Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Spionul" nostru cel de t...

Care aplicatie are cele mai ok co...

Parere antrenament incepator

Dilema sursa
 Ajutor Android Redmi10

Poti sa conduci o masina cu putin...

Ce inseamna "izdavoi" ?

Poco X6 Pro vs OnePlus Nord 3
 Lirapay

Durata maxima video in Google Pho...

Deschidere fisiere docx si poze s...

Motivare hotarare
 Router wireless ZTE ZXHN H3601P

Server local disponibil pe re5...

Vizualizare site-uri in cache

Toate site-urile PROTV down

Wordpress pe NAS ZyXel NSA320

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

dcrst755

dcrst755

Active Member

• Grup: Members
Cine stie cum naibi fac update-uri la wordpress prin ftp securizat? Imi spune ca nu gaseste locatia directorul wp-content. Este firesc doarece la un utilizator creat pentru ftp de exemplu nu ai posibilitatea in NAS sa-i spui care este directorul radacina la care are acces ftp-ul si atunci nu stie unde se afla wordpress-ul in NAS.
Are cineva vreo idee?

Huza

Huza

Senior Member

• Grup: Senior Members
Utilizatorul ftp folosit are access la directorul unde este wp instalat? daca nu, fa-i un symlink direct in homedir-ul userului ftp.

dcrst755

dcrst755

Active Member

eu nu am gasit homedirectorul utilizatorilor. in orice caz am incercat cu cel al utilizatorului root dar tot nu vrea.

hary

hary

Junior Member

Salut
Am cumparat  acest prea laudat NAS,si ma confrunt cu o problema , indiferent ce rulez de pe el la un moment dat se intrerupe. I-am faut update, degeaba face la fel, s-a mai confruntat cineva cu astfel de problema?

dcrst755

dcrst755

Active Member

mai multe detalii. ce anume se intrerupe?

ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

Senior Member

• Grup: Senior Members
Poate sa faca cineva un mic tutorila,macar in pasi mari, pt update wordpress?Sau pt instalare in paralel?As vrea  sa-l instalez in paralel pt a scapa de /pkg/WordPress pt ca e tare enervant....As vrea sa-i schimb calea si din browser nu se poate pt ca au blocat campurile respective probabil din cauza instalarii automate.Niste ponturi ceva?Poate da cineva macar niste ponturi?Tin sa precizez ca am instalat ffp pe el,nu pe stick.Am intrat, am cautat wp-config.php ,wp-settings.php in speranta ca le pot edita eu dar nu am gasit wp_siteurl si nici wp _home in Wp-setting.php.MI-a gasit fisierele respective in gui , pkg si i-data/ inca ceva.Ce trebuie facut, de 2 zile tot caut pe net.

Edited by ionutz_joe2009, 02 December 2013 - 20:35.

testing1b

testing1b

Active Member

Salut!
De cateva zile mi am luat acest NAS320 si acum l-am pus in functiune si l-am setat conform tutorialului video existent pe internet.
Deoarece nu stiu multe despre NAS uri as vrea sa va intreb:
cum se face un director nou( in afara de cele existente) pe hardul din NAS? am incercat cu Total Comander si nu ma lasa.
apoi viteza in de transfer in Total Com. este fffffffffffff mica. De ce ?
In schimb in Explorer am obtinut viteze de transfer intre 55-60-65 mb/s, ceea ce este o viteza f buna.
Am router ASUS RT N56U.
Va multumesc

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate