Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

rău de mașină-cum scapi?

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
Alex-Softpedia

Alex-Softpedia

    Împărat Republican

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,381
  • Înscris: 10.03.2009
Si daca stai in fata iti poate fi rau :)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/9HLcGSaEj2M?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#20
sydneyaus2005

sydneyaus2005

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 7,506
  • Înscris: 22.01.2007

View Posttiestodj20, on 16 mai 2013 - 12:12, said:

Vezi ca unii oameni considera ca au rau de masina, dar problema e chestia mirositoare care se gaseste prin  aproape fiecare masina, bradutul parfumat.

Stiu persoane care au descoperit ca li se face rau de la tampeniile alea.

eu de la cocos vomit in 5 minute!

#21
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,700
  • Înscris: 04.06.2007
Cocosul nu e cel mai naspa miros, mai e unul care e pur si simplu oribil... nu mai stiu ce miros imita, dar e groaznic si pentru cei care nu au probleme.

#22
razor1911

razor1911

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,237
  • Înscris: 17.08.2007
Cola, pe mine ma ajuta daca sunt nevoit sa stau in spate.

Daca nu, treci la volan si vei uita ca iti e rau :)

#23
Oxigen1234

Oxigen1234

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,675
  • Înscris: 21.07.2011
Fata mea a inceput cu raul de masina de la 1 an - de 7 ani ma lupt cu problema. Am incercat cu multe doctorii - degeaba. Anti-emeticele te impiedica sa vomiti dar rau tot iti este. Americanii au dezvoltat noi medicamente ca de exemplu Dramamine, dar parca esti beat. Ajuta oarecum Cocculine de la Boiron care macar nu face nici un rau, e homeopat.
Singurul remediu sigur este sa dormi. Orice om daca doarme nu are rau de masina.
De aceea de multi ani de zile la noi in familie plecarea e pe la 10 seara - merg noaptea pana ajung, am fost si pana in Grecia.

Edited by Oxigen1234, 16 May 2013 - 14:22.


#24
Victor5

Victor5

    Verba volant, scripta manent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,273
  • Înscris: 05.04.2011
Dar dacă mergi cu trenul, la vagonul de dormit?

#25
JayBird

JayBird

    IT Professional

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,511
  • Înscris: 15.09.2009
Confirm ca e mai rau sa stai in spate decat in fata. De asemenea conteaza mult si soferul, cat de des pune frana inoportun si din astea.

#26
bobyct

bobyct

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 30.09.2011
Exista niste plasturi care se lipesc dupa ureche , care am inteles ca sunt foarte buni . Intereseaza-te la farmacie :D . Si apropo, sa sti ca mersul cu maisna este mult mai periculos ca mersul cu avionul. Avioanele sunt printre cele mai sigure mijloace de transport.

#27
Oxigen1234

Oxigen1234

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,675
  • Înscris: 21.07.2011
Din pacate cine are rau de masina de obicei are si rau de avion. Oricum, probabil ca e mai bine sa-ti fie rau doar 2 ore decat zeci de ore.

#28
msmihai

msmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,271
  • Înscris: 02.09.2006

View PostOxigen1234, on 17 mai 2013 - 09:39, said:

Din pacate cine are rau de masina de obicei are si rau de avion. Oricum, probabil ca e mai bine sa-ti fie rau doar 2 ore decat zeci de ore.

Eu am rau de masina insa pe avion cand am fost n-am avut nimic de genul asta. Credeam, la fel ca tine, ca o sa am, dar chiar m-am mirat cand nici macar la decolare nu am avut nimic.

Edited by msmihai, 17 May 2013 - 10:45.


#29
Autumn_Dream

Autumn_Dream

    Vis de Toamna

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,679
  • Înscris: 09.11.2010
Şi eu am problema asta de vreo 7 sau 8 ani. Se pare că trece doar cu gumă de mestecat sau bomboane mentolate. Pastilele antigreaţă sau ameţeală îmi fac şi mai mult rău. Cineva a menţionat brăduţul parfumat. Da, este unul dintre cauze.

View PostOxigen1234, on 17 mai 2013 - 09:39, said:

Din pacate cine are rau de masina de obicei are si rau de avion. Oricum, probabil ca e mai bine sa-ti fie rau doar 2 ore decat zeci de ore.

Nu este o regulă. Nu am călătorit cu avionul dar îţi pot spune cum stă treaba cu autovehiculele în general. În autobuz nu mi se face rău, în metrou nici atât. Doar când sunt într-o maşină mică (autoturism). Şi nu, nu sufăr de claustrofobie (ar trebui pt asta să renunţ la mersul cu metroul, nu?)

#30
Oxigen1234

Oxigen1234

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,675
  • Înscris: 21.07.2011
Din cauza asta am vandut masina mica si acum familia are o duba de 3,5 tone Posted Image
Este mult mai stabila, mai lenesa, parca e un vagon de tren.

Edited by Oxigen1234, 17 May 2013 - 11:28.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate