Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Picioare groase

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1
Raduku96

Raduku96

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 505
  • Înscris: 17.08.2008
Va salut!

Am picioarele cam butucanoase :)). Care sunt cele mai bune exercitii pt a le subtia? Eu m-am gandit la banda, stepper, la aparatele pt picioare dar cu greutate mica si multe repetari..

Voi ce imi recomandati?

#2
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,594
  • Înscris: 21.08.2008
Piciorul este segmentul din membrul inferior pe care-l pui in pantof. Pana la genunchi este gamba iar mai sus de genunchi este coapsa. Asadar care e portiunile butucanoase?

#3
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012
coapsa!Posted Image

#4
AlinE

AlinE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,634
  • Înscris: 31.07.2009
eu recomand sa treci pe ierburi...mai lasa carnea de porc...

#5
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,223
  • Înscris: 06.03.2011
Ar mai fi o varianta: lucreaza si gamba si-asa vei avea un membru inferior uniform dezvoltat :D

#6
echo3

echo3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,567
  • Înscris: 21.12.2012
Sa slabesti.

#7
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,783
  • Înscris: 27.01.2009

 Raduku96, on 11 mai 2013 - 16:11, said:

:)). Care sunt cele mai bune exercitii pt a le subtia?
Foamea

#8
Raduku96

Raduku96

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 505
  • Înscris: 17.08.2008

 danghetau, on 11 mai 2013 - 16:29, said:

Piciorul este segmentul din membrul inferior pe care-l pui in pantof. Pana la genunchi este gamba iar mai sus de genunchi este coapsa. Asadar care e portiunile butucanoase?

Gambe+coapse na Posted Image.

De lucrat lucrez si coapse si gambe..iar de slabit hmm, nu stiu cum s-o impaca dieta cu sala :-?.

Inaltime: ~1,88 si kg ~87 in caz ca va ajuta cu ceva.

Foamea, hmm, dupa o zi de scoala + sala sa nu mananci mai nimic nu prea suna bine.

Edited by Raduku96, 11 May 2013 - 17:09.


#9
echo3

echo3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,567
  • Înscris: 21.12.2012
Esti gras. Slabeste si alearga regulat.

Edited by echo3, 11 May 2013 - 17:27.


#10
eug3n92

eug3n92

    Mechanical Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 28.09.2009

 Raduku96, on 11 mai 2013 - 17:07, said:

Gambe+coapse na Posted Image.

De lucrat lucrez si coapse si gambe..iar de slabit hmm, nu stiu cum s-o impaca dieta cu sala :-?.

Inaltime: ~1,88 si kg ~87 in caz ca va ajuta cu ceva.

Foamea, hmm, dupa o zi de scoala + sala sa nu mananci mai nimic nu prea suna bine.

De cat timp faci sala?

#11
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,223
  • Înscris: 06.03.2011
Crede-ma ca e mai bine sa le ai putin mai groase decat subtiri. Picioarele se "cresc" cel mai greu la sala, asa ca nu te mai plange atat, multi ar vrea sa le aiba asa. Dar dupa cum zice si echo, n-ar strica niste cardio... Bafta!

#12
echo3

echo3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,567
  • Înscris: 21.12.2012
Faci exercitii multe la picioare pentru tonifiere si densitatea musculara si slabesti. Altceva nu exista, decat sa stai nemancat sa pierzi muschi la picioare si sa ramai doar cu grasime si sa ai picioare de femeie.

 vlad29marko, on 11 mai 2013 - 17:35, said:

Crede-ma ca e mai bine sa le ai putin mai groase decat subtiri. Picioarele se "cresc" cel mai greu la sala, asa ca nu te mai plange atat, multi ar vrea sa le aiba asa. Dar dupa cum zice si echo, n-ar strica niste cardio... Bafta!

Nu se cresc cel mai greu. Probabil asta zic toti care nu fac genoflexiuni cu bara si indreptari. Unde ma duc la sala nu cred ca am vazut  mai mult de 3 oameni care sa faca aceste 2 exercitii elementare in bodybuilding, toti folosesc numai aparatele alea de-ti rup coloane si fundu... De ce??? Habar n-am, dar trebuie sa lucrez de 5-6 ori mai mult la aparatele alea de 2 lei ca sa obtin aceeasi febra musculara ca la genoflexiuni si indreptari. Pentru barbati trebuie doar sa faci 4 seturi de genoflexiuni cu bara si 4 de indreptari pe saptamana pentru picioare, aparatele sincer dupa mine sunt pentru femei, a aiurea sa vezi o femeie cu bara in spate. Daca mai si alergi e si mai bine.

Edited by echo3, 11 May 2013 - 18:15.


#13
beku111

beku111

    Membru legendar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,452
  • Înscris: 06.12.2012
alearga , alearga , alearga si apoi alearga

#14
robotelu

robotelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 12.08.2005

 echo3, on 11 mai 2013 - 18:11, said:

...... genoflexiuni cu bara si indreptari.....

Fara sa intru in polemica, astea nu iti rup coloana?

#15
echo3

echo3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,567
  • Înscris: 21.12.2012

 robotelu, on 11 mai 2013 - 18:19, said:

Fara sa intru in polemica, astea nu iti rup coloana?

Daca le faci corect(capul sus, toata talpa pe suprafata, nu sa cazi pe varfuri) si te incalzesti cum trebuie, nu. Eu consider ca mai mult iti buleste coloana chestia aia de te impingi din ea cu picioarele, habar n-am ce nume are, bine, daca faci la 90-100kg.

Edited by echo3, 11 May 2013 - 18:26.


#16
ManiaXx

ManiaXx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 12.09.2007

 Raduku96, on 11 mai 2013 - 16:11, said:

Va salut!

Am picioarele cam butucanoase Posted Image). Care sunt cele mai bune exercitii pt a le subtia? Eu m-am gandit la banda, stepper, la aparatele pt picioare dar cu greutate mica si multe repetari..

Voi ce imi recomandati?

Alearga , alergand distante medii si mari iti vei subtia picioarele dar nu numai...daca pierderea de masa nu este o problema atunci alearga , daca este o problema atunci alearga dar dar suplimenteaza alimentatia cu 80-90% din cal consumate in alergare.

Edited by ManiaXx, 11 May 2013 - 18:27.


#17
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,223
  • Înscris: 06.03.2011

 echo3, on 11 mai 2013 - 18:24, said:

Daca le faci corect(capul sus, toata talpa pe suprafata, nu sa cazi pe varfuri) si te incalzesti cum trebuie, nu. Eu consider ca mai mult iti buleste coloana chestia aia de te impingi din ea cu picioarele, habar n-am ce nume are, bine, daca faci la 90-100kg.

Da, majoritatea fac la presa. Legat de ce-ai spus mai sus, unii nu fac genuflexiuni cu bara fiindca "le opreste cresterea", altii fiindca au probleme cu spatele, iar eu, de exemplu nu pot sa fac ridicari pe varfuri la gambe cu bara culisanta pentru ca ma doare zona cervicala, oricat de corect as sta si oricat de mici ar fi greutatile, pur si simplu nu e pentru mine exercitiul ala. La fel ma gandesc c-or spune si altii despre genuflexiuni...
Personal am ales sa le inlocuiesc cu fandarile..

Edited by vlad29marko, 11 May 2013 - 21:09.


#18
Raduku96

Raduku96

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 505
  • Înscris: 17.08.2008
@eug3n92 2 luni, abia m-am apucat..

Deci raspunsul e sa alerg pana ma satur :)).

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate