Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Info Coronavirus/Vaccinare vs Fake News

alocatie copil roman nascut afara

Schimbare Furnizor Energie Prin P...

Retete compensate
 Proba la alegere a profilului la ...

Exploziile din blocurile romanesti.

Polizor unghiular mediu

Editare video, fara placa video
 Cateva intrebari legate de sistem...

Despre lipituri, statii, pistoale...

ANGLIA...ITALIA...FRANTA...GERMAN...

Sfat achizitie masina ∼6000...
 Sunet electronic dupa franat

SSD M2 ieftin pentru un laptop My...

Programator USB-ISP E-LAB

Monitor cu probleme

preluarea si prelucrarea imaginilor TV

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

sonyHi8

sonyHi8

New Member

• Grup: Members
help...
buna...vin si eu cu o problema destul de urgenta...daca ar avea cineva timp sa-mi explice ar fi suuuper..
am de facut un proiect destul de important si timpul ma preseaza...proiectul asta trebuia sa-l dau acum ceva timp in urma dar din diferite motive a tot tb sa aman si acum nu sunt in tara...Am folosit o camera sony CCD-TRV78E Hi8 pt a face un mic filmulet...Cum totul a tb filmat pe caseta, trebuia transferat pe PC...stiam ca trebuia sa rezolv asta printr-un convertor analog-digital,neparat si cum nu ma pricep prea bine la chestii de genu, am fost la un studio fujifilm,parca..am intrebat daca imi poate copia de pe caseta pe dvd si a zis ca se rezolva (filmul cu pricina trebuia prelucrat dupa aia si am ales Pinnacle pt asta si i-am zis si la nene ce tre sa fac cu filmul ala si a zis ca am facut bine ca am specificat ca trebuie editat dupa aia pentru ca....nu mai stiu motivul zis de el). Dupa ce a copiat totul, am fost sa-mi iau DVD-ul si l-am rugat pe nenea de acolo sa-mi explice care a fost tot procesul pentru ca eu tre sa explic cu lux de amanunte cum am transferat imaginile video de pe caseta pe DVD. Domnul de acolo a fost amabil si mi-a explicat, dar cum a trecut ceva timp de atunci si nu gasesc notitele...nu-mi mai amintesc ce a zis.
Acum, marea mea rugaminte este: IMI POATE EXPLICA CINEVA TOT PROCESUL (ca la prosti)?   ce a mai folosit in afara convertorului AD? ce face acest convertor mai exact? tre sa scriu totul amanuntit..sper sa ma ajute cineva....mersi

titlul subiectului e tema proiectului...help plss...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate