Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Facebook, subiect general

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
916 replies to this topic

#469
antoneea

antoneea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 26.11.2018

View PostMembruAnonim, on 22 octombrie 2018 - 03:54, said:

De ce imi apare pagina de facebook asa?

Ceva nu se incarca, presupun.

Attachment fb.jpg

incearca refresh de mai multe ori sau inchide si deschide browserul. mi se intampla uneori cand imi scade viteza de dld

#470
Ralu2272

Ralu2272

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 30.11.2018

View PostMickeydutza, on 15 martie 2018 - 15:42, said:

Offf Doamne! Trebuie sa avem rabdare de fier pentru ca cei de la facebook sa citeasca niste mesaje in legatura cu confirmarea identitatii... Ma dispera asteptarea asta si nici macar nu am confirmat corect identitatea...
Mda, fix asta am pãțit si eu. Imi cer CI pentru confirmarea identitatii. Ce mizerie, jur.
Cineva ne-a reportat conturile ca fiind false dintr-o rea voința. :) Al meu nu era fals, aveam trecute ambele prenume, prieteni reali adãugați,etc.
N-am de gand sa le trimit alora buletinul sau orice alt act care sa-mi confirme identitatea, cica.
Stie cineva vreun mail prin care pot lua legãtura direct cu cei de la facebook? La care sa si rãspundã/soluționeze problema?

#471
vasilefi

vasilefi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 23.05.2013
am vazut pe unele pagini de facebook in coloana din dreapta unele intrebari prestabilite care deschid aplicatia de chat.
Trimite o intrebare catre...
si 1 , 2 sau trei intrebari ce se pot selecta si se deschide chatul cu intrebarea respectiva.

unde gasesc optiunea aceasta?

#472
vasilefi

vasilefi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 23.05.2013
am o alta intrebare.
am distribuit pe un grup un articol de pe o pagina facebook.
daca cineva distribuie din nou acel articol din grup nu se vede continutul decat in varianta desktop.
daca intru in varianta mobil nu apare nimic la continut.
ati observat lucrul acesta? si ce solutii ar fi?

#473
_______

_______

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,497
  • Înscris: 01.08.2018
Există vreo metodă de-a scăpa de sugestiile de prietenie?
Sau de cerința de a-mi introduce numărul de telefon mobil?

#474
octavvv

octavvv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 09.09.2011
Imi displac oamenii care te eticheteaza dupa profilul de Facebook. Gen daca nu postezi prea multe lucruri ai ceva de ascuns sau duci o viata de kkt. Poate fi adevarat, insa nu intotdeauna

Edited by octavvv, 26 December 2018 - 00:49.


#475
Tavi24

Tavi24

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 783
  • Înscris: 18.04.2011
Stie cineva citi moderatori romani sint pe tara? Ideea e ca mi-a fost strersa o postare din urma cu aproape doi ani, in care comentam pe marginea unor capturi de pe un stream tv, in care aparea o individa recognoscibila. Motivul eliminarii acelei postari e dintre cele mai halucinante, dar trec peste asta, o admit ca atare. In esenta, banuiesc ca individa respectiva o fi facut raportarea, incit sa-i fie luata in calcul de catre responsabilii FB, si ca nu dorea sa-i fie asociata imaginea cu comentariul meu. Nemultumirea mea e ca mi-a fost searsa cu totul, asa... din topor, inclusiv comentariile, care la mine nu-s dintre cele "clasice", ci adaugari relevante facute de mine, referitoare la ziua de 1 Mai... care se nimerise a fi subiectul acelei postari. Solutii de remediere ar fi fost mai multe, si as incerca sa mai contactez pe cineva de deasupra moderatorilor care deja luasera decizia, in speranta ca mi-ar mai reda din continutul sters abuziv al acelei postari. Multumesc anticipat.

Edited by Tavi24, 27 December 2018 - 00:13.


#476
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,920
  • Înscris: 18.12.2007
Se pot sterge comentarii si de catre cel/cea care a facut postarea initiala sau, daca era postat intr-un grup, de moderatorii grupului.
Daca tu crezi ca sta cineva din echipele de moderare ale facebookului sa ia legatura cu fiecare persoana care raporteaza ceva, visezi cai verzi.

#477
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,267
  • Înscris: 01.12.2001
Ai primit mesaj cu motivele stergerii?
Postarea era pe "wall" - ul tau?
Daca NU, putea fi stersa de cel ce a initiat discutia.

#478
Tavi24

Tavi24

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 783
  • Înscris: 18.04.2011
Bineinteles ca postarea era la mine pe pagina personala, dar publica (nu altfel de grupuri), doar am scris despre ce era vorba. Din moment ce au implementat recent o contestatie formala, inseamna ca exista entitati viermanoase (adica umanoizi, nu roboti) care, in prima faza dau curs reclamantului anonim, apoi stabilesc ei daca acea postare reclamata "contravine normelor comunitatii sau nu". Daca da, esti instiintat la urmatoarea ta conectare pe FB, prin citarea acelei postari incriminate, si ti se spune ca a fost eliminata pentru ca incalca anumite prevederi ale conduitei. Apoi, dupa ce bifezi ca ai luat cunostinta de problema, in aceeasi procedura de avertizare ti se mai da posibilitatea sa contesti decizia lor, urmind cica sa analizeze un alt operator, dar cred ca e acelasi sau oricum cu aceesi decizie aberanta si ambigua. Deci inca o data, sa zicem ca admit decizia lor referiotoare la textul si imaginea citate, dar nu-i normal sa intre ei cu bocancii sa-ti rada tot ce tinea de acea postare. Desigur, unii nascuti mincatori de rahat si avind apetenta pentru slugareala ar spune ca respectivii moderatori au "tot dreptul" sa procedeze cum vor, intregul continut fiind la discretia lor. Ceea ce e profund fals si caracteristic unei societati bolnave. Pentru ca tot clientii sint stapinii lor, ingradindu-le amploarea "drepturilor" pe care si le pot lua. Altfel, prin nemultumiri ale userilor corecti, li s-ar duce naibii afacerea daca nu-si corecteaza atitudinea!
Am incercat si aici, in speranta ca o sti cineva mai multe despre organizarea lor.

Edited by Tavi24, 27 December 2018 - 17:00.


#479
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,675
  • Înscris: 22.11.2007
am primit pe facebook o alerta ca trebuie sa imi confirm numele pana pe 2 ianuarie sau imi inchid contul.

am trimis poza cu documentul (un permis de conducere m-am gandit ca ar fi ok) e drept in ultimele zile, undeva pe 30-31 parca. nu am primit niciun raspuns, iar pe 2 tot mi-au inchis contul.

acum imi scriu ca au primit documentul meu si sa astept sa il verifice.

are cineva idee cat dureaza acest procedeu? cate zile?!

#480
claudiu_felician

claudiu_felician

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 09.02.2008
Salutare!Stie cineva ce vrea sa insemne acest SMS?Seara faina!

Attached Files



#481
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,920
  • Înscris: 18.12.2007
https://developers.f...ocs/accountkit/
Account Kit lets people quickly register for and login to your app by using just their phone number or email address — no password needed. It's reliable, easy to use and gives you a choice about how you sign up for apps.


https://www.rooit.me/
Anonymous Themed Chat Rooms.

Deci poti folosi codul ala sa te inregistrezi in aplicatia Rooit.

P.s: sa stii ca nu e asa greu sa cauti cateva informatii inainte de a posta pe forum.

#482
_______

_______

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,497
  • Înscris: 01.08.2018
Îi rog, pe cei care știu să insereze inimioare zburătoare, să-mi explice cum anume se pot introduce sub un text ales de mine.
Mulțumesc anticipat.

Edited by _______, 08 January 2019 - 16:14.


#483
ofi_tm

ofi_tm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,963
  • Înscris: 21.02.2006
Bună ziua!
Știe cineva cum pot downloada TOATE pozele dintr-un album, DEODATA?
Adică, nu una câte una, ci toate DEODATĂ.
Mulțumesc.

#484
vasilefi

vasilefi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 23.05.2013
e o extensie in chrome, DownAlbum.

#485
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 24.03.2006
Nu mai pot vedea pozele pe tot ecranul atunci cand sunt in modul full screen. In partea dreapta imi apar comentariile. E enervant.

S-a dereglat la mine sau l-au stricat astia? Posted Image

#486
Anonymous1986

Anonymous1986

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,377
  • Înscris: 03.03.2016
Nu vad butonul de like la o pagina și de aceea nu pot comenta, cu ce greșesc.?
Este vorba de pagina antenei 3

Edited by Anonymous1986, 29 January 2019 - 01:11.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate