Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Digi Mobil - Spania si Italia

- - - - -
  • Please log in to reply
101 replies to this topic

#1
Steauaboss

Steauaboss

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 112
  • Înscris: 12.11.2012
Salut! Ce parere aveti de activitatea RDS Tel in Spania si Italia, si cum evaluati succesul operatorului virtual in aceste tari?

Si o lamurire personala, ce inseamna "Tarif stabilire apel: 15 c/apel", iar daca este ceea ce cred eu, acest tarif exista si la ceilalti operatori? Multumesc!

Edited by Steauaboss, 11 May 2013 - 19:28.


#2
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,076
  • Înscris: 04.02.2011
Da, există și la restul. Este o mică aberație locală.

#3
lordoftheshima

lordoftheshima

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 30.04.2007
In italia DIGI MOBIL e un operator virtual . adica a cumparat minute si trafic  de net de la operatorul real 3 (tre)
tariful stabilire  apel e ceva in genul romtelecom inainte de 89 , raspunde cel sunat ... esti taxat 15 €c si dupa platesti minutul de convorbire

#4
Steauaboss

Steauaboss

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 112
  • Înscris: 12.11.2012
Exista utilizatori RDS in es si it? A inceput operatorul sa instaleze retea proprie, sau nu detine nici o liceenta? Tarifele sunt avantajoase pt apelurile locale (in es sau it)? Dar pt internationale (Romania, Moldova, Etc?)

#5
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Prea multe intrebari. E asa de greu sa verifici site-urile respective ca sa afli singur raspunsurile?

#6
yetiro

yetiro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,656
  • Înscris: 16.12.2008
Am un stick DIGI net mobil primit "la pachet" cu seviciul de internet Fiberlink. Am sesizat ca in aplicatia de conectare se pot selecta profile: DIGI RO, ES sau IT.
Daca ma duc cu stick-ul intr-o excursie in Italia sau Spania, voi putea acolo sa ma conectez cu el la internet?

#7
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,473
  • Înscris: 16.12.2006
Nu, nu va merge.

#8
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
Civilizat mi se pare sa poti trimite sim-urile la orice adresa din Italia, inclusiv la adresa unui hotel.
Din pacate nu si la rds.

Edited by IP-XCENTRIC, 28 January 2014 - 08:53.


#9
serban84

serban84

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 05.05.2006
Pe o cartela Digi IT, daca sunt in Romania si am activat numarul romanesc (0772), pot activa Digi Net Mobil contra taxei de 4,96 eur? Si daca da, atunci cum? Multumesc!

#10
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,384
  • Înscris: 20.10.2006
Cred ca poti activa oferta de internet speficica Digi mobil it, nu cartelelor digimobil ro.

#11
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Cost control Digi Mobil Italia
Attached File  activare.jpg   146.09K   92 downloads
Attached File  net.png   336.53K   85 downloads Attached File  digi 300.png   336.08K   70 downloads
Attached File  desfasurator1.png   33.15K   76 downloadsAttached File  desfasurator2.png   147.11K   77 downloads

Optiuni noi:
http://digimobil.it/...ct=main&idAct=8

Edited by danutz1, 12 May 2014 - 19:41.


#12
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,384
  • Înscris: 20.10.2006
Uite o solutie pentru cine vrea prepay digi cu optiuni, pacat ca in Romania sunt greu de gasit cartele.

#13
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Spuneam mai de mult ca apelurile de pe numarul italian catre un numar portat din Romania nu sunt identificate corect, ca apeluri in retea.
Insa apelurile de pe numarul romanesc pe numarul portat sunt taxate corect. Poate aveti in vedere si rezolvarea acestei probleme.
A fost restituit de fiecare data creditul consumat pe apelurile catre numarul portat dar a fost nevoie de apel la relatii cu clientii Italia.
Attached File  Untitled.jpg   91.32K   54 downloads Attached File  Untitled1.jpg   77.3K   48 downloads Attached File  Untitled2.jpg   62.99K   41 downloads

Edited by danutz1, 19 June 2014 - 11:58.


#14
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
@danutz1 problema e ca reteaua din care initiezi apelul nu are acces la baza de date a numerelor portate in tara straina.... La fel e si la digi daca suni un numar din IT/ES/UK....

#15
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Oferta noua la cartela Digi Mobil Spania

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/KbRYT9520OA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#16
alecsandrius

alecsandrius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 26.04.2006
daca am don nelimitat de 5 euro pot suna gratuit in digi Spania ?

#17
DeCeDaT

DeCeDaT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 469
  • Înscris: 07.05.2009

 alecsandrius, on 26 septembrie 2014 - 19:27, said:

daca am don nelimitat de 5 euro pot suna gratuit in digi Spania ?

DA !!
Și în Digi Mobil Italia.

#18
baducu

baducu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 21.08.2008

 danutz1, on 19 iunie 2014 - 11:53, said:

Spuneam mai de mult ca apelurile de pe numarul italian catre un numar portat din Romania nu sunt identificate corect, ca apeluri in retea.
Insa apelurile de pe numarul romanesc pe numarul portat sunt taxate corect. Poate aveti in vedere si rezolvarea acestei probleme.
A fost restituit de fiecare data creditul consumat pe apelurile catre numarul portat dar a fost nevoie de apel la relatii cu clientii Italia.
Untitled.jpg Untitled1.jpg Untitled2.jpg

Aceasi situatie si cu apelul din DigiSpania catre numar portat in DigiMobil Romania din alta retea RO. E taxat ca si apel in alta retea si nu ca apel in DIGI. De la RC Spania am aflat ca nu exista rezolvare inca la aceasta situatie. Posted Image

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate