Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @xperia_ray!

Circular Makita de negasit in RO

FightBox ar merita transformat ...

Statii cu baterii
 [TEORIE] Ce ati face in cazul une...

Exceptii reale/aparente de la pri...

Se dorește interzicerea algo...

Pret manopera
 Balti de pescuit in Dobrogea - li...

EURO 24 - Meciul 2: Belgia - Roma...

Metru Jysk/Ikea

Pareri complex rezidențial T...
 Camping Franta - Chamonix

Macbook Pro 2019 se blocheaza cu ...

Folie pentru protectie solara

Tur Slovenia.

Plecam noi sau ii trimitem pe ei ?

- - - - -
  • Please log in to reply
53 replies to this topic

A10

A10

Senior Member

• Grup: Senior Members
Domnilor, oare cat timp mai lasam sa continue bataia asta de joc ce se petrece in romania ?
Sunt toti un fel de neosclavi. Taxe peste taxe care mai decare mai aberante, nu e deajuns ca benzina si motorina au un pret nesimtit de mare, acum ne mai usca de bani si cu impozite in functie de capacitatea cilindrica a masinii. Nu i suficient ca e scumpa mai pune si taxe si tot statul roman mai zice sa nu facem discriminare. Dar asta ce e ?

Inchei doar prin a spune ca mi e greatza de romania, mi e greata de sistemul care ne conduce. N am crezut ca o sa ajung o zi sa spun asa ceva despre tara asta...si cica suntem in democratie. Democratia si libertatea de a fura si a si bate joc de tara asta...asta e democratia ce o aplica gunoaiele astea de politicieni.

Clerik

Clerik

Fan Zalmoxis

Ieși în stradă.

Andreysc7

Andreysc7

3D Modeler / Automotive Artist

View PostA10, on 27 mai 2013 - 22:31, said:

Inchei doar prin a spune ca mi e greatza de romania, mi e greata de sistemul care ne conduce. N am crezut ca o sa ajung o zi sa spun asa ceva despre tara asta

Bine ai venit in clubul nostru :)

Clerik

Clerik

Fan Zalmoxis

Și tu.

Bursul

Bursul

alias Petrov, zilier in DE

View PostAndreysc7, on 27 mai 2013 - 22:37, said:

Bine ai venit in clubul nostru Posted Image

Nu-i zici ca trebuie sa plateasca o taxa pentru asta?

popascu

popascu

Guru Member

Ce muzica aveti aici in club?

Benzina scumpa si motorina scumpa?
Treci pe electric. Sau pe biogaz

f300

f300

30k si ma duc

View PostA10, on 27 mai 2013 - 22:31, said:

acum ne mai usca de bani si cu impozite in functie de capacitatea cilindrica a masinii. Nu i suficient ca e scumpa mai pune si taxe si tot statul roman mai zice sa nu facem discriminare. Dar asta ce e ?

"Ei" sint "motoarele" mari pe care vrei sa le trimiti in strada sa lupte impotriva disciminarii celor cu capacitate mare?

clon@

clon@

Member

• Grup: Members
Muzica ii respira doar la secunda 30 ca platesti :))

Andreysc7

Andreysc7

3D Modeler / Automotive Artist

View PostClerik, on 27 mai 2013 - 22:39, said:

Și tu.

Neee. Eu nu am unde sa ies, mi-am luat talpasita de 5 ani din Ro :D

A10

A10

Senior Member

Am dat exemplu situatia aberanta a taxelor in functie de capacitatea cilindrica. Ce rost are sa impui o taxa care face discriminare intre cei cu motoare mari cand si asa combustibilii sunt foarte scumpi si oricum tre sa platesti o gramada.
Pe electric nu trec, masinute pe baterii sa folositi voi. Eu as vrea sa pun la punct o masina (conversia unei masini cu motor pe benzina ) care consuma hidrogen (prin electroliza sau alte metode, e problema mea) partea aberanta e ca va trebui sa platesc impozit si pt capacitatea acelui motor desi nu polueaza

Morala e ca am ajuns bataia de joc a guvernantilor care au un singur stres, ce legi aberante sa mai inventeze ca sa stoarca bani de pe sclavii lor.

afh

afh

Active Member

• Grup: Members

Plecam noi sau ii trimitem pe ei ?
"Ei" n-au venit din spaţiu."Ei" sunt "noi". (mă rog, eu am ales prima soluţie :D )

echo3

echo3

Senior Member

Pana maine dimineata iti trece.
Nu esti liber deloc, dar nu-ti dai seama, esti controlat in orice moment. De la orele de somn si de lucru pana la perioadele de vacanta, toate sunt luate controlat, dar nu-ti dai seama :).

Edited by echo3, 27 May 2013 - 22:54.

popascu

popascu

Guru Member

Peste tot sunt impozite, doar ca cu cat tara e mai saraca, mai indatorata la FMI, mai colonie, mai exploatata de straini, mai corupta, mai evazionala, impozitele si darile sunt tot mai mari. Banii se folosesc pe langa chestiile legale necesare ca sa nu fie jungla evindet si la furtul prietenilor destepti din toate domeniile, incepand cu aia care fac drumuri, dau zapada si terminand cu cei care fac constructii pt stat si farmacii veterinare.

Ori indatorarea si colonia au facut-o guvernatorii care au fost si care sunt si care vor fi si pe care i-ati pus voi in tara in 2009.

Masina mare e un lux, nu esti in SUA sa ai Lincoln Mercury de 8500 cm cubi, sau Chevrolet Corvette de 5700 cm cubi, unde statul poarta razboaie cu alte tari ca sa ia petrolul moca.

Noi purtam razboaie cu alte state (irak, afganistan) pt ca SUA sa aibe petrol iar noi cheltuieli. Da suntem ca si cetateni si natiune neosclavi.

Edited by popascu, 27 May 2013 - 23:00.

A10

A10

Senior Member

Nu imi trece....ma tine de cativa ani si sa agravat odata cu criza asta. Desi nu-s sarac lipit in tara mea, sunt doar dezamagit ca sunt jupuit de statul roman...cred ca o sa renunt la tot si o sa incerc sa-mi refac viata intr o TARA CIVILIZATA care nu e condusa de HOTI. In tara asta nu mai avem nicio sansa. mai trec 30 de ani si tot in rahat pana in gat o sa fim. Si asa tara asta e vanduta toata deja de FMI si de ai nostrii dragi conducatori.

Te zbati sa faci ceva si esti mai ceva ca pe vremea turcilor. Dai la stat mai mult de jumatate din ce muncesti doar tva ul e un sfert plus toate cacaturile de taxe si spagi....

echo3

echo3

Senior Member

View PostA10, on 27 mai 2013 - 22:58, said:

Nu imi trece....ma tine de cativa ani si sa agravat odata cu criza asta. Desi nu-s sarac lipit in tara mea, sunt doar dezamagit ca sunt jupuit de statul roman...cred ca o sa renunt la tot si o sa incerc sa-mi refac viata intr o TARA CIVILIZATA care nu e condusa de HOTI. In tara asta nu mai avem nicio sansa. mai trec 30 de ani si tot in rahat pana in gat o sa fim. Si asa tara asta e vanduta toata deja de FMI si de ai nostrii dragi conducatori.

Nu nu, in rahat pana-n gat o sa fii, nu baga pe toata lumea in aceeasi oala, daca ne-am vedea de vietile noastre si nu ne-am mai amagi toti in acceasi oala am fi mult mai bine.

Edited by echo3, 27 May 2013 - 23:03.

A10

A10

Senior Member

Tocmai asta e problema ! In tara asta nu poti trai decent !! Esti jupuit de taxe ! Daca faci pe cinstitul, nu esti decat un sclav care munceste pt stat si ii ramane doar atat cat sa nu moara de foame si se bucura ca are 21 de zile de concediu pe an.

Energia electrica de ce plm tre sa o platesc eu pt altii care o risipesc ? cogenerari si timpbre verzi..si altii fura de nu-si mai stiu cate zerouri au sumele din conturile lor

echo3

echo3

Senior Member

Sunt milioane de romani care traiesc decent, deci se poate. Posted Image
Pentru ca traiesti intr-o societate si fiecare depindem unul de celalalt, daca unul distruge, tu trebuie sa ajuti daca esti pentru societate, daca nu... apuca-te si tu de furat.
Dar in fine, pe tine te doare doar de tine si in neputinta ta te prefaci ca-ti pasa de tara, ca cand o s-o ducem si noi bine ;).

Edited by echo3, 27 May 2013 - 23:08.

A10

A10

Senior Member

Cred ca hit ul din vara asta "te pup, pa pa" o sa i-l dedic tarii asteia cat de curand....

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate