Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Nokia Lumia 925

- - - - -
  • Please log in to reply
1744 replies to this topic

#37
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,878
  • Înscris: 14.08.2007

View PostMasterboy, on 16 iunie 2013 - 16:15, said:

"...Microsoft Is Paying Developers Up To $100,000 To Write Windows Phone 8 Apps"

Nu vine cu 32 GB ? Parca asa ii face reclama la Vodafone.
Doar in SUA au programul ala pentru developeri.

Da, exista si versiuni de 32 GB la anumiti operatori.

#38
cosmin_ciuc

cosmin_ciuc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 27.01.2007

View Postutopium, on 17 iunie 2013 - 03:45, said:

Doar in SUA au programul ala pentru developeri.

Da, exista si versiuni de 32 GB la anumiti operatori.

La adresa http://press.nokia.c...okia-lumia-925/ se poate citi comunicatul de presa Nokia (in limba engleza) de la momentul prezentarii modelului Lumia 925.

Iata ce se spune in acest comunicat apropos de parteneriatul cu Vodafone si oferirea modelului cu spatiu de stocare de 32 GB.

Quote

The Nokia Lumia 925 is being introduced into Europe with Vodafone, along with other operator and retail partners. Patrick Chomet, group director of Terminals at Vodafone said: "The new Nokia Lumia 925 is a sleek and sophisticated smartphone delivering great performance and outstanding imaging. We look forward to offering the Nokia Lumia 925 across our markets on Vodafone Red, as well as other tariffs, enabling customers to make the most of their new smartphone on Vodafone's fast and reliable network. Vodafone customers will also have exclusive access to a 32GB version of the Nokia Lumia 925, giving them even more capacity to store all their content for personal and business use."

Deci, pe piata europeana, Lumia 925 este introdus in principal de catre Vodafone, dar vor fi si alti operatori si retaileri care vor oferi acest model. Clientii Vodafone (fara a se specifica ca ar fi vorba despre Vodafone UK, sau Vodafone DE, sau Vodafone IT) vor avea acces exclusiv la modelul cu 32 GB. Deci, in momentul in care si Vodafone Romania va incepe comercializarea lui Lumia 925, vor oferi modelul de 32 GB. Daca vor oferi si modelul de 16 GB ca alternativa mai ieftina, asta ramane de vazut.

Mie unul asa mi se pare logic.

#39
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,006
  • Înscris: 15.04.2011
Mie mi se pare o tampenie sa lansezi un telefon de top cu memorie de 16GB fara card. Daca vrei sa il cumperi de la Orange ce faci? Nu mai spun ca defapt sut 12GB disponibili. HTC One nu are card dar are doua variante de 32 si 64GB!

#40
awss

awss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 27.08.2006
Asta nu-i nimic. Stai sa vezi cum o sa se prezinte Eos-ul cu 16GB Posted Image

#41
avlad

avlad

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 20.06.2006

View PostPapillon_, on 17 iunie 2013 - 16:54, said:

Mie mi se pare o tampenie sa lansezi un telefon de top cu memorie de 16GB fara card. Daca vrei sa il cumperi de la Orange ce faci? Nu mai spun ca defapt sut 12GB disponibili. HTC One nu are card dar are doua variante de 32 si 64GB!

Cand te gandesti ca Nexus 4 vine in 2 variante, de 8 si de 16GB, de asemenea fara card. Evident ca daca Nokia face asta e o tampemnie, daca o fac androizii sau iPhone e feature si lumea oricum nu are nevoie de atat de mult storage cu clouduri la tot pasul. :D

#42
awss

awss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 27.08.2006
"Nexus, androizii si ios-ul" nu au camere de 41mp

#43
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,878
  • Înscris: 14.08.2007
Camera aia de 41 MP face poze implicit la 5 MP. La mine e setata pe 8 MP, ca si majoritatea camerelor de pe piata. Avantajul ei e ca poti face zoom fara interpolare si mareste calitatea imaginii prin oversampling, chiar daca faci poze la 5/8 MP ca si concurenta. Deci, daca spatiul e problema ta, atunci mai gandeste-te odata. Prea putini fac poze la 38 MP. Nu ca ar ocupa si alea asa de mult spatiu ...

Bine, eu clar nu sunt de acord cu 16 GB, pentru ca eu nu prea sterg pozele des de pe camera, la mine stau si un an de zile nesterse deci se aduna ceva. Pe 808 am 48 de GB, deci imi permit sa nu le sterg.

Edited by utopium, 17 June 2013 - 21:06.


#44
avlad

avlad

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 20.06.2006

View Postawss, on 17 iunie 2013 - 20:58, said:

"Nexus, androizii si ios-ul" nu au camere de 41mp

Nici 925 nu are camera de 41mp. Iar in tarile cu apa calda cei care cumpara 925, sau mai bine zis il iau gratis sau la pret de nimic, au trafic nelimitat de net. Deci memoria nu e o problema serioasa dupa cum spuneam cu atatea clouduri disponibile, exceptand copiii care si-l cumpara pentru jocuri 3d frate.
Oricum exista si varianta de 32GB din cate vad eu.

#45
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002
32 GB cred ca sunt suficienti pt o utilizare normal + 7 GB cu Skydrive.  Acum pt heavy usersde video/foto se poate cumpara extra storgare Skydrive, cu $ 25 cumperi 50 GB.
Nu folositi Skydrive pe WP/PC ?

#46
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,006
  • Înscris: 15.04.2011

View Postavlad, on 17 iunie 2013 - 18:41, said:

Cand te gandesti ca Nexus 4 vine in 2 variante, de 8 si de 16GB, de asemenea fara card. Evident ca daca Nokia face asta e o tampemnie, daca o fac androizii sau iPhone e feature si lumea oricum nu are nevoie de atat de mult storage cu clouduri la tot pasul. Posted Image
A spus cineva ca ei nu sunt niste imbecili? Prostul dupa prost se ia.

View PostMasterboy, on 18 iunie 2013 - 01:17, said:

32 GB cred ca sunt suficienti pt o utilizare normal + 7 GB cu Skydrive.  Acum pt heavy usersde video/foto se poate cumpara extra storgare Skydrive, cu $ 25 cumperi 50 GB.
Nu folositi Skydrive pe WP/PC ?
De acord 32GB sunt suficienti dar 16 nu, am 7GB pe Sky Drive si 26GB pe DropBox dar ii folosesc pe wireless pentru ca am 300MB de internet nu 3GB!

#47
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,878
  • Înscris: 14.08.2007

View PostMasterboy, on 18 iunie 2013 - 01:17, said:

Nu folositi Skydrive pe WP/PC ?
Daca te apuci sa transferi filme Full HD pe 3G e cam aiurea ... daca trebuie sa ai acces la wireless ca sa poti uploada, deja se pierde mare parte din utilitate. Exemplul clasic e cand esti in concediu, traficul 3G costa enorm in roaming iar accesul la wi-fi e limitat de multe ori (iar accesul public e lent de obicei, ca e folosit de mai multi deodata). Eu maine plec intr-un prim concediu, mi-am eliberat 15 GB pe telefon (din 48 GB, dar am facut backup si la altele, deci mai pot sterge daca o sa fie cazul), vreo 10 GB liberi pe camera si iau si tableta unde mai pot transfera una alta daca raman fara spatiu (plus ca mi-am luat si hoteluri cu wi-fi) Posted Image Si stau doar vreo 5 zile. Sa ai 16 GB in total pe telefon, din care disponibil vreo 12-13 si apoi incepi sa scazi pentru aplicatii, muzica, harti si ramai cu vreo 6-7 GB ... te poti descurca doar daca nu esti genul care filmeaza/pozeaza prea des sau faci sincronizari/descarcari pe PC foarte des.

Si oricum, transferul pe skydrive, chiar daca ai acces la wi-fi, te costa baterie daca transferi cativa GB. Salvatul pe card e rapid si eficient si ca si consum.

Eu unul nu folosesc skydrive-ul chiar daca exista ceva integrare si cu 808, prefer sa folosesc dropbox.

View PostPapillon_, on 18 iunie 2013 - 09:30, said:

De acord 32GB sunt suficienti dar 16 nu, am 7GB pe Sky Drive si 26GB pe DropBox dar ii folosesc pe wireless pentru ca am 300MB de internet nu 3GB!
Da, 32 GB e un minim decent daca vrei sa filmezi/faci poze cat de cat des.

Edited by utopium, 18 June 2013 - 11:04.


#48
avlad

avlad

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 20.06.2006
Pe wp dropbox suge, nu exista un client bun sau n-am gasit eu ca m-am plictisit dupa ce am incercat vreo 3. In schimb integrarea cu skydrive este excelenta. De altfel nici pe symbian nu eram multumit de dropbox.

#49
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,878
  • Înscris: 14.08.2007

View Postavlad, on 18 iunie 2013 - 11:19, said:

De altfel nici pe symbian nu eram multumit de dropbox.
Ce foloseai, cutebox? Mie imi place cutebox.

#50
avlad

avlad

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 20.06.2006
Da. Si nu pot sa ma plimb intre poze cu un simplu swipe ca pe android sau ca in galerie.

#51
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
Nokia Lumia 925 review:  http://www.phonearen...5-Review_id3340

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/fnCATdaQkk0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#52
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,878
  • Înscris: 14.08.2007
Era cazul: Flipboard Is Coming to Windows http://inside.flipbo...ing-to-windows/

Edited by utopium, 28 June 2013 - 17:20.


#53
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,048
  • Înscris: 02.09.2005
review
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/IvYtJPa85wE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#54
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Nu se gaseste pe la noi?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate