Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Nokia Lumia 925

- - - - -
  • Please log in to reply
1744 replies to this topic

#19
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,006
  • Înscris: 15.04.2011
Ai dreptate, era prea frumos sa vina la pretul acela, cred ca mai plauzibil e 550 de euro.

#20
HLG

HLG

    Like a baws!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,100
  • Înscris: 08.07.2007

View Postjericho, on 22 mai 2013 - 13:10, said:

glumesti daca crezi ca magazinele noastre isi vor adauga doar 31 de euro...

Am zis 500 cel putin, imi dau seama ca o sa fie mult mai mare, ca deh, asa`i la moda la noi.

#21
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Cine iese pe afara il poate lua de acolo necodat, era un reportaj pe tema asta la The Gadget Show si in mod sigur Franta este de evitat (totul e scump acolo).

#22
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,006
  • Înscris: 15.04.2011
Cu garantia nu sunt probleme daca il iei de afara?

#23
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002
Are cineva idee cand ajunge oficial si la noi? Se tot vehicula ca apare luna asta insa prin shop-uri toti dau din umeri.
Arata super telefonul asta. Am gasit si o comparatie vs HTC One si S4 la design.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/bSTkQ22zpJQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#24
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,049
  • Înscris: 02.09.2005
925 vs 920
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/O6YJrAVYtTc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by jericho, 05 June 2013 - 20:26.


#25
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
La capitolul design industrial varfurile de gama Nokia, HTC si Sony au avut un atu in fata celor doi producatori Coreeni, din pacate cum Apple nu face modele ieftine, nu poti sa spui cum s-ar descurca fabricand modele de buget si implicit nu prea e ok sa-i compari cu restul marcilor.

Designul este superb si placut prin felul sau minimalist, metalul va da o nota de eleganta si durabilitate in timp, similar unei masini de top.

#26
avlad

avlad

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 20.06.2006
http://www.amazon.de...words=nokia 925

600 euro in Germania. GSMarena zice ca de azi se vinde si ca urmeaza Anglia, Italia, etc. S-ar putea totusi sa ajunga si la noi prin vodafone. Cam scump totusi.

#27
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,006
  • Înscris: 15.04.2011
Foarte scump! In rest nu am ce sa ii reprosez, poate decat ca e un pic cam lat.

"Vodafone is one of the carriers there to carry the aluminum Lumia 925 by the end of June.The next European countries to follow will be Italy, Spain and the UK. O2 has already confirmed it will be adding the new Nokia flagship to its arsenal in Britain. The rest of the countries in Europe should follow soon afterwards."

Pe la noi cred ca o sa ajunga pe la sfarsitul lui iulie.

Edited by Papillon_, 10 June 2013 - 13:58.


#28
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,049
  • Înscris: 02.09.2005

View Postavlad, on 10 iunie 2013 - 12:54, said:

http://www.amazon.de...words=nokia 925

600 euro in Germania. GSMarena zice ca de azi se vinde si ca urmeaza Anglia, Italia, etc. S-ar putea totusi sa ajunga si la noi prin vodafone. Cam scump totusi.
cam scumpa distractia

#29
avlad

avlad

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 20.06.2006
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Bue--M2JafA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#30
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Desi este "tras" in studiou si cu telefonul tinut pe stativ tot e bine.

Incepand cu Nokia N90 sau N93 a inceput mania celor de la Nokia sa filmeze filmulete/clipuri video reale cu aparatele lor pentru a demonstra calitatea lor.

#31
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,879
  • Înscris: 14.08.2007
The Verge i-a dat cea mai mare nota de pana acum pentru un WP, adica 8.1, chiar mai mare decat i-a dat lui SGS4 (8.0):
http://www.theverge....umia-925-review

#32
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,006
  • Înscris: 15.04.2011
"Nokia has mostly nailed the design with the Lumia 925, but Windows Phone is holding it back. Microsoft's mobile platform hasn't progressed a lot since its introduction in November, with basic features like a rotation lock and reliable notifications still missing. Nokia is trying to fill the gaps with software and services, but ultimately it's a very similar Windows Phone experience to any other device from Samsung or HTC. My main complaint about Windows Phone is this slow rate of progress. The Lumia 925 is the best Windows Phone you can buy right now, but compared to an iPhone 5 or Galaxy S4 it's still lagging behind on the software front. I came to a similar conclusion with my Lumia 720 review just two months ago, Microsoft's mobile platform is still the big drawback to Nokia's Lumia devices.
Until the software catches up, the Lumia 925 is a great piece of hardware that's perfectly suited to a consumer who doesn't demand the latest and greatest hardware or applications. If you want to take great nighttime shots then it won't disappoint, and it's especially effective at capturing distortion-free audio at concerts. Nokia is leading the pack in Windows Phones, and understandably so. The company has bet its future on Microsoft's mobile platform. If you've also bought into the Microsoft ecosystem then the Lumia 925 is a perfect match. There's great cloud integration with SkyDrive, Skype, and Xbox-related services, and even a mobile version of Office. Nokia has provided the best shell and design for Windows Phone to shine on, and if you're happy with the tradeoffs then you won't be disappointed by this particular handset."

GOOD STUFF
Great design
Lightweight and thin
Camera is good in low-light
Fast and responsive software and UI

BAD STUFF
No built-in wireless charging
Windows Phone needs more features / apps
Lack of color options
Only 16GB of storage and no micro SD

#33
awss

awss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 27.08.2006
Mda... mai este de lucrat la WP8. Din fericire, din cate am inteles frunzarind www-ul, MS depune ceva efort in a dezvolta platforma. Am inteles ca se concentreaza destul de mult si asupra developer-ilor. Daca am inteles prost sau cineva stie mai multe detalii il rog sa le impartaseasca si cu noi. Totusi am observat ca daca vrei sa dezvolti aplicatii pt WP8 trebuie sa folosesti VB Studio, program care este destul de scump. La android se pot dezvolta aplicatii cu costuri mult mai reduse folosind gratuit Eclipse. Daca gresesc spuneti-mi, va rog!

Nu ramane decat sa mai asteptam pana-n anotimpul de iarna cand o sa apara un update ceva mai important pt WP8. Pana atunci se poate folosi cu succes si un telefon care ruleaza windows. Daca acel terminal se numeste nokia, cu atat mai bine.

#34
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,879
  • Înscris: 14.08.2007
Nu iti trebuie Visual Studio-ul ala scump ca sa faci aplicatii pentru WP8 sau Win 8, le poti face in Visual Studio Express care e gratuit. Eu il am instalat pe tableta, am inceput un test dar n-am mai avut vreme sa aprofundez, dar ideea e ca se poate face soft pentru Win 8 si WP8 cu scule gratuite oferite de Microsoft. Ca sa poti publica aplicatiile in store trebuie sa platesti ceva taxa anuala, dar aia parca e la fel si la Android si iOS, iar taxa nu e prohibitiva, sub 100$/an, care pentru un dezvoltator de aplicatii care si vinde ceva nu e mare lucru.

Vor fi update-uri acum in vara si pe Win 8 (luna asta un beta de 8.1, apoi versiunea finala candva lunile urmatoare) si pe WP8 (acolo va fi un update oficial Microsoft plus unul Nokia, Amber, care e preinstalat pe 925).

Edited by utopium, 16 June 2013 - 10:34.


#35
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002

View Postutopium, on 16 iunie 2013 - 10:32, said:

Nu iti trebuie Visual Studio-ul ala scump ca sa faci aplicatii pentru WP8 sau Win 8, le poti face in Visual Studio Express care e gratuit. Eu il am instalat pe tableta, am inceput un test dar n-am mai avut vreme sa aprofundez, dar ideea e ca se poate face soft pentru Win 8 si WP8 cu scule gratuite oferite de Microsoft. Ca sa poti publica aplicatiile in store trebuie sa platesti ceva taxa anuala,

"...Microsoft Is Paying Developers Up To $100,000 To Write Windows Phone 8 Apps"

http://www.businessi...e-8-apps-2013-6

View PostPapillon_, on 15 iunie 2013 - 20:56, said:

BAD STUFF
Only 16GB of storage and no micro SD

Nu vine cu 32 GB ? Parca asa ii face reclama la Vodafone.

#36
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Pe GSMArena spune ca varianta de 32GB este exclusiva Vodafone UK, posibil sa-l aduca si la noi, oricum si la alte modele exista anumite versiuni disponibile doar pe anumite piete, cum ar fi Asus Fonepad cu proc. 1.6 GHz si camera de 3.1, unde la noi are 1.2 si fara camera pe spate.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate