Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Setare filtru spam pentru mail pe server propriu

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
gattaka

gattaka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 28.06.2010
Daca nu sunt in topicul bun va rog mutati.

Deci la firma la care lucrez si care are lipsa de admin de sistem exista un domeniu cu un server de mail pe acel domeniu

acuma exista un alias [email protected]  care este redirectionat la 6 adrese me mail individual pentru cei din birou care sunt tot [email protected]
interfara de admin a mailului  este simpla si  setarile sunt destul de limitate (poate in linux este mai destept dar acolo nu stiu sa umblu Posted Image )
interfata de user a mailului este  o copie a lu squirrelmail iar acolo am ceva filtre dar si acolo pot pune doar cate  5 adrese pe filtru si daca ii dau ca emailurile cu addresa [email protected]  sa le trimita mai departe dupa ce le-a filtrat la mai multe adrese nu stie decat la un singur grup de 3 addrese iar daca mai adaug un grup de inca 3 nu mai trimite nimic.

acuma ce am facut am mai facut o casuta de mail numita [email protected] si si una [email protected] si acuma mailurile care intra pe aliasul [email protected] sunt trimise la [email protected] si acolo am niste filtre si adrese blocate de la spamurile care se repeta cel mai frecvent iar apoi dupa ce le filtreaza le trimite la [email protected] si apoi de acolo la trimit prin interfara de admin a mailului catre cele 6 adrese de mail

dar partea este ca filtrele alea din client care imi opreste smamurile nu stie sa fac nimic singur el opreste doar ce i-am zis eu sa opreasca.

Stie cineva ce as putea face ? multumesc

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate