Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Gravity (2013)

- - - - -
  • Please log in to reply
111 replies to this topic

#55
ionsalajan

ionsalajan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 20.08.2006
In sfarsit ...de gustibus. Eu doar vroiam sa fac o comparatie intre doua filme si ratingurile lor. Era doar opinia mea ca ratingul lui Gravity, desi foarte mare pe multe site-uri de specialitate, nu imi pare justificat. Inteleg ca este foarte apreciat si un candidat la Oscar. Ei foarte bine, sa castige. Nu este nici primul, nici ultimul film inodor si incolor care castiga un mare premiu. Sper macar sa cstige doar pentru efectele speciale.  :))

#56
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Si eu cred ca lumea il lauda peste masura, dar acum, serios, ce film de anul asta crezi ca ar fi mai potrivit pt. "Oscare"?

#57
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,582
  • Înscris: 17.08.2007
Filmul asta nu are pur si simplu o poveste. Da, are imagini frumoase dar atat !
Daca Planet Earth (documentarul) ar fi fost 3D cred ca ar fi fost muuult mai interesant de urmarit.
Cam toata lumea  era dezumflata de film la final cand s-au aprins luminile in sala.
De la Oscar nu mai am mari asteptari, oricum dau premiile unor tampenii in ultima vreme, mai credibil mi se pare Cannes.

Am vazut filmul la cinema in 3D ca sa nu existe discutii.

#58
HighHopes

HighHopes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 03.06.2013
Pentru efecte merita vazut, insa nu e impresionant.

Nu m-a captivat mai deloc, dar cred totusi ca e intr-adevar foarte dificil sa faci un film cu un singur personaj si sa nu lasi publicul sa se plictiseasca de el.

Edited by HighHopes, 14 November 2013 - 23:01.


#59
vidmaker

vidmaker

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 29.03.2013
Mai exista unul care nu are nici efecte speciale remarcabile si la care nu te plictisesti deloc chiar daca e cu un singur personaj.
http://www.imdb.com/...=nm_flmg_act_40

Edited by vidmaker, 21 November 2013 - 12:49.


#60
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006
Bun "127 de ore".
Am vazut Gravity pt efecte speciale, binisor facut si in rest. Divertisment, nu cereti mai mult :)

#61
HighHopes

HighHopes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 03.06.2013

View Postvidmaker, on 21 noiembrie 2013 - 12:47, said:

Mai exista unul care nu are nici efecte speciale remarcabile si la care nu te plictisesti deloc chiar daca e cu un singur personaj.
http://www.imdb.com/...=nm_flmg_act_40
Imediat ce am iesit de la film m-am gandit la asta si la faptul ca ar fi iesit mai bine Gravity daca s-ar fi folosit aceeasi tehnica, sa fi prezentat flash-uri din memoria ei - moartea fiicei sau orice alte intamplari care sa mai sparga din monotonie, cum s-a intamplat in 127 Hours.

Edited by HighHopes, 21 November 2013 - 13:25.


#62
AwkwardMe

AwkwardMe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,866
  • Înscris: 19.07.2013
Bun filmul. Mi-a raspuns la o intrebare care m-a macinat tot filmul. De ce sanii Sandrei sunt perfect fermi chiar si in lipsa gravitatiei? Raspunsul a venit cand a iesit din apa, la sfarsit - purta bustiera.
Putea fi un film mai bun daca o scoteau mai des din costumul acela spatial. Sigur, sigur si planeta se vedea misto din spatiu, dar cui ii pasa de ea?

#63
Gh3r0m

Gh3r0m

    Le Potato Master

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,981
  • Înscris: 14.04.2008
1% O2 left. Hai sa vorbim si sa respiram ca si cum am fi la maraton.

Edited by Gh3r0m, 10 December 2013 - 23:08.


#64
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
Hai lasa, i-a spus ala sa respire calm dar doamna nu putea sa se calmeze cum sigur ai fi fost in stare in momentul ala...

#65
Gh3r0m

Gh3r0m

    Le Potato Master

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,981
  • Înscris: 14.04.2008
Hai sa n-o luam asa logic, sunt destul de sigur netozii aia nu trimit in spatiu oameni neantrenati cu o posibila depresie indusa de moartea unui copil, tanti aia din prima clipa reprezinta un risc pentru ceilalti. Daca o halea un crocodil la sfarsit era un film mult mai bun.

Edited by Gh3r0m, 13 December 2013 - 01:55.


#66
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005

View PostGh3r0m, on 13 decembrie 2013 - 01:51, said:

Hai sa n-o luam asa logic, sunt destul de sigur netozii aia nu trimit in spatiu oameni neantrenati cu o posibila depresie indusa de moartea unui copil, tanti aia din prima clipa reprezinta un risc pentru ceilalti. Daca o halea un crocodil la sfarsit era un film mult mai bun.
Tanti aia a venit pentru o misiune de rutina, sa repare nu stiu ce chestie. Ea nu e pregatita pentru catastrofe de genul ala. Tipul care e pregatit si se vede e personajul lui Clooney care face ce trebuie...respira normal si o ghideaza pe doamna care e pentru prima data in spatiu si se intampla necazul. Nu poti sa o judeci pentru ca respira putin greu...daca era vorba de nepregatita nu era in stare sa faca fata stresului si claca complet.

#67
the_engineer

the_engineer

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 17.08.2013
Frumos film! Adică vreau să spun că Sandra Bullock e încă frumoasă!

View PostM0n0, on 13 decembrie 2013 - 12:18, said:

Tanti aia a venit pentru o misiune de rutina, sa repare nu stiu ce chestie. Ea nu e pregatita pentru catastrofe de genul ala. Tipul care e pregatit si se vede e personajul lui Clooney care face ce trebuie...respira normal si o ghideaza pe doamna care e pentru prima data in spatiu si se intampla necazul. Nu poti sa o judeci pentru ca respira putin greu...daca era vorba de nepregatita nu era in stare sa faca fata stresului si claca complet.

așa e, îmi aduce aminte de când bunicu m-a învățat să înot în Mureș, am reușit din prima pentru că aveam boxeri din plastic (ca fotbaliștii) care s-au umflat cu aer

#68
Ulpiatraiana

Ulpiatraiana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,780
  • Înscris: 06.09.2007
Pentru acest film angelina jolina a fost propusa dar au renuntat.De ce?Nu stiu.
Mi-a placut.Grad de dificultate9/10.

Edited by Ulpiatraiana, 23 December 2013 - 10:27.


#69
AwkwardMe

AwkwardMe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,866
  • Înscris: 19.07.2013
Parerile tabloidelor sunt impartite, majoritatea scriu ca Angelina a refuzat rolul in randuri repetate pentru ca nu i s-au oferit cifrele dorite de ea.

Parere mea este ca nu i-au incaput buzele in casca aceea spatiala "micuta".

#70
n3utr1n0

n3utr1n0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,376
  • Înscris: 03.12.2012
eu cred ca sandra bullock a fost super ok pt rolul asta. si filmul mi a placut f mult

#71
doctorwho

doctorwho

    Softpedist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,069
  • Înscris: 11.05.2009
filmul are destule scapari, dar cu toate astea mi-a placut.
8/10

#72
Iad

Iad

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 221
  • Înscris: 06.10.2013
Un film prost facut pentru prostanii americani degraba halitori de popcorn, dornici sa vada un film fara poveste cu efecte speciale smechere.
Si au bagat si o poveste de doi bani cu moartea aleia mici cand juca leapsa si cu Sandra (care arata ca un homosexual epilat) care mai varsa cate o lacrima ce nu se supune gravitatiei. Si au mai bagat si dialogurile alea cu glume ieftine, sa rada ciobanii.

Nu are nici o poveste, nu are nimic. O ora jumate cu una in spatiu care incearca sa scape din spatiu. Si unii au ramas impresionati de efecte, de spatiu, de cum se vede pamantul. Uitati-va la un documentar, daca vreti sa vedeti asa ceva!

Si terminati cu IMAX, ca efectele alea marfa nu se vad asa de marfa, ca n-au aia cine stie ce tehnologie. Asta pentru aia care au mai vazut 2-3 filme 3D. Daca e primul, e normal sa vi se pare smechere efectele. Asa mi s-au parut si mie la My bloody Valentine, trololol, ca era primul, si ce mega tare era cand vedea toporul plin de sange spre mine.



Da, da, stiu, are nota mare, lumea il apreciaza ,e arta pura, sunt eu hater si nu inteleg arta.

View PostM0n0, on 07 octombrie 2013 - 20:41, said:

Filmul are un mesaj foarte puternic, spre deosebire de alte filme comerciale si stupide.

Nu, e doar un alt film comercial si stupid.
Mar adentro a avut un mesaj foarte puternic.
Asta e doar un alt film comercial si stupid. Doar ca e de 10 ori mai plictisitor.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate