Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Money.ro se închide

- - - - -
  • Please log in to reply
116 replies to this topic

#19
alin632

alin632

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,712
  • Înscris: 05.09.2011
Sa se inchida odata Money.ro.

#20
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu chiar, mai degeaba era The Money Channel. ;)

#21
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006

View Postmiki07, on 05 iunie 2013 - 18:59, said:

Si-a dat duhul. Se pare ca nu mai emite.

Sursa????Posted Image

#22
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Sursa: T.V.. :P GiGa T.V. nu a mai rămas decât cu sigla 'GiGa TV - Preluare Money TV' pe un fundal negru.

#23
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,975
  • Înscris: 18.09.2008
Acum au revenit, cu reluari cu tot. Prevad un final ca la Tele7Abc.

Edited by miki07, 05 June 2013 - 21:33.


#24
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Cum a fost finalul tele7abc?

#25
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,412
  • Înscris: 04.08.2010

View Postdon_dannielo, on 06 iunie 2013 - 00:50, said:

Cum a fost finalul tele7abc?
Lent. Se reluau reluările şi angajaţii întrerupeau periodic emisia.

#26
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004
Până acum, s-a dovedit un zvon nefondat, postul emite în continuare, și cam 12 ore/zi cred că are reluări, restul sunt live.

#27
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Money TV a incetat emisia live in aceasta dimineata.

#28
claudyu_u

claudyu_u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 356
  • Înscris: 03.05.2013
EXCLUSIV. Money TV a incetat emisia live in aceasta dimineata [ http://www.reportervirtual.ro/wp-content/uploads/2013/06/Logo-Money.roTV_1-300x300.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] - UPDATE: In acest moment, in post nu se afla niciun reprezentant al conducerii. La serviciu este doar o contabila care, la intrebarile insistente ale celor cativa angajati care se mai afla in birourile de la Casa Presei, raspunde invariabil ca „nu are niciun ban in cont si nu stie ce se intampla” .
Directorul Alexandru Sassu nu raspunde la apeluri si nici nu a mai fost vazut de cateva saptamani. Cativa angajati din zona tehnica incearca fara succes, pe cont propriu, reluarea emisiei, cu oameni din afara postului chemati pe prietenii, dar e greu de crezut ca vor rezolva ceva.
***
Ceea ce era de asteptat s-a intamplat in aceasta dimineata. Postul de stiri Money TV a incetat emisia live in aceasta dimineata dupa ce mai multi oameni din departamentul tehnic si-au depus demisiile.
Astfel, nu mai are cine sa asigure transmisiunile in direct. La aceasta ora, pe post ruleaza reluari din zilele anterioare.
Demisionarii reclama faptul ca au trei – patru salarii restante de incasat. Saptamana trecuta, oamenilor le-au fost platiti doar cate 200 de lei, insa nici acestia tuturor.
Reporter Virtual v-a prezentat in mai multe randuri situatia grava dela Money TV.

Noua grila a murit inainte de a se naste
Noua grila a Money TV, ca post axat exclusiv pe stiri si dezbateri de business, trebuia sa se lanseze in luna mai, dupa cum anunta noul Director general, Alexandru Sassu .
N-a mai fost sa fie insa, pentru ca separe ca nimeni nu a mai avut incredere sa investeasca in acest post de televiziune, care intra de astazi in ultime etapa inaintea inchiderii. Unul dintre actionari, Sorin Freciu , n-a mai fost vazut de luni bune in sediul televiziunii. Cand mai venea, rar, Sassu le spunea angajatilor ca nu stie nimic…
Intre timp, cei care au mai ramas la Money TV dupa restructurarile care au depasit 50% din personal au trecut prin situatii umilitoare: telefoane taiate pentru neplata, oameni trimisi pe teren fara masini,pentru ca nu sunt bani de benzina, chiar fara camere, doar cu posibilitatea de a transmite de pe telefonul personal, taierea curentului pentru neplata in redactie si trecerea pe un generator etc.    SURSA - http://www.reporterv...-dimineata.html

#29
erkcor

erkcor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 30.01.2007
Vad ca acum scrie "LIVE"

Attached Files

  • Attached File  mon.PNG   232.31K   42 downloads


#30
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004

View Postdon_dannielo, on 12 iunie 2013 - 11:26, said:

Money TV a incetat emisia live in aceasta dimineata.
Eu cred ca ai o problema cu teveul tau, invarte lampa de contrast, sau urca-te pe casa si regleaza antena spre bulgari.
Tehnic vorbind, emisia n-a incetat niciodata.
Practic, am deschis acum, postul, si la mine merge.
Citati toate fituicile de pe internet fara sa  verificati cu ochiul propriu.

#31
erkcor

erkcor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 30.01.2007
Mda, si pe saitul lui Lovin a aparut un update:
"UPDATE 3 – 16.45: Emisia live a revenit, insa este incert pentru cat timp vor mai reusi putinii angajati ramasi sa o asigure. Se anunta noi demisii in urmatoarele zile"

Mai interesante sunt cateva comentarii din subsolul articolului ... http://www.reporterv...-dimineata.html

#32
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View Postretele, on 13 iunie 2013 - 09:15, said:

Eu cred ca ai o problema cu teveul tau, invarte lampa de contrast, sau urca-te pe casa si regleaza antena spre bulgari.
Tehnic vorbind, emisia n-a incetat niciodata.
Practic, am deschis acum, postul, si la mine merge.
Citati toate fituicile de pe internet fara sa  verificati cu ochiul propriu.
Era corect ce am scris, vad 24 ore distanta intre postul meu si al tau.

#33
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004
Bine, acum văd că ai scris "live", că altfel, emisia în sine n-a încetat niciodată.
Și dacă tu vrei să fie non-stop live, e problema ta, oamenii mai au nevoie de căte-o pauză să se ducă la toaletă, să halească un senviș între două fluctuații financiare.
Și oricum nici nu lucrau  în 3 schimburi, că doar nu au banii Intact-ului, care să susțină transmisii 24/24.

#34
costi_ionita79

costi_ionita79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,366
  • Înscris: 18.08.2009
Si s-a dus. Pe Giga TV nu mai e nici Giga, nici Money.RO, iar pe Akta Cablu, imaginea la Money.RO e inghetata, aparand doua numere internationale de telefon si mesajul: " Europe link limited", "europe-link.co.uk". Stiu ca preluau ceva emisiuni de la un post avand in denumire cuvantul "europe".

#35
claudyu_u

claudyu_u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 356
  • Înscris: 03.05.2013
Pe satelitul Thor/Intelsat, Money.ro nu mai este pe frecventa 12456 V 28000.

#36
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006
Pacat...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate