Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Samsung I9100 Galaxy S2

- - - - -
  • Please log in to reply
26589 replies to this topic

#1
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
Samsung Galaxy S2 este inlocuitorul faimosului Galaxy S si, in acelasi timp, varful de gama al firmei pt anul 2011.

Caracteristici:

- Android OS, v2.3.4 (Gingerbread), v4.0.4 (Ice Cream Sandwich), upgradable to v4.1 (Jelly Bean)

- 480 x 800 pixels Super AMOLED Plus capacitive touchscreen, 16M colors, 4.3 inches (~217 ppi pixel density), Corning Gorilla Glass

- Dual-core 1.2 GHz Cortex-A9 processor, Mali-400MP GPU

- 16 /32 GB internal memory, microSD card-slot up to 32GB

- 1 GB RAM

- 8 MP autofocus camera, 1080p@30fps video-recording, LED flash, Geo-tagging, touch focus, face and smile detection

- 2 MP front-facing camera

- HSDPA, HSUPA, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, DLNA, Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot

- Bluetooth v3.0 + HS

- Accelerometer, gyro, proximity, compass

- Li-Ion 1650 mAh battery

- 125.3 x 66.1 x 8.5 mm, 116 g

http://mobile.softpe...laxy-S-II.shtml


                                                                                                                                                                                                                                                                                                   [ http://www.gadget-talk.ro/wp-content/uploads/2013/01/telefon-samsung-galaxy-s2-plus-gt-i9105.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,639
  • Înscris: 14.10.2004
Dupa cum se misca lucrurile in curand nu vor mai exista doar telefoane.
Procesor de 1.2GHz ?? Unde vor sa ajunga oare?
Acum nu zic ca imi doresc unul dar o singura chestie nu imi place, ecranele devin din ce in ce mai mari.

#3
grinch85

grinch85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 17.05.2007

 xymzar, on 12th November 2010, 15:48, said:

Dupa cum se misca lucrurile in curand nu vor mai exista doar telefoane.
Procesor de 1.2GHz ?? Unde vor sa ajunga oare?
Acum nu zic ca imi doresc unul dar o singura chestie nu imi place, ecranele devin din ce in ce mai mari.

La anul vor aparea si primele modele cu procesor dual-core. Va fi o distractie.

#4
flipdascript

flipdascript

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 10.11.2008

 xymzar, on 12th November 2010, 15:48, said:

Procesor de 1.2GHz ?? Unde vor sa ajunga oare?
Asa se zicea si prin 94 cand a aparut 486-le, toata lumea era uimita, unde se va ajunge, etc. Si unde s-a ajuns cu totii stim, si nu e nimic rau in asta.

#5
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003
Sunt unii orbiti atat de tare de Samsung..incat cred ca Iphone 4 este Samsung Gingerbread  Muhaaaaa...:D in subconstientul tau tot catre iphone..tragi dar iti este greu sa recunosti :)

Edited by tkd29, 13 November 2010 - 16:14.


#6
inx66

inx66

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 27.01.2009
va scoate sigur samsung anul viitor telefoane cu specificatiile respective...alaturi de htc e in topul inovatiilor in domeniul asta

#7
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005
Asta intra in buzunar?

#8
flipdascript

flipdascript

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 10.11.2008

 AndyM, on 13th November 2010, 21:07, said:

Asta intra in buzunar?
Depinde cat de mare fac telefonul. Daca pun pe el un ecran de 4.3 nu inseamna neaparat ca telefonul va fi foarte mare.

#9
seby199

seby199

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 08.11.2008

 AndyM, on 13th November 2010, 22:07, said:

Asta intra in buzunar?
In majoritatea va intra. Oricum nu e mare diferenta intre 4.3 si 4.5(aproape de nesesizat), totusi un telefon cu ecran de 4 e cel mai mare pe care l-as cumpara vreodata.
Faptul ca telefonul ar putea fi fake, acele specificatii mai mult ca sigur vor aparea la anul. In ritmul asta abia astept sa vad ce va aparea in 2020.

#10
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,144
  • Înscris: 05.12.2002

 grinch85, on 12th November 2010, 18:58, said:

La anul vor aparea si primele modele cu procesor dual-core. Va fi o distractie.

Esti in urma :)
http://www.my-symbia...review_9500.php

Quote

The CPU (ARM-9 based TI OMAP 1510 dual-core RISC processor) is now three times faster (~ 150 MHz) and it uses more advanced ARM core and chipset. This, along with much faster memory chips, makes the device really fast.
Bine, ca se misca ca ochii mortului - asta e alta poveste :)

#11
haskell444

haskell444

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 19.12.2010
The next Galaxy S will be unveiled in Feb at MWC.

The new Galaxy is expected to run Android 2.3 and feature a dual-core processor for  much faster operations. It will also equip NFC and Gyroscope sensor.

http://www.careace.n...veiled-feb-mwc/

#12
tarantula21

tarantula21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 03.09.2009
Mno stati numa' sa vedeti ce scoate Samsung...

Varianta cu upgrade la Galaxy S..

Galaxy S2

Acum, din ceea ce am auzit si in alte parti, cam difera. Era vorba sa fie Core2duo 1 ghz, 1 gb ram si 64 gb intern..flash si camera de 12mpx..

Dar sa asteptam sa vedem :D Sper sa nu imi para rau ca am galaxy s "clasic" :lol:

#13
RoVal1972

RoVal1972

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,992
  • Înscris: 18.08.2005

 tarantula21, on 11th January 2011, 01:09, said:

Mno stati numa' sa vedeti ce scoate Samsung...

Varianta cu upgrade la Galaxy S..

Galaxy S2

Acum, din ceea ce am auzit si in alte parti, cam difera. Era vorba sa fie Core2duo 1 ghz, 1 gb ram si 64 gb intern..flash si camera de 12mpx..

Dar sa asteptam sa vedem :D Sper sa nu imi para rau ca am galaxy s "clasic" :lol:
De ce sa ti para rau ?! Ce este enervant, e ca sunt f. scumpe raportat la ce reprezinta el, un smartphone. Dai pe un telefon cat costa o plasma de 127cm... Unde am ajuns...

#14
george169

george169

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 09.10.2010
Uite-l mai!!  :wub:  [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/R97HgGlC4Cw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Nu se vede mare lucru'.. doar ca ecranul ii superb si mare si telefonul ii foarte subtire. Sper sa fie mai bine facut dpdv calitativ.. primul mi s-a parut foarte ieftin realizat.

#15
haskell444

haskell444

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 19.12.2010
Parca nu mai trec zilele astea pana in 13. Din clipul asta nu putem deslusi mare lucru, totusi sper si eu sa aiba ecran de macar 4.3 (cum se zice ca are de fapt) si sa fie foarte subtire, daca se poate mai subtire decat actualul Galaxy S B)

#16
Dukuletz

Dukuletz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 709
  • Înscris: 26.02.2007
Se poate vedea ca este foarte subtire :D Sunt sigur ca va arata foarte bine :) Stiti cam la ce preturi sa ne asteptam?

#17
Steauaboy95s

Steauaboy95s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,162
  • Înscris: 01.10.2009

 MUR_I0NUT, on 1st February 2011, 09:49, said:

Parca nu mai trec zilele astea pana in 13. Din clipul asta nu putem deslusi mare lucru, totusi sper si eu sa aiba ecran de macar 4.3 (cum se zice ca are de fapt) si sa fie foarte subtire, daca se poate mai subtire decat actualul Galaxy S B)
Ba daca ai ochii buni, o sa intelegi mare lucru:
[ http://i55.tinypic.com/34gagpi.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Samsung Sucks at Photoshop :D

In alta ordine de idei, cred va trebui sa zic "PAS" acestui model datorita faptului ca vreau sa-mi iau masina, si deja am inceput sa strang :(

Damn, Samsung :lol:

Edited by Steauaboy95s, 01 February 2011 - 12:00.


#18
george169

george169

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 09.10.2010
Wai, rusine Samsung!! Cum au putut sa faca asa ceva ?! :o:O

Acuma toti scriu asta de parca ce s-ar fi intamplat... zici ca ii presa de la noi, numa' inaptii astia de aici ar fi in stare de asa ceva. Ii teaser ma omule, aia ii si ideea sa se vada numa' un pic... sau tu de acolo, datorita inteligentei tale iesite din comun, deja si stii cum arata. Te-ai gadit ca poate l-au lasat ei asa, ca oricum nu se intelege mare lucru ??

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate