Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei
 

Gravity (2013)

- - - - -
  • Please log in to reply
111 replies to this topic

#109
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,723
  • Înscris: 10.12.2006
Am vazut si eu acum filmul si nu imi facusem iluzii, pentru ca Sandra Bullock nu e o actrita foarte buna, iar Clooney joaca acelasi rol de glumet in toate filmele, acesta nefiind exceptia.

Nota 7.

E un film care stie cum sa stoarca lacrimi de la pulime, arunca peisaje misto, pune o muzica finuta, iar terenul e pregatit.

Sandra a aratat bine de tot in acea costumatie stransa pe corp, dar mi s-a lasat la comportamentul ei. Am vazut mai sus ca cineva se plangea de Clooney cum ca si-a dat drumul prea calm. Insa tocmai asta (cred eu) ar fi comportamentul unui astronaut adevarat, care trece prin sute de teste ca sa ajunga acolo in spatiu,nu doar fizice ci si psihologice. De asta mi s-a lasat cand am vazut-o pe Sandra intrand in panica si respirand ca o vaca cand stia ca asta ii consuma oxigenul. La cat de labila psihic era femeia aia, NASA n-ar fi lasat-o veci in spatiu. Pe langa asta mai e si lipsa ei de pregatire, zice la un moment dat ca n-a reusit nici o singura aterizare pe simulator.

Chestiile astea erau insa necesare pentru povestea induiosatoare.

#110
forbes29

forbes29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 580
  • Înscris: 19.09.2013
Un film bun de vazut la cinema pe 3D. Se pierde din efect, daca il vezi acasa. Cred ca a meritat Oscarurile castigate pentru ca acelea sunt categoriile la care a excelat.

#111
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,989
  • Înscris: 31.07.2007
Filmu' ii simpatic, da' asta deoarece am io o slabiciune  pentru filme cu astronauti & shit. Nu-mi plac nici Bullock si nici Clooney ca si actori, erau niste lacune in scenariu despre care vad ca s-a scris, plus ca primu' lucru pe care trebuia sa-l faca dupa ce o ajuns pe Pamant era sa bage un bilet la 6/49 la ce noroc o avut. Efectele speciale au fost ok, mai ales alea cu exploziile (mi-o placut cum o lipit-o indianu').

#112
sftpdt

sftpdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,649
  • Înscris: 29.08.2013
Mie mi-a placut. E OK.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate