Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

Antipaxos

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#19
horatiu81

horatiu81

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 29.07.2009
Eu n-as spune ca toate cele 3 plaje alcatuiesc un loc "comercial"!
Este adevarat, in sezon, plajele marginale (Vrika si Voutumi, care sunt si amenajate, ar putea deveni aglomerate) insa plaja din mijloc (Mesovrika) ramane disponibila pentru participantii la croazierele din Parga si/sau Corfu.
De acest fapt m-am convins in croaziera (din Parga) cu vasul Vicky - F II din data de 21 iulie.
Intr-adevar, asa cum s-a mai spus, vasul nu acosteaza, ci permite celor care stiu sa innoate sa se bucure de incredibila calitate a locului, cu reflexe ale apei care foarte rar pot fi (re)gasite in Mediterana.
Asadar, in calatoria amintita, am trecut de plaja Voutumi (care nu era prea aglomerata) si ne-am balacit in dreptul plajei Mesovrika.

Attached Files



#20
ionescunic

ionescunic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 28.03.2008
Pun si eu cateva poze din vacanta din iulie 2020...daca cineva a vazut o plaja mai frumoasa, ca...una din cele 3 din pozele urmatoare...undeva prin Grecia sau chiar Europa...as vrea sa stiu si eu...poate poate...

Attached Files


Edited by ionescunic, 13 August 2020 - 20:55.


#21
maryqsel

maryqsel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 21.04.2008
Îs frumoase pozele din Antiparos , dar în Sardinia și Corsica sunt plaje mult mai spectaculoase.Poti sa citești descrieri si sa vezi poze și aici pe topicurile dedicate.
Până la urmă e chestie de gust.
Ați avut cazarea in Paxos?

#22
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,267
  • Înscris: 14.11.2006

View Postionescunic, on 13 august 2020 - 20:45, said:

daca cineva a vazut o plaja mai frumoasa
Fethiye, Plaja Calis:
https://forum.softpe...8#entry17643762

#23
ionescunic

ionescunic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 28.03.2008

View Postmaryqsel, on 13 august 2020 - 22:25, said:

Îs frumoase pozele din Antiparos , dar în Sardinia și Corsica sunt plaje mult mai spectaculoase.Poti sa citești descrieri si sa vezi poze și aici pe topicurile dedicate.
Până la urmă e chestie de gust.
Ați avut cazarea in Paxos?
Din intamplare, am studiat cam doi ani Sardinia, are plaje frumoase si spectaculoase, dar contrastul dintre culorile marii nu e asa pronuntat acolo, basca...cat costa un sezlong sub umbrela oriunde in Sardinia? cat costa sa fac un dus? cate panouri cu reguli trebuie sa citesc? ce pantofi trebuie sa port ca sa pot ajunge la anumite plaje? ca sa nu se ia nus ce babatie de mine? Iti spun cum e pe plaja Vrika, sezlongul este gratis, nisipul e cel mai fin si deschis la culoare din intreaga Grecie si mai mult ca sigur ca dusuri nu exista...insa culoarea si claritatea  apei de acolo , face de rusine orice piscina de oriunde...Mi s-a spus ca Vrika, seamana la culori cu...La Pelosa...dar contrastul nu exista acolo...
da, am avut cazare,3n, in Gaios, pe care il mai vizitasem cateva ore, in urma cu 11 ani. Am avut o casuta separata, undeva mai sus, pe un deal in mijlocul orasului, cam 90 pe noapte, conditii civilizate, nu lux, dar ok , curat, dotat, dar usor cam demodat.Fara parcare, am parcat jos, la 200m spre benzinarie. Gaios este superb si plin de viata, celelalte doua orasele si ele sunt superbe, insa insula sufera la capitolul plaje, unele din ele nu merita denumirea de plaja. Harami, plaja din Lakka, este foarte frumoasa, restul...cam pietroase pentru gustul meu...Traseele din insula sunt napadite de balarii se nerefacute...lipsa de turisti...

View Postflorinbad, on 14 august 2020 - 06:43, said:

Imi place provocarea , insa comparatia e ca intre un micut diamant si un bloc de sticla...Am fost pe acolo prin 2014...cea mai frumnoasa plaja din zona e mai sus , Kaputas se numeste, insa e de nivelul plajelor din Lefkada, nisip grosier, pietricele mai bine zis, apa turcoaz, generata de frecarea pietrelor calcaroase de pe fundul apei...Vrika si Voutoumi au nisip gen faina, aproape alb...de aici si culoarea apei...credeam ca imi zici de Ilica...ceva...La Cesme mi s-a parut cea mai frumoasa culoare de apa, pe o plaja cu nisip, din Turcia, normal , pentru ca in Grecia, mai exista locuri...

Attached Files


Edited by ionescunic, 14 August 2020 - 13:06.


#24
maryqsel

maryqsel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 21.04.2008
Ionescunic , ai pus o poză din care se poate vedea că sunt mai multe curse cu barca din Paxos şi retur. Cât durează  transportul si cât costă ?

#25
ionescunic

ionescunic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 28.03.2008

View Postmaryqsel, on 14 august 2020 - 13:42, said:

Ionescunic , ai pus o poză din care se poate vedea că sunt mai multe curse cu barca din Paxos şi retur. Cât durează  transportul si cât costă ?
a durat cam 15 minute, poate 20 si costa 15 euro de caciula, asa cum au zis si altii inaintea mea...daca inchiriezi o barca...esti stapanul marilor si poate iesi la aceeasi bani si nu esti stresat cu timpul de intoarcere. E foarte nasol cu covidul asta , ca iau doar maxim 10 turisti...unii raman pe dinafara....stiind asta , m-am dus cu 45 de minute inainte...si tot am fost pe la coada...

#26
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,854
  • Înscris: 04.07.2010

View Postionescunic, on 14 august 2020 - 13:58, said:

a durat cam 15 minute, poate 20 si costa 15 euro de caciula ...

Bravo Nicule, felicitări !
Spune.mi, te rog, unde te lasă barca pe Antipaxos ? Că din pozele tale văd şi un pontonel şi nişte turişti care se duc către plajă pe lângă malul stâncos.
De fapt problema e deplasatul pe insulă, nu par distamţe mari, dar dacă e să ajungi la Voutoumi, păi mănânci o pâine până acolo dacă barca te lasă la Marina Antipaxos. Nu mai vorbesc de Vrika sau Mesovrika. Deci cum e, pls ?

În ce priveşte fundul mării, confirm pentru Mesovrika şi plaja cea mare din Lakka, au nisip extrafin alb pe fundul mării, dar nu chiar de la ţărm. La mal pe vreo 10 metri sunt bolovani rotunzi (în Lakka), iar la Mesovrika zona de bolovani de la mal e chiar mai mare, poate chiar de vreo 20 de metri. Dar uiţi de bolovanii ăia când ajungi la nisip. O plăcere ! La Voutoumi nu pot confirma, în 2013 nu am avut curajul să încerc să ating fundul mării decât când am ajuns la vreo 2 metri de mal şi nu am mai putut înota. Iar la Vrika nu am fost niciodată. De fapt nici nu aveam cum, am fost doar în 2 croaziere, ambele din Parga, iar la cele 2 plaje de pe Antipaxos (Voutoumi şi Mesovrika) am ajuns înot şi nu am stat pe ele decât câteva secunde pe fiecare.

În ce priveşte alte plaje din lume, hai să nu facem comparaţii, nu e productiv şi poate da naştere la flame-uri. Fiecare plajă e unică !


Sănătate şi toate cele bune !

#27
ionescunic

ionescunic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 28.03.2008

View PostOvidiuNS, on 15 august 2020 - 10:20, said:

Bravo Nicule, felicitări !
Spune.mi, te rog, unde te lasă barca pe Antipaxos ? Că din pozele tale văd şi un pontonel şi nişte turişti care se duc către plajă pe lângă malul stâncos.
De fapt problema e deplasatul pe insulă, nu par distamţe mari, dar dacă e să ajungi la Voutoumi, păi mănânci o pâine până acolo dacă barca te lasă la Marina Antipaxos. Nu mai vorbesc de Vrika sau Mesovrika. Deci cum e, pls ?

În ce priveşte fundul mării, confirm pentru Mesovrika şi plaja cea mare din Lakka, au nisip extrafin alb pe fundul mării, dar nu chiar de la ţărm. La mal pe vreo 10 metri sunt bolovani rotunzi (în Lakka), iar la Mesovrika zona de bolovani de la mal e chiar mai mare, poate chiar de vreo 20 de metri. Dar uiţi de bolovanii ăia când ajungi la nisip. O plăcere ! La Voutoumi nu pot confirma, în 2013 nu am avut curajul să încerc să ating fundul mării decât când am ajuns la vreo 2 metri de mal şi nu am mai putut înota. Iar la Vrika nu am fost niciodată. De fapt nici nu aveam cum, am fost doar în 2 croaziere, ambele din Parga, iar la cele 2 plaje de pe Antipaxos (Voutoumi şi Mesovrika) am ajuns înot şi nu am stat pe ele decât câteva secunde pe fiecare.

În ce priveşte alte plaje din lume, hai să nu facem comparaţii, nu e productiv şi poate da naştere la flame-uri. Fiecare plajă e unică !


Sănătate şi toate cele bune !

Situatia a fost asa ( la data la care am fost eu si in pandemie cu putini turisti) Barca mergea doar la Vrika si atat. Acolo te duce , de acolo te ia. Poate in alti ani facea altfel si era alta barca...nu am de unde  sa stiu.
Daca vrei de aici sa mergi la Mesovrika, sunt doar cateva minute, insa drumul pare la un moment dat infundat. L-am intrebat pe prietenul googlemaps si mi-a aratat el cu precizie pe unde e cararea.
Voutoumi se afla la 20 de minute de mers pe jos pe o carare pietruita ce pleaca din stanga plajei Vrika, cum stai cu fata catre taverna, in aceeeasi directie ca si mesovrika.Se urca destul de mult, apoi se coboara si sunt cateva curbe ascutite, tot gmaps m-a descurcat la o intersectie fara semnalizare...
Vrika beach are nisip extrafin si pe mal si in apa, pietre exista doar in apropiere de zona sezlongurilor.
Voutoumi are pietre mari pe plaja si nisip la 1m inainte de apa, iar in apa doar nisip extrafin.
Mesovrika e foarte pietroasa pe mal si 2-3m in apa, apoi nisip fin...
Ca si la Voutoumi, la Vrika beach e un ponton in stanga, unde opreste vaporasul...exista ceva beton si pe dreapta...de la aceste micute pontoane betonate se ajunge cu piciorul pe plaja. Pe langa aceste pontoane betonate, viata subacvatica e deosebita...

Edited by ionescunic, 15 August 2020 - 21:36.


#28
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,854
  • Înscris: 04.07.2010

View Postionescunic, on 15 august 2020 - 21:24, said:

... Barca mergea doar la Vrika si atat. Acolo te duce, de acolo te ia ...

Aaaa, păi aşa e foarte bine, mă gândeam că te lasă la Marina Antipaxos. De la Vrika beach e mai puţin de mers, chiar şi la Voutoumi. Biiiiine aşa, bravo !


View Postionescunic, on 15 august 2020 - 21:24, said:

... Voutoumi are pietre mari pe plaja si nisip la 1m inainte de apa, iar in apa doar nisip extrafin ...

Eşti sigur că pe toată plaja e la fel ?
Uite de ce întreb: pe 20 august 2013 am mers înot la plaja Voutoumi - am detaliat la topicul "Parga", pag.11.
Am ajuns pe plajă cam aproape de capătul din stânga, cum veneam eu dinspre mare. La final m-am ţinut cât mai la suprafaţă, ca nu cumva să ating cu genunchii vreun eventual bolovan şi să mă tai. Şi când mai erau cam vreo 2 metri până la mal, am pus mâinile pe fundul apei. Surpriză: erau doar bolovani cam cât pumnul. La mal era nisip grunjos (pietriş de granulaţie sub 1cm) cam exact pe distanţa de 1m, cum spui şi tu. Însă în zona aia în apă era plin de bolovani, ceea ce mă face să spun că nu pe toată plaja este doar nisip în apă, posibil la capete să fie mai mult bolovăniş.
Bine, nu fusesem încă la plaja Agiofili (Lefkada). Asta s-a petrecut abia în 2016. Aşa că atunci când i-am descris plaja Voutoumi lui Arămiu (topic "Parga"-pag.11), aveam impresia că Agiofili e plină de bolovani, de aceea am formulat aşa, mă înţelegi ...


View Postionescunic, on 15 august 2020 - 21:24, said:

... Mesovrika e foarte pietroasa pe mal si 2-3m in apa, apoi nisip fin...

Mie mi s-a părut mult mai mare distanţa până unde începe nisipul, am estimat vreo 20 de metri. Asta a fost în august 2018, şi la Mesovrika am atins fundul mării din timp, cam cu vreo 50 de metri înainte de mal. Pur şi simplu m-am oprit din înotat şi m-am scufundat vertical, cu picioarele în jos şi palmele deasupra capului. Am atins fundul iar palmele rămăseseră în aer. Şi după încă vreo 10 metri am putut să stau cu picioarele pe fundul mării, cu apa până la gât (am 1,72m, după cum ştii). Apoi am dat de bolovani, aşa cum am zis, cam la vreo 20 de metri de mal. Eram chiar pe mijlocul plajei. Noroc că bolovanii erau rotunzi şi aveam pantofii de plajă în picioare, aşa că am ieşit uşor până pe mal. Bolovani cât cuprinde, aşa cum zici şi tu. Singurul dezacord e distanţa de la mal până unde începe nisipul extrafin. Mie mi s-a părut mult mai mult de 2-3 metri, am estimat vreo 20 de metri de bolovăniş. Acuma, după 2 ani nu mai sunt aşa sigur, posibil să fi fost mai puţini metri, dar sigur mai mulţi de 2-3. Naiba ştie, poate în 2 ani să se fi modificat puţin şi conformaţia fundului mării ... Nu ştiu, zic şi eu ...

Şi ca fapt divers, grăsunica de pe vasul Vicky F 2 i-a zis plajei "Mesa Vrika", nu Mesovrika cum apare acum pe gmaps.

În fine, văd că observaţiile noastre despre plajele Voutoumi şi Mesovrika sunt asemănătoare, diferă foarte puţine detalii, dar e normal, fiecare percepe lucrurile în felul lui. Vorba unui profesor din facultate: "ochiul ne minte, urechea ne înşeală" ...


Sănătate şi mulţumiri !

Edited by OvidiuNS, 15 August 2020 - 22:50.


#29
honney_bunny

honney_bunny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 23.01.2010
Ionescunic, culoarea apei la Vouthoumi este superba, întradevăr. Din ce am vazut eu si merita din plin, cu o apa de o culoare speciala, iți recomand Koufounisia, în Ciclade.

Edited by honney_bunny, 17 August 2020 - 19:50.


#30
ionescunic

ionescunic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 28.03.2008

View Posthonney_bunny, on 17 august 2020 - 19:50, said:

Ionescunic, culoarea apei la Vouthoumi este superba, întradevăr. Din ce am vazut eu si merita din plin, cu o apa de o culoare speciala, iți recomand Koufounisia, în Ciclade.
Am prieteni care au fost in Koufonisia, am privit clipuri si vazut sute de poze, am ascultat vorbele lor...nu e de mine...posibil sa fie strugurii acri...posibil sa nu ma coafeze cicladele deloc...

#31
ionescunic

ionescunic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 28.03.2008
Pentru Ovidiu : la Voutoumi Nu am fost in marginea din stanga, ci doar in cea din dreapta, insa am urcat si sus in stanga si nu mi s-a parut sa fie ceva in apa, altceva decat nisip fin, acolo unde e bolovanis, acesta se acopera de alge si apa arata cam verde inchis...in acele zone gasesti pesti din belsug.
Despre mesovrika ai dreptate...si tu si eu...4m de bolovanis pe mijlocul plajei si 7-8m la marginile plajei
O litera in limba greaca nu inseamna prea mult...si la plaja manadendri am gasit scris si monodendri...urata plaja...mai ales panourile de la intrare nu mi-au placut...alea cu preturile si restrictiile...basca bolovanii din apa...superbi...

#32
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,854
  • Înscris: 04.07.2010

View Postionescunic, on 17 august 2020 - 21:37, said:

... la Voutoumi ... am urcat si sus in stanga si nu mi s-a parut sa fie ceva in apa, altceva decat nisip fin, acolo unde e bolovanis, acesta se acopera de alge si apa arata cam verde inchis ...

Atunci vorba profesorului: "ochiul ne minte, urechea ne înşală". Sau, din 2013 încoace se putea întâmpla orice. De exemplu, iarna poate fi marea extrem de agitată şi valurile au suficientă forţă ca să producă modificări.
Aşa că, din moment ce tu ai fost acum recent, cred că e corect să mergem pe descrierea ta.


Sănătate şi toate cele bune !

#33
sorin_g

sorin_g

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 18.04.2005
Din cate imi amintesc si eu de anul trecut, la Voutoumi era nisip peste tot in apa. Bolovani erau doar pe plaja.
Cat despre barca din Gaios, anul trecut facea opriri atat la Vrika cat si la Voutoumi.
Noi am coborat la Vrika, dar aproape toti ceilalti turisti au mers la Voutoumi.
Dupa pranz am urmat un traseu de 15-20 de minute pe jos pt a vizita si Voutoumi, de unde am luat si barca de intoarcere.

De pe thread-ul cu Paxi:

Quote

Se ajunge doar cu barca din portul vechi din Gaios, calatoria costand 15 euro dus-intors si durand aproximativ 20 de minute.
In septembrie, existau curse tur la 10, 11, 12 si retur la 14:30 si 17. Bineinteles, am plecat la 10 si ne-am intors la 17
Barcile lasa pasagerii pe plajele Vrika si Voutoumi - se poate cobori la oricare din ele, la fel si la retur, cu oricare din barci.

Edited by sorin_g, 26 August 2020 - 13:02.


#34
camelia19

camelia19

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,040
  • Înscris: 31.01.2010
Una din zilele de sedere pe Paxos am dedicat-o bineinteles insulei Antipaxos si superbelor ei plaje, Vrika si Voutumi. Pretul unui bilet care te duce in acest Paradis este de doar 15 euro si au fost cel mai bine cheltuiti 15 euro din toata vacanta. In perioada cand am fost noi erau 2 barci care plecau in acelasi timp din portul Gaios, una spre Vrika si cealalta spre Voutumi. Dupa ce iti cumparai biletul, mergeai si te asezai in care doreai, iar la intoarcere puteai sa revii cu oricare dintre cele 2 barci. Noi ne-am dus mai intai la Vrika, apoi dupa pranz ne-am mutat pe Voutumi, de unde ne-am intors spre casa. Despre plaje s-a spus deja tot ce se putea spune si oricum cuvintele nu sunt de ajuns sa descrie frumusetea locului..cred ca cei care veneau cu vapoarele si erau lasati sa sara in apa pentru doar cateva zeci de minute erau tare invidiosi pe noi si probabil unii se intrebau deja cum sa faca data viitoare pentru a avea plajele la dispozitie dupa bunul plac, o zi intreaga, sau doua, sau cate vor. Posted Image

Vrika beach
Attached File  P1110204.JPG   263.36K   30 downloadsAttached File  P1110208.JPG   218.53K   32 downloadsAttached File  P1110223.JPG   498.77K   32 downloadsAttached File  P1110245.JPG   578.43K   30 downloadsAttached File  P1110266.JPG   230.05K   27 downloadsAttached File  P1110269.JPG   533.19K   26 downloadsAttached File  P1110270.JPG   539.84K   32 downloads

Voutumi beach
Attached File  P1110275.JPG   417.76K   34 downloadsAttached File  P1110287.JPG   298.21K   32 downloadsAttached File  P1110288.JPG   261.02K   27 downloadsAttached File  P1110289.JPG   303.2K   26 downloadsAttached File  P1110292.JPG   494.13K   26 downloadsAttached File  P1110314.JPG   521.21K   24 downloadsAttached File  P1110319.JPG   364.73K   24 downloadsAttached File  P1110321.JPG   432.15K   26 downloadsAttached File  P1110323.JPG   385.48K   25 downloadsAttached File  P1110363.JPG   330.02K   30 downloadsAttached File  P1110434.JPG   373.89K   30 downloadsAttached File  P1110449.JPG   457.46K   30 downloads

Edited by camelia19, 13 August 2021 - 11:11.


#35
ionescunic

ionescunic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 28.03.2008
@camelia19...dar nu ne-ai spus cum sunt cele doua mici plaje comparativ cu...plajele din Koufonisia si cu...sa zicem La Pelosa? sau oricare alta plaja frumoasa pe care ai vazut-o in Sardinia? ca in Turcia nu cred ca ai fost...inca...
Eu cred ca nici unul , dar absolut nici unul din turistii veniti cu vase de croaziera nu au habar de frumusetea acestor plaje, pentru ca nu vad mare lucru, nu inteleg mare lucru si nu stau decat foarte putin aici, deci nu mai vrea nimeni sa revina vreodata. Da, stiu unii au facut croaziera asta de mai multe ori...poate neavand ce face mai bun...
Pentru mine a fost ca un vis frumos, as fi revenit a doua zi pentru a face exact acelasi lucru...chiar am si pus problema...dar am fost convins ca si insula Paxos merita o sansa, fiind ultima zi intreaga acolo...
PS. Si cum lasau turistii la Voutoumi, ca nu era nici un ponton cand am fost eu...care sa duca la plaja adica...precum e la Vrika?

Edited by ionescunic, 14 August 2021 - 09:26.


#36
camelia19

camelia19

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,040
  • Înscris: 31.01.2010
Raportat la plajele din Koufonisia, Voutumi si Vrika sunt clar mai frumoase, culoarea apei e mai faina, nisipul cam la fel (dupa cum ziceam, pt mine Voutumi e tot plaja cu nisip, avand in vedere ca am stat in zona cu nisip, nu pe sezlonguri unde s bolovanii), niciunele nu sunt foarte aglomerate...asa ca Antipaxos castiga overall datorita coloristicii mai interesante. Legat de La Pelosa...hmmm, greu. Pelosa e mai frumoasa, e mai fotogenica, parerea mea, apa are nuante de albastru degrade, de la bleu deschis pana la albastru electric si apoi indigo, e foarte interesanta. Si turnul ala completeaza perfect cadrul natural. Deci ca poza, eu as zice ca e peste. Dar o strica total si definitiv aglomeratia de nedescris, faptul ca abia gasesti un petec sa pui prosopul (de sezlong nu poate fi vorba, sunt bookuite cu multe zile in avans si costa peste 100 euro), abia ai loc sa treci efectiv spre apa fara sa calci pe cineva pe picioare. Nu mai zic ca esti stresat si de politie sau ce mama naibii sunt aia care se plimba printre prosoape si se asigura ca nu faci nimic din lunga lista de interdictii care te intampina inca din parcare. Deci toata frumusetea e in van, cel putin pt mine, care daca nu simt vibe-ul ala fain si relaxant de vacanta, nu ma pot bucura cu adevarat. De aia si iubim Grecia, nu doar pt peisaje si apa frumoasa, ca din astea gasesti si mai faine in alte tari, dar pt pachetul complet, peisaj + atmosfera. Soo...Antipaxos rulz. :)
Aaa si pontonul la Voutumi e in stanga de tot cum stai pe plaja cu fata la apa,  acolo e facuta poza cu barcuta cu ochisori, care ne a dus de pe Vputumi inapoi in Gaios.

Edited by camelia19, 14 August 2021 - 09:53.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate