Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

The Blacklist

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#1
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Din toamna...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/k9_qgX7pTlc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
AMETHIST

AMETHIST

    Hardware Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,518
  • Înscris: 11.11.2007
Pare promitator :D

#3
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/T8yNtMFSFUE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
Toate prostiile astea din ultima vreme par trase la indigo intre ele.

#5
KotOR3

KotOR3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 937
  • Înscris: 22.05.2009
Hai ca-i fain serialu.Am vazut si eu primul episod :x

Edited by KotOR3, 15 November 2013 - 16:21.


#6
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010
Pe mine a inceput sa ma plictiseasca rau, prea multe clisee, lipsa "elementelor surpriza"....

#7
AMETHIST

AMETHIST

    Hardware Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,518
  • Înscris: 11.11.2007

 marcel201, on 15 noiembrie 2013 - 17:33, said:

Pe mine a inceput sa ma plictiseasca rau, prea multe clisee, lipsa "elementelor surpriza"....

Nah ca a venit si elementul surpriza ^^ in s3 ep10

#8
newrazvan

newrazvan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,036
  • Înscris: 09.10.2003
James Spader face toti banii,ea imi pare cam stearsa.Ma uit cu tristete ce inseamna timpul si cum schimba oamenii, de la dr Jackson in Stargate cand era un ochelarist frumusel la rolul din Blacklist :(( de altfel omul este genial

#9
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
Asta a fost un serial foarte bun primele doua sezoane. Desi majoritatea actiunii era episodica, avea ceva original si din punctul asta de vedere se asemana cu Person of Interest.

Jumatate din serial il ducea in spate James Spader, care pana acum nu imi sarise in ochi cu nimic impresionant, dar nici macar el n-a putut ridica nivelul sezonului 3. N-am idee ce s-a intamplat aici, poate au schimbat scenaristii cu unii proaspat iesiti de pe bancile scolii, dar a fost nevoie de un mare efort sa termin sezonul. Si spre mirarea mea au primit unda verde si pentru sezonul 4.

Elizabeth Keen e cel mai slab personaj din tot serialul dar n-au avut tupeu s-o lase moarta, moment care ar fi putut intoarce oarecum soarta serialului spre bine. Reddington e un personaj mult mai complex si nu se comporta ca o scolarita naiva tot timpul.

Hai sa vedem cateva chestii aberante din sezonul 3.

- Elizabeth se casatoreste din nou cu Tom Keen, care e acolo... nu stiu, de umplutura, nu e deloc convingator in personalitatea lui originala. Cand juca rolul unui profesor era chiar credibil, dar acum pare tot timpul pe dinafara. Insa problema e ca desi nu s-a schimbat nimic, situatia e aceeasi, Elizabeth decide cumva magic ca el e dragostea vietii ei. Zero chimie intre ei, din pacate.

- relatiile familiale. E moarta ma-sa ori ba? Mama lui Elizabeth a fost ditamai spioana, incat desi a disparut abia de 25 de ani e considerata un mit (really?!). Tat'su e bad guy din urmatorul sezon, n-am prea fost atent la el deoarece e foarte plictisitor. Cu toatea astea, omul se gandeste ca cel mai bun mod de a-si intalni fiica e sa trimita o echipa de soldati sa o rapeasca gravida in ziua nuntii. Dar stati! Ma-sa lui Tom Keen e si ea ditamai spioana, si te intrebi ce sanse de loto 6/49 trebui sa fi iesit acolo ca ea sa se intalneasca in astfel de circumstante cu fiul ei care crescuse intr-un orfelinat.

- in primele sezoane s-a intuit doar la relatia dintre Liz si Red. Acum s-au facut multe dezvaluiri dar tot ce stim e ca Red o iubea pe ma-sa. Exista o limita pana la care poti intinde interesul unui om, iar interesul meu pentru relatia dintre ei a ajuns la acea limita. Red si-ar da viata pentru Liz dar deja ramai fara justificari logice pentru gestul asta. Tot ce ar mai putea face scenaristii e sa-l faca cumva tatal ei, dar in momentul asta ar fi chiar penibil asa ceva.

- urmarirea relatiilor dintre personajele secundare e pierdere totala de vreme, am invatat sa dau skip cand apar momente de telenovela intre ele. Aram e indragostit de Meera de la inceputul serialului iar ala se comporta ca in scoala generala, de parca ar avea vreun retard mental si n-ar lucra la FBI. In schimb Meera il tine din scurt, ii mai zambeste din cand in cand, chiar il saruta la un moment dat, dar cu prima ocazie se culca cu Donald Ressler intr-un moment care a aparut de nicaieri. Chiar de nicaieri, in acelasi episod ea se intalnise cu un fost iubit (logodnic?) din MOSSAD, si dupa ce ala e impuscat ca s-o salveze pe ea, se culca cu Donald in aceeasi zi, pentru ca de ce nu.
Harold Cooper si cancerul lui si relatia cu nevasta, n-am idee ce e acolo, dar recunosc ca n-am reusit sa termin sezonul decat sarind peste partile astea inutile. Acum nevasta lui zice ca faza cu cancerul a facut-o sa-l aprecieze mai mult, peste doua episoade el doarme in birou deoarece s-a certat cu ea dintr-un motiv care ori mi-a scapat mie ori chiar n-a fost explicat.

Foarte, foarte slab sezon 3. Nu stiu ce nota sa-i dau deoarece primele doua sezoane au fost de 8 iar asta e de 4.

Exista un moment in care un serial isi pierde credibiliatea, iar momentul ala e moartea serialului. Ca baiatul care striga "lupul!", ajungi intr-un punct in care nu te mai intereseaza ce se intampla.

#10
TheGrudge

TheGrudge

    Watcher

  • Grup: Moderators
  • Posts: 2,451
  • Înscris: 25.08.2006
Foarte bun si surprinzator in acelasi timp episodul 15.
Problema este..cand apare continuarea ? Pe imdb nu este anuntata nicio data pt. urmatorul..

#11
bbox

bbox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 743
  • Înscris: 12.05.2005
Aprilie 21 episoadele 16-17, conform trakt.tv.

#12
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Foarte bun serialul, am stiut de ceva timp de el dar nu m-am apucat de el, de ceva timp am inceput sa ma uit si e tare...intr-adevar sezonul 3 e cam ciudat, acum sunt la sezonul 3, dar e ok, imi place.

Edited by DaniJ90, 25 April 2017 - 00:59.


#13
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Gata sezonul 4, am primit si raspunsuri dar si o gramada de intrebari...pana la urma Red
Spoiler


#14
wrc2007

wrc2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,223
  • Înscris: 01.08.2007
interesant si asta. are legatura!
http://www.imdb.com/title/tt5592230/
The Blacklist: Redemption

#15
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,859
  • Înscris: 25.01.2002
redemption tocmai s-a anulat...

cit despre blacklist, l-am urmarit pina pe la jumatatea sezonului 3. am renuntat la el. nu mi se mai pare interesant...

#16
wrc2007

wrc2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,223
  • Înscris: 01.08.2007
da, nu ma mira..ca sunt inca 100 de seriale cu aceeasi idee ca redemption. totusi..1 sezon merita vazut

#17
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006
Tinand cond ca, dintr o oarecare greseala, am sters un HDD cu filme , printre care si The BlackList, va rog sa ma ajutati si sa imi improspatati memoria.

Ultimul episod pe care l-am vazut a fost cand Red este tradat de bunul lui prieten negru , si este otravit cu sticla de vin. Negrul dispare iar ultima secventa pe care mi-o aduc aminte e ca Red isi da seama de cine la tradat.

Ce sezon si ce episod a fost ?

Multumesc

#18
bbox

bbox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 743
  • Înscris: 12.05.2005
asta ?

Quote

4x15 The Apothecary
February 24, 2017 3:00 AM — 43 mins
After being dosed with a deadly poison, Red must retrace his steps to uncover who of his closest confidants has betrayed him. Meanwhile, Liz and the Task Force desperately search for the designer of the toxin in a race against time to save Red.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate