Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

Sugestie Firewall

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Tud0rT

Tud0rT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 14.04.2013
Buna Ziua ! Mi-am luat un laptop nou si as vrea sa pun si un firewall pe el pe langa antivirus (Avast Free) .
Vreau unul pe care sa nu-l configurez , sa fie cat mai simplu dar bun , si sa nu-mi strice ceva pe la router daca apas gresit :D
Ma gandeam la Comodo .
Alte sugestii ?

#2
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,732
  • Înscris: 28.12.2008
Bagă Comodo, e poate cel mai bun firewall pentru home-useri.

#3
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Eu folosesc Comodo de cativa ani, impreuna cu Avast gratuit. Nu am alta recomandare, intrucat programul functioneaza ireprosabil.

#4
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,233
  • Înscris: 24.02.2007
Cu ce te astepti sa te ajute firewall-ul daca nu vrei nici sa-l configurezi?

#5
Tud0rT

Tud0rT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 14.04.2013
Ma astept sa nu mearga Keyloggerele si alte chestii legate de furtul datelor .

Am pus Comodo , iar acum vreau sa joc Cs Global Offensive . Dau find Match si nimic . Imi spune sa schmib max ping (l-am dat la maxim) si tot asa :)
Stie cineva ce pot face ?

Rezolvat :D

#6
mcjohn

mcjohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,422
  • Înscris: 05.02.2009
salut !
Vreau si eu o sugestie :
Eu am internetul oferit de Orange. Am un trafic limitat la 3Gb/luna.(vine cam 100 Mb/zi)
De cite ori intru pe net stau cu ochii pe "contuar" ! Daca depășesc traficul , nu-i bai , scade viteza la 128 Kb/s si ai timp sa mănânci un prânz până descarca o poza sau o melodie.
De aceea vreau sa instalez un firewall care sa-mi arate ce aplicație face trafic pe net si eventual sa o pot opri .
Am încercat mai multe soluții . Cel mai mulțumit am fost de "NetBalancer". Insa are limita de 30 de zile .
De "Comodo", "Zone Alarm" si altele nu am fost mulțumit ptr ca nu-mi permit sa opresc (sau sa filtrez) traficul .
Singura soluție , opresc totul din "Local Area Connection" si gata ! Aștept sa vina miezul nopții , căci intre ora 24 si 07 am net gratuit .
La revedere !

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate