Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv
 Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare
 Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.
 Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...
 

Inregistrare domeniu prin godaddy.com

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
husarmih

husarmih

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 30.09.2007
Acum 2 luni am inregistrat un domeniu prin godaddy.com De atunci tot incerc fara succes sa ii fac sa mearga. pe langa hosting, domeniu, privacy si ce mai era pe acolo m-am abonat si la alte inutilitati gen quick shop cart , outright si alte magarii dupa cum mi-a fost "recomandat" Acum la doua luni dupa, am un domeniu care nu merge si o gaura de vreo 200 $ la credit card. orice incercare de contact a esuat.
As dori sa stiu daca cineva a avut experiente placute sau nu cu aceasta companie care pana acuma nu m-a convins ca ar merita nici un cent din ce le-am platit. Am trimis cateva tickete de suport si am primit doar 2 raspunsuri automate, ca vor analiza situatia in cel mai scurt timp. asta a fost acu o luna si o saptamana. de atunci m-am mai taxat de cateva ori. Inainte sa le fac un chargeback, as dori sa stiu daca mai e ceva de facut. Nu as renunta la domeniu dar daca nu functioneaza, mi se pare o prostie sa platesc airuea.

#2
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004
La suport sunt cam praf :
http://www.whoishost...views/go-daddy/

#3
husarmih

husarmih

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 30.09.2007
Altii ? ce parere mai aveti ? s-a mai fript careva cu ei sau sunt doar eu ghinionist ?
Nici un raspuns din partea lor pana acuma si ma gandesc tot mai mult la chargeback. la cateva ore dupa postul asta m-au mai supt de 10$. Al dracului ca pentru un serviciu la care i-am anulat subscription de luna trecuta. Dar nu a fost "actualizat" pentru ei. Oare ei se gandesc ca le sunt dator pentru tot restu vietii pentru cacautl ala de site si ce nu mi-au dat pe langa el ?

#4
MobbDeep

MobbDeep

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 27.04.2011
In primul rand, chiar daca este consider un colos in domeniu sa stii ca serviciile oferite  de ei nu chiar de cea mai buna calitate,la fel cum nici preturile si nici asistenta nu sunt.Este un host bun dar sunt altele cu mai putina expunere dar cu servicii mai de calitate.Cred ca e mai mult un fel de "Fata morgana" si are un marketing(let's say ) propaganda foarte eficienta.

Iti dai seama ca probabil nu esti singurul care a patit asa ceva,iar daca le expui problema e posibil sa invoce ceva din TOS si nah,te prefaci ca nu ai avut banii astia niciodata.
Dar totusi,eu cred ar intelege si remedia problema asta.Pe viitor ai putea sa inregistrezi un domeniu la o firma din romania si ulterior sa il muti in State(asta daca nu ai vreun pachet special care sa includa domeniu <<gratuit>>)
Mult noroc!

#5
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Am si eu o problema cu acest GoDaddy.
Acum un an, am inregistrat un domeniu la ei. Si acum, vreau sa-l reinnoiesc. Insa nu gasesc cum pot sa fac asta prin PayPal si nu prin cardul de credit.
Ma poate ajuta cineva?

#6
SynOfficial

SynOfficial

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 699
  • Înscris: 10.11.2020
S-ar putea sa nu mai accepte Paypal.

#7
republicall

republicall

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 26.02.2008
Eu imi iau domeniile de la godaddy si gazduirea in alte parti, nu le tin amestecate. Pana acum nu am avut probleme cu ei dar nici nu le-am cerut ajutorul.

#8
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,533
  • Înscris: 26.05.2022
Bineînțeles ca merge prin paypal: https://uk.godaddy.c...y-account-20037

#9
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Nu reusesc.
Am ales metoda de plata PayPal, dar cand dau sa platesc, tot card imi cere.

#10
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,533
  • Înscris: 26.05.2022
Daca nu reușești nicicum, fa transfer la name.com.

#11
jumperishere

jumperishere

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 592
  • Înscris: 18.11.2021
contul paypal face plata cu banii din contul tau, apoi cu cardul. am facut eu asa o plata. tot asa le dadusem cardul prin paypal la o companie, dar au tras banii din paypal.
pt asta trebuie sa sestezi paypal sa foloseasca banii din cont prima oara, iar apoi de pe card.. din pacate nu mai stiu cum am facut asta. trebuie sa cauti. sper sa reusesti

Edited by jumperishere, 02 August 2022 - 01:34.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate