Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Un sfat-batch

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
srsdani

srsdani

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 30.07.2011
Pana acum am lucrat sa fac anumite programele utilizant fisiere batch. M-am gandit ca ar fi frumos sa fac ceva mai frumos, in visual basic/studio. Treburile stau cam asa: am cautat de peste 2-3 zile si nu am gasit nici macar ceva apropiat de ce am eu nevoie. Vreau sa stiu daca se poate sa integrez comenzi batch in visual, iar informatia afisata in batch sa fie afisata in proiect. Spre exemplu:
[ http://img43.imageshack.us/img43/4384/flashtoolmain.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Aceasta este o imagine cu un tool pentru Sony/Sony Ericsson. Eu as vrea sa fac ceva pentru alt telefon. Si principala problema pe care o intampin cam asta este. Primul chenar rosu, sa fie locul in care sa fie afisat ce s-ar fi afisat in fereastra cu batch, iar mai jos o bara de progres, care sa progreseze odata cu pasii deja executati din batch. Sper sa ma puteti ajuta. Multumesc.

#2
srsdani

srsdani

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 30.07.2011
Nimeni?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate