Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

Samsung I9100 Galaxy S2

- - - - -
  • Please log in to reply
26589 replies to this topic

#26569
Danielms

Danielms

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 10.02.2013
sa inteleg ca ai reusit sa instalezi clockworkmod recovery? Daca da, poti sa-l folosesti ca sa instalezi ROM-ul si GAPPS, care te intereseaza. Important este sa ai Root facut.
Daca ai root incearca apliatia oficiala TWRP din google play, care ar trebui sa iti instaleze ea recovery.
Mai exista varianta cu ODIN (cauta TWRP instalare cu ODIN)

#26570
prison

prison

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,629
  • Înscris: 06.10.2009

View PostDanielms, on 17 martie 2017 - 10:09, said:

sa inteleg ca ai reusit sa instalezi clockworkmod recovery? Daca da, poti sa-l folosesti ca sa instalezi ROM-ul si GAPPS, care te intereseaza. Important este sa ai Root facut.
Daca ai root incearca apliatia oficiala TWRP din google play, care ar trebui sa iti instaleze ea recovery.
Mai exista varianta cu ODIN (cauta TWRP instalare cu ODIN)
Am instalat clockworkmod recovery,am facut root si cand dau sa fleshuiasca resurrection remix 7.1.1 ,se opreste la jumate se restarteaza telefonu si ramana doar logo.
Am incercat si sa instalez TWRP din google play,avand root si imi descarca doar un link in telefon.
Varianata cu odin ,dupa ce aleg twrp-3.1.0-0-i9100.img.tar ,incepe sa scrie cateva chestii dupa care se blocheaza si nu se finalizeaza nimic.
Partea buna este ca a mers restaurat de fiecare data cu odin si room -ul oficial 4.1.2.

#26571
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,036
  • Înscris: 26.09.2010
Trebuie repartitionare cu pit de 4gb sau mai mare, pentru Marshmallow, deci banuiesc ca si la Nougat trebuie repartitionare. Eu cu al meu am ramas la 4.1.2 de la NeatRom + un skin de S5. Simplu si fara probleme. In trecut, am testat rom-ul celor de la Dirty Unicorns pe 6.0.1, se misca bine, dar am revenit la ceva pe JellyBean pentru camera foto mai buna.

#26572
prison

prison

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,629
  • Înscris: 06.10.2009

View Postflobuc, on 17 martie 2017 - 13:25, said:

Trebuie repartitionare cu pit de 4gb sau mai mare, pentru Marshmallow, deci banuiesc ca si la Nougat trebuie repartitionare. Eu cu al meu am ramas la 4.1.2 de la NeatRom + un skin de S5. Simplu si fara probleme. In trecut, am testat rom-ul celor de la Dirty Unicorns pe 6.0.1, se misca bine, dar am revenit la ceva pe JellyBean pentru camera foto mai buna.
Nu te contrazic desi in toate tutorialele gasite nu spune nimic de repartitionare.Motivul pentru care as vrea sa pun altceva este ca dupa cateva zile ,4.1.2 se misca greu.Lolipop s-a instalat  fara probleme.

Edited by prison, 17 March 2017 - 13:35.


#26573
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,036
  • Înscris: 26.09.2010
Momentan nu am timp sa testez, dar de curiozitate o sa incerc sa ma informez putin in legatura cu Nougat, daca e nevoie sau nu de repartitionare ca la Marshmallow.

#26574
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,036
  • Înscris: 26.09.2010
Update: Q:Do I need system re-partition? A: Yes.

Deci, repartitionare si abia apoi treci la treaba. Attached File  Screenshot_2017-03-17-13-59-24-522_com.quoord.tapatalkpro.activity.png   75.31K   35 downloads

#26575
Danielms

Danielms

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 10.02.2013
Da, asa este, trebuie partitionata memoria. Am uitat sa-ti amintesc acest lucru. Eu am facut repartitionarea de foarte mult timp, si am omis acest lucru. Cred ca trebuia repartitionat de pe vremea lui Cyanogenmod 13.

#26576
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,036
  • Înscris: 26.09.2010
Da, de la Cyano 13 trebuie repartitionata memoria. Nu e ceva complicat, necesita doar putina atentie. Pe Marshmallow mergea instalat rom-ul, dar nu mai ramanea spatiu pentru gapps.

Edited by flobuc, 17 March 2017 - 14:25.


#26577
prison

prison

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,629
  • Înscris: 06.10.2009

View Postflobuc, on 17 martie 2017 - 14:23, said:

Da, de la Cyano 13 trebuie repartitionata memoria. Nu e ceva complicat, necesita doar putina atentie. Pe Marshmallow mergea instalat rom-ul, dar nu mai ramanea spatiu pentru gapps.
Am descarcat fisierul pit ce ar  trebui sa aleg de acolo?

Attached Files



#26578
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,036
  • Înscris: 26.09.2010
Eu am folosit pe cel de 4gb. Acum depinde de nevoile tale. Poti pune si 3, dar si 6.

#26579
prison

prison

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,629
  • Înscris: 06.10.2009

View Postflobuc, on 17 martie 2017 - 14:40, said:

Eu am folosit pe cel de 4gb. Acum depinde de nevoile tale. Poti pune si 3, dar si 6.
Aleg doar acel fisier de 4gb si dau flash cu odin  sau trebuie selectat si room-ul oficial totodata ?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5A4S0O7uSDo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] Vad ca asa procedeaza respectivu

#26580
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,036
  • Înscris: 26.09.2010
Prima data parca se face repartitionarea, abia dupa bagi softul, nu mai tin minte exact. Vezi ca sunt pe yt tutoriale

#26581
Andr33iy98

Andr33iy98

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 14.04.2014
Salut,dacă am rupt din greșeală banda flex de la motorul vibrații, celălalte nu vor mai funcționa,gen eu când apelez nu se aude tonul acela specific efectuării unui apel,iar când vorbesc în casca celălalt interlocutor nu mă aude,dar eu îl aud pe el.Sa fie de la placa de baza ?Sau au făcut scurt acele piese ?

Attached Files



#26582
Andr33iy98

Andr33iy98

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 14.04.2014
Revin,conectorul de căști funcționează, dar difuzorul în timpul apelurilor și microfonul nu,loud speakerul de asemenea merge.
Încă nu am montat sus carcasa și am văzut va are un pin acolo pe rama,oare nu face contact cu  cel de pe placa de baza și de aceea nu se aude nimic în timpul unei convorbiri ?

Attached Files



#26583
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,036
  • Înscris: 26.09.2010
Loudspeaker-ul e pe alta "panglica", vine la pachet cu partea de semnal + microfon si mufa microusb. Cumpara acel kit din poza pusa de tine, si data viitoare umbla si tu mai atent. Succes.

#26584
vibecatalin

vibecatalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 05.07.2006
Salutare, am si eu nevoie de o sugestie, vreau sa folosesc S2-ul in mașină pe Waze si acasa pe post de mp3 player. As dori un rom care sa fie stabil in situațiile respective. Deocamdată am CM13, dar se mai restartează uneori din senin,in rest merge bine. Mulțumesc anticipat!

#26585
Danielms

Danielms

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 10.02.2013
@vibecatalin - eu am Lineage OS Android 7, pus pe telefon. Telefonul il folosesc când am nevoie pe Waze. Nu am probleme și de comporta ok.

#26586
vibecatalin

vibecatalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 05.07.2006
L-am pus si eu acum , mi se pare ca merge cam greoi. O sa vad in zilele urmatoare cum se descurca cu waze

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate