Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

BlackBerry Torch 9810

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
radudobrec

radudobrec

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 08.01.2008
Salut,

De Paste am fost plecat din tara, la renumitii vecini bulgari. Chestia ciudata este ca de fiecare data cand apelam pe cineva imi zicea ca numar format gresit.
Trebuia sa editez toate numerele care le apelez si sa le bag +4 in fata... Am un BB 9810. M-am uitat in setari la telefon si am vazut ca are ceva acolo legat de Smart Dialing. Dar la mine nu a functionat... M-am ofticat, prietena mea are android si la ea punea automat +4 in fata... La BB nu exista optiunea asta sa puna automat +4?

Multumesc.

#2
radudobrec

radudobrec

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 08.01.2008
Salut,

Este al 2-lea telefon, 9810 care-l am (mi-a fost schimbat la garantie). Celalalt mergea incarcat la masina. Asta nu vrea, imi zice ca sursa mea nu are destula putere sa incarc telefonul. Este acelasi incarcator. A mai patit cineva asa ceva? Este vre-o solutie?

Multumesc.

#3
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
schimba masina/incarcatorul

probabil nu este original si are amperajul mic

#4
Wzzz

Wzzz

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,712
  • Înscris: 10.05.2011
Despre ce incarcator e vorba ? O poza cu interiorul ?

#5
evatryme

evatryme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 870
  • Înscris: 31.08.2012

View Postradudobrec, on 15 mai 2013 - 11:23, said:

Salut,

De Paste am fost plecat din tara, la renumitii vecini bulgari. Chestia ciudata este ca de fiecare data cand apelam pe cineva imi zicea ca numar format gresit.
Trebuia sa editez toate numerele care le apelez si sa le bag +4 in fata... Am un BB 9810. M-am uitat in setari la telefon si am vazut ca are ceva acolo legat de Smart Dialing. Dar la mine nu a functionat... M-am ofticat, prietena mea are android si la ea punea automat +4 in fata... La BB nu exista optiunea asta sa puna automat +4?

Multumesc.
la vodafone (conex) pune automat +4 in fata

#6
medley

medley

    custom attitude

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,879
  • Înscris: 06.05.2005
Se foloseste smart dialing-ul.
" About smart dialing
With the smart dialing feature, you can set a default country code and area code for phone numbers in the Contacts application so that you don't have to dial a country code and area code each time that you make a call, unless the country code or area code are different from the default codes that you set. Some country codes aren't supported by the smart dialing.feature."
Si in cazul telefonului tau probabil e ceva similar cu ghidul din acest clip . Sau e vorba de partea bolduita.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ugZMKKZ9v4w?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by medley, 15 May 2013 - 13:39.


#7
radudobrec

radudobrec

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 08.01.2008
Gumball mai greu sa schimb masina.... :) dar am incercat si pe alta masina, si acelasi lucru. Am incercat cu incarcatorul meu, si prin usb-ul de la masina aia...
Am incercat pe masina mea cu 2 incarcatoare, am un spliter care are si usb, si un incarcator USB normal...
Wzzz maine am sa fac o poza si iti arat.

#8
radudobrec

radudobrec

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 08.01.2008
Multumesc de info

#9
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,016
  • Înscris: 20.06.2005
Daca e incarcator standard de usb , atunci posibil sa incarce vreo 300-500mA .... te pisi pe el , nu are cum sa incarce bine.

#10
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,184
  • Înscris: 07.08.2003
Dezgrop acest topic prin faptul ca tocmai am comandat un 9810 de la ILEX. Maine ajunge. Aștept cu interes. Încă ma fascinează legacy-urile.

#11
dani2013

dani2013

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 862
  • Înscris: 09.03.2013

View Postdaniel28, on 21 octombrie 2015 - 19:12, said:

Dezgrop acest topic prin faptul ca tocmai am comandat un 9810 de la ILEX. Maine ajunge. Aștept cu interes. Încă ma fascinează legacy-urile.
bravo...
si eu am luat unul tot de acolo acum 2 zile. si eu sunt fascinat de modelele vechi de bb .
inca ma gandesc daca sa mai arunc niste bani(nu multi ) pe un bb9000 .cica ar fi nou sigilat, ceea ce sincer ma cam indoiesc, avand in vedere ca este un model f vechi .
am in colectie un BB 9500/9810/Z30/Q10., am avut si passport si leap si z10, dar parca tot modelele vechi ma atrag mai mult.
totusi , revenind la 9810, acest model e greu de folosit ca si tel principal de catre mine, avand in vedere cat de greu se misca.

#12
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,184
  • Înscris: 07.08.2003

View Postdani2013, on 22 octombrie 2015 - 08:26, said:

bravo...
si eu am luat unul tot de acolo acum 2 zile. si eu sunt fascinat de modelele vechi de bb .
inca ma gandesc daca sa mai arunc niste bani(nu multi ) pe un bb9000 .cica ar fi nou sigilat, ceea ce sincer ma cam indoiesc, avand in vedere ca este un model f vechi .
am in colectie un BB 9500/9810/Z30/Q10., am avut si passport si leap si z10, dar parca tot modelele vechi ma atrag mai mult.
totusi , revenind la 9810, acest model e greu de folosit ca si tel principal de catre mine, avand in vedere cat de greu se misca.

Dupa Passport e clar ca orice telefon se va misca greu. Acum folosesc, in paralel, un Passport si un 9720. Am avut 9720, 9790, Z10, Q10 si Passport.

Intrebarea este: Cat timp vom mai avea BIS la operatorii din Ro? Sa nu ramanem cu ele doar pe post de hotspot.

#13
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,184
  • Înscris: 07.08.2003
Am primit azi telefonul. E un telefon uimitor în ciuda vechimii de 5 ani a modelului.

#14
dedes777

dedes777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 31.03.2007
Asteptam mai multe impresii.

#15
Danii20

Danii20

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 05.06.2004

View Postdaniel28, on 22 octombrie 2015 - 21:49, said:

Am primit azi telefonul. E un telefon uimitor în ciuda vechimii de 5 ani a modelului.
?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate