Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Sony Xperia ZR

- - - - -
  • Please log in to reply
85 replies to this topic

#73
ag-master

ag-master

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 08.01.2006
Salut! Pana mai ieri eram chitit pe un Z1 Compact, dar dupa ce am vazut cum arata pozele facute cu blitz m-am cam dezumflat... asa ca acum iau in considerare si ZR-ul. Am trei intrebari pentru cei care utilizeaza deja un ZR:
1. Pozele facute cu blitz sunt cum ar trebui?
2. Are led de notificare? Daca da, pe fata sau pe spate?
3. Conexiunea wi-fi e stabila, sau se mai intrerupe?
Multumesc!

#74
andu1000

andu1000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 02.12.2013
Salut! deci din experienta mea de aproape 3 luni cu acest telefon pot sa zic doar atat:
-cand se lasa noapte camera nu prea mai face poze asa stralucite....blitz-ul nu este foarte puternic,cu toate ca blitz-ul nu este foarte puternic daca umblii un pic prin setarile camerei reusesti sa se vada cat de cat ok pe camera noaptea dar si cu aceste ajustamente  dupa ce faci poza aceasta o sa iasa cam miscata cu toate ca tu il tii stabil si nici nu v-a fii prea luminoasa....iti spun din experienta ca am fost la o petrecere intr-un club si am incercat sa fac poza pe intuneric si nu ieseau foarte ok ,pe cand un prieten care are s2 nu a avut nici cea mai mica problema blitz-ul lui facea fata fara probleme si scotea poze best.....oricum ar fii ziua face niste poze minunate,dar cand se lasa seara...... :(
-led-ul de notificare e pe fata in partea de jos de sub butoane si pe mine ma cam enervat ca nu prea este asa puternic si nu prea il observi cand se aprinde....
-conexiunea wi-fi merge brici,nici o problema cu ea ba chiar este pe picior de egalitate cu wi-fi de la laptop (care totusi are o antena mai puternica)

#75
ag-master

ag-master

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 08.01.2006
Multumesc Andu! Sunt usor dezamagit, nu stiu ce sa mai caut, sa nu fie cat lopata si sa fie rezistent la apa...

#76
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011
Nu prea mai ai ce, daca vrei sa fie mai compact, sunt doar doua variante Z1 C sau ZR.

#77
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Ai putea sa te orientezi catre ZL daca esti dispus sa renunti la waterproof.

#78
andu1000

andu1000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 02.12.2013

View Postag-master, on 25 aprilie 2014 - 13:28, said:

Multumesc Andu! Sunt usor dezamagit, nu stiu ce sa mai caut, sa nu fie cat lopata si sa fie rezistent la apa...
Cu plăcere, pai în prețul de 14 milioane nu prea ai ce altceva sa găsești, dacă vrei un telefon cu performante bune (zr este peste z) și sa fie rezistent la apa și portabil pe care poți chiar sa vezi și un film fără probleme se merita sa-l ei, vezi ca am făcut un review acum ceva timp și am zis acolo ce plusuri și minusuri are ;) iar dacă l-ai citit deja fa și tu cum crezi, gândește cam ce ai avea nevoie de la un smartphone și cam pe ce parte ai sa-l butonezi mai mult...

Și oricum orice telefon are plusuri și minusuri.....

#79
ag-master

ag-master

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 08.01.2006
Mersi mult, pana la urma am luar un Z1 C

#80
PaulRO

PaulRO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 12.11.2010

View Postag-master, on 01 mai 2014 - 11:25, said:

Mersi mult, pana la urma am luar un Z1 C

cum merge camera pe Z1C dupa update?

#81
ag-master

ag-master

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 08.01.2006
l-am rootat, camera merge ok, nu gasesc momentan nimic contra.

#82
PaulRO

PaulRO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 12.11.2010

View Postag-master, on 04 mai 2014 - 21:03, said:

l-am rootat, camera merge ok, nu gasesc momentan nimic contra.
Observ ca a mai scazut pretul si este apropiat de cel al lui ZR dar mult peste dupa parerea mea. Poate dimensiunea lui ZR ar fi mai interesanta

#83
andu1000

andu1000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 02.12.2013
buna seara,am si eu o rugaminte ,imi puteti spune si mie de unde v-ati cumparat cardurile de memorie ? ca am cautat pe net si nu gasesc mai nimic, si va rog sa-mi spuneti daca ati gasit la noi in romania dock station ca as vrea sa achizitionez unul

#84
dbake

dbake

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 03.03.2010
Sper sa nu se considere reclama http://www.emag.ro/c...sort-priceasc/c

#85
andu1000

andu1000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 02.12.2013
Salut tuturor, eu pe telefon am android 4.4.2 și recent (acum vreo 2 ore am primit notificare de o noua actualizare de sistem de 130 mb...) întrebarea este a pus cineva update-ul pe telefon, este bun de ceva? Eu  de când am făcut update-ul la 4.4.2(îmi pare extrem de rău de alegerea asta) telefonul mânanca mult mai mult energie, iar am aplicații inutile date de sony în telefon, filmarea sa zicem ca nu mai are probleme asa evidente....,wi-fi a început sa facă figuri, și cam atât....a stați ca mai este și chestia ca update-ul la 4.4.2 mi-a mai încărcat memoria interna a telefonului cu încă 300 mb pentru mai nimic....

#86
gica2000

gica2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 19.07.2007
eu am facut update la 4.4.4 si pot sa spun ca este ok. s-a rezolvat problema cu descarcarea bateriei si cu incalzirea telefonului , nu mai are lag-uri in setari si parca se misca mai bine.
poti sa-mi spui ,te rog, cum se aude sonorul la inregistrarea video ,pentru ca la mine se aude bine primele 2 sec. dupa care incepe sa distorsioneze ca si cand as fii sub apa?
uite aici o mica inreg.:[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/HSnDfKCXaG4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate