Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Facebook, subiect general

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
917 replies to this topic

#451
mariussoft

mariussoft

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 23.01.2010
Stie cineva de ce nu-mi mai apar in browser in dreapta likes & comments de la prietenii din lista. Inainte imi aparea o casuta jos si mai vedeam diverse activitati ale prietenilor.
S-a scos optiunea, sau am scos-o eu din greseala?

#452
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
De ce imi apare pagina de facebook asa?

Ceva nu se incarca, presupun.

Attached File  fb.jpg   34.02K   30 downloads

#453
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,988
  • Înscris: 18.12.2007
Unde iti apare asa?

#454
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cand deschid facebook-ul. Am incercat pe Firefox, Chrome si Explorer si asa imi apare in toate cele 3 browsere.

#455
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,988
  • Înscris: 18.12.2007
O stergere de cookie-uri ai incercat? Ai facut vreun update la browsere?

#456
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Am rezolvat pana la urma. Aveam malware in PC.

Attached File  MALWARE.jpg   60.49K   11 downloads

Edited by MembruAnonim, 23 October 2018 - 10:04.


#457
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,026
  • Înscris: 23.01.2010
Exista vreo posibilitate sa sterg toate cererile de prietenie trimise de mine in acelasi timp?Nu am gasit decat optiunea sa le sterg separat pe fiecare in parte.....am foarte multe si de aia as dori sa le sterg pe toate o data :)

#458
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,988
  • Înscris: 18.12.2007
Din facebook (site/aplicatie) nu se poate. Doar daca gasesti pe internet vreun script custom pentru asta.

#459
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,026
  • Înscris: 23.01.2010
Nu cred ca exista vreun script pentru asta...

#460
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,988
  • Înscris: 18.12.2007
Cauta, ai sa gasesti.

#461
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,379
  • Înscris: 01.12.2001
De vreo cateva luni, apare eronat pe fb numarul de persoane ce a vazut o anumita postare din cateva grupuri.
Am cateva grupuri de discutii in care apar doar 2-3 care au vazut postarea. Insa apoi confirma ca toti au vazut-o.
La toti din grupuri le apare acel numar mic.
Unde pot face un ticket sesizare?

In primavara se afisa ok. Cred ca o data cu gdpr-ul a aparut aceasta eroare.

#462
aiulianctin

aiulianctin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 17.11.2012
Salutări,

Nu îmi place cum decide Facebook ce conținut îmi afișează în flux.

Multă vreme am lăsat să-mi arate conținutul de top, dar nu-mi plăcea că vedeam aceeași postare de 2-3 ori, uneori chiar și după 3 zile. Și mereu doar de la aceleași pagini ori grupuri, poate doar câteva procente din totalul de pagini pe care le-am apreciat.

De două zile am decis să aleg cele mai recente postări în flux, dar am fost surprins să observ că abia dacă îmi apar 2-3 postări pe oră, în condițiile în care am apreciat peste 700 pagini cu conținut de interes pentru mine. Am verificat aleatoriu câteva pagini și postări există, dar nu apar în flux.

Se poate face ceva, ori intru manual pe paginile respective să văd postările?

Mulțumesc.

#463
ofi_tm

ofi_tm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,963
  • Înscris: 21.02.2006
Bună ziua!
Cum pot să-mi sortez / ordonez prietenii după numărul de prieteni comuni pe care-i avem?
Adică cel cu care am cei mai mulți prieteni în comun să primul pe lista și tot așa.
Mulțumesc.

#464
tarzaan

tarzaan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 20.03.2009
Pai pune prietenii cu care ai prieteni comuni in Prieteni apropiati sau alt grup..
Poti sa ma ajuti, vreau sa stiu daca postez o poza a cuiva intr un comentariu, deci nu ii dau share direct la mine pe wall, el primeste notificare? stie cineva?

#465
ofi_tm

ofi_tm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,963
  • Înscris: 21.02.2006

View Posttarzaan, on 17 noiembrie 2018 - 17:12, said:

Pai pune prietenii cu care ai prieteni comuni in Prieteni apropiati sau alt grup..
Poti sa ma ajuti, vreau sa stiu daca postez o poza a cuiva intr un comentariu, deci nu ii dau share direct la mine pe wall, el primeste notificare? stie cineva?
1. Păi tocmai că nu-i știu pe toți cu care am priteni în comun, că nu mi-i arată pe toți, doar despre unii scrie că avem prieteni comuni, pe sărite.
2. Din câte știu eu, nu primește nici o notificare, dar mai așteaptă confirmări.

#466
aiulianctin

aiulianctin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 17.11.2012
O mizerie modul în care Facebook afișează conținutul. În 24 ore văd 15-20 postări pe grupuri, 2-3 postări ale prietenilor, 2-3 postări ale paginilor, 2-3 postări sponsorizate. Mizerie.

Pe mine mă interesează postările paginilor pe care le-am apreciat. De ce nu le văd?

Dacă ies din toate grupurile și dau unfriend tuturor, ce conținut văd oare?

#467
cattavencu

cattavencu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 19.09.2006
Astia intrec masura.
Si nu numai ei, dar si publicitatea in general.

https://www.startupc...e-locuiesti.htm

"Pare că Facebook știe totul despre utilizatorii săi, dar, potrivit unui document depus de rețeaua de social media în 2017, care a fost făcut public recent, compania ar dori să breveteze o funcție cu ajutorul căreia poate analiza cu cine locuiești.
Sistemul descris în brevet ar presupune compilarea datelor obținute din fotografii, taguri (etichete), descrieri, actualizări de stare, adresa IP a utilizatorului și lista de utilizatori Facebook care folosesc aceeași adresă IP. Cu ajutorul acestor date, Facebook ar putea deduce câte persoane stau în aceeași locuință."

(mai multe in linkul de mai sus)

#468
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,988
  • Înscris: 18.12.2007
Si crezi ca nu face asta deja? Acum vrea doar sa o faca si public si intr-un cadru teoretic legal.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate