, o fac pe aceasta cale acum.
Evident revin continuu, cu materiale si experiente reale ale cunostintelor apropiate.
A se avea in vedere ca chimioterapia radioterapia , omoata celulele canceroase, si
totodata slabesc sistemul imunitar al pacientul, acesta devenind o bomba cu ceas.

Odata cu aplicarea cat mai rapida a tratamentelor si dietelor bazate pe legume fructe,
Un important aspect, deloc de neglijat,este consilierea psihologica si intelegerea porblemei de origine,
In sensul acesta, am gasit surprinzator un reportaj TV explicit, in 9 episoade:
http://autovindecare...rina-veres.html

Edited by VIFCOR, 01 June 2013 - 08:11.


#8
VIFCOR

VIFCOR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 17.08.2006
Pe zi ce trece aflu de multe din cercul de cunostinte, peste care s-a abatut aceasta napasta a cancerului.
Totodata am aflat despre cazurile in care, trecand radical la dieta legume fructe (R.Breuss)
au trecut ani de cand o urmeaza.
Binenteles ca am petrecut nenumarate ore, incepand pe la 4:30, pana tarziu in noapte rasfoind "kilometrii de net",
am dat peste cele de mai jos care cuprind mai mult decat as putea sintetiza in cateva cuvinte aici.
O informare privitor la mecanismele celulare si combaterea lor, se gaseste la:
http://realtratament...esia-in-cancer/
care conduce catre site-uri impresionante prin informatie, la care e necesar un "google translate"
http://www.cancertut...rtutor.com/  
se poate vedea si cel mai important:
http://www.tbyil.com/anticancer.htm si
http://naturalcancer...s.com/revised4/
situri care sunt concise informativ, vis-a-vis de toate paginile prin care am perindat
confirmandu-mi dieta si suplimentele pentru mama, la care am conluzionat singur instinctiv.
Se pare ca mai e o raza de speranta, atata vreme cat, cel in cauza are o credinta maxima in aceste remedii,
si este sustinut moral de catre cei dragi apropiati si adopta o gandire pozitiva deschisa.
Nu in ultimul rand, Nu subestimati puterea subconstientului !
Doamne ajuta !

Edited by VIFCOR, 25 June 2013 - 18:18.


#9
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013
Daca are o stare mentala adecvata si nu se lasa deprimata de starea fizica are toate sansele sa invinga boala respectiva. Nivelul de stres trebuie redus cat mai mult cu putinta.
Sanatate maxima!

#10
Arayan

Arayan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,040
  • Înscris: 03.12.2012
http://www.vindecato...a-creier-boala/

#11
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,655
  • Înscris: 15.12.2009
Eu consier ca daca natura sau Dumnezeu (dupa caz, depinde de ceea ce crede fiecare) v-a dat un cap pe umeri si acel cap nu suna a gol cand luati un bobarnac il el atunci puteti judeca singuri daca unele chestii gen "autovindecare", "karma", "mancat lacto-ovo-vegetarian" sau "regim cu seminte de *****" sunt benefice sau vindeca sau sunt tratamente minune sau sunt doar mijloace de a obtine un stil mai sanatos de viata.

Oricum, vad ca toata lumea isi da cu parerea pe aici deci consider ca si eu am dreptul asta asa ca, mesajul meu celor afectati de cancer sau celor carora le e frica sa nu cumva sa dezvolte aceasta afectiune intr-un fel mai mult sau mai putin natural, este:
Cititi singuri cat mai multa informatie si judecati-o prin prisma educatiei proprii. NU EXISTA NICI UN MEDICAMENT MINUNE, NU EXISTA NICI O CURA MINUNE, EXISTA DOAR SPERANTA SI UN REGIM MAI SANATOS DE VIATA DECAT ATI URMAT PANA ACUM ... ATAT .. simplu si la obiect.

Edited by ro_explorer, 26 June 2013 - 01:37.


#12
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013
@ro_explorer: am inteles ca 90210 e medic oncolog, deci el, ar trebui sa fie capabil sa te vindece de polipii aia, nu?

P.S. Nu fac bascalie de boala ta, dar tratament pentru cancer exista. Cel mai important lucru e starea psihica a pacientului.

#13
90210

90210

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 10.10.2010

 SOCRATE_MMXII, on 26 iunie 2013 - 06:52, said:

@ro_explorer: am inteles ca 90210 e medic oncolog, deci el, ar trebui sa fie capabil sa te vindece de polipii aia, nu?

Ai inteles prost. Ar trebui sa va invete macar sa cititi corect la scoala voastra de asistente.

#14
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,769
  • Înscris: 25.11.2009

 Arayan, on 25 iunie 2013 - 20:49, said:


Until today no documented case of a patient who got cured by Hamer's method is known.

#15
VIFCOR

VIFCOR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 17.08.2006
E de apreciat info legat de topic, nu polemici la persoane. Multumesc anticipat !

Coincidenta sau nu, am in ultima vreme, informatii fatza de multe cazuri la care s-a dat,
extrem de putin de trait, respectivii neavand nimic de pierdut prin perspectiva medicinei clasice,
La revenirea acasa, au urmat ultima speranta, cu credinta maxima, tratamente din batrani
(cazuri reale din cercul apropiatilor).
Rezultatul a fost ca au supravietuit multi ani si-au putut istorisi experienta, dupa ce au urmat tratamentul.
Alegerea apartine fiecaruia, nefiind de ignorat multiplele cazuri.
Sper ca cele din arhivele urmatoare, rezultatul ultimei luni de cercetari, sa fie de ajutor,
fiecare doc are linc-ul provenienta, informatii valoroase (chiar si scepticilor), nu e magie ci
experienta transmisa din batrani, transmisa popular.
Avem 4 sapt. de cand urmam tratamentul (nemaifiind necesar piafen-ul pt dureri).
Doame ajuta !

Attached Files


Edited by VIFCOR, 27 June 2013 - 13:47.


#16
VIFCOR

VIFCOR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 17.08.2006
Stadiul actual este de "buying time" (cumparare timp), avand convingerea calitatii tratamentului alternativ.
- Daca sunte-ti in cunostinta de, un remediu eficace de reducere rapida a ascitei
(lichid acumulat in cavitate abdominala),
contra cauzelor si sustinerea refacerii ficatului si hepatic, se adminstreaza mai multe suplimente si ceaiuri.
Va sunt recunoscator pentru ideile efective. Multumesc anticipat!

#17
VIFCOR

VIFCOR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 17.08.2006
Intamplator sau poate nu... poate cu voia celesta,
am dat peste acest blog, care imi confirma intuitiile si instinctele personale
http://tratamenteant....wordpress.com/

Edited by VIFCOR, 30 June 2013 - 16:58.


#18
VIFCOR

VIFCOR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 17.08.2006
Eram aproape cu etapele si era preocuparea urmatoare
- ruperea ciclului casxesia adica: acid lactic - ficat - glucoza - celule canceroase - acid lactic,
deci cu vitamina C, MSM, suplimente cu rol detoxifiant (zeoliti,...)
Ce mi-a mai imprastiat creerii problema asta,
aici e explicit  http://tratamenteant...casexie-cancer/

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate