Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

ZTE Tania

- - - - -
  • Please log in to reply
166 replies to this topic

#19
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,078
  • Înscris: 04.02.2011

View PostClerik, on 27 aprilie 2013 - 16:34, said:

Fac telefoane bune ăștia? Că tot ies în față în ultima perioadă.
ZTE sunt consacrați deja aproape. Au capacități enorme de producție, nu e de mirare.
Așa că eu nu mă supăr că le mai dau nume de curve dispozitivelor :)

#20
Arkouda

Arkouda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,388
  • Înscris: 10.12.2011
Daca te aude vreun raket ucrainean cu o nevasta pe nume Tania, ai pus-o.

#21
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

View PostArkouda, on 04 iunie 2013 - 12:16, said:

Daca fiul nu are 2 metri inaltime si nu l-a scapat de la ureche, nu e impresionant Posted Image
Nu are 2 metri si nici nu tinea telefonul la ureche, era intr-un joc...dar m-a mirat ca nu s-a facut bucati telefonul...a cazut totusi pe beton dur....
Mi-a spus baiatul ca dupa ce l-a scapat si a cazut pe rama, telefonul a cazut pe spate. Probabil se spargea displayul daca se rasucea dupa cazatura pe display. Julitura ramei e la nici un milimetru distanta de display, e infundata rama acolo. Daca nu avea acea rama se facea praf displayul, asa cred.

#22
cris7ian

cris7ian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 14.02.2005
Salut am luat un telefon ZTE Tania cu Windows Phone 7.8 si desi imi vede modemul TP-LINK dau conectare imi cere parola, o introduc dar dupa cca 20 sec de tentativa imi da mesajul: Connection unsuccessful  Your phone couldn't reach the WiFi network TP-LINK. Ce pot face sa folosesc si eu reteaua RDS?

Edited by cris7ian, 05 June 2013 - 20:04.


#23
Arkouda

Arkouda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,388
  • Înscris: 10.12.2011
Ti-au raspuns baietii pe celalalt topic pe care l-ai deschis. Nu ti-a convenit raspunsul si speri sa obtii alte raspunsuri aici? Routerul foloseste un protocol de criptare nesuportat de telefon. Incearca sa il treci pe wpa2-psk.

#24
cris7ian

cris7ian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 14.02.2005

View PostArkouda, on 05 iunie 2013 - 20:15, said:

Ti-au raspuns baietii pe celalalt topic pe care l-ai deschis. Nu ti-a convenit raspunsul si speri sa obtii alte raspunsuri aici? Routerul foloseste un protocol de criptare nesuportat de telefon. Incearca sa il treci pe wpa2-psk.
multumesc o sa incerc si asta. am postat si aici ptr ca am observat topicul dedicat zte tania dupa ce am postat pe cosmote, si speram ca aici chiar intra posesesori de tania.

View Postcris7ian, on 05 iunie 2013 - 20:26, said:

multumesc o sa incerc si asta. am postat si aici ptr ca am observat topicul dedicat zte tania dupa ce am postat pe cosmote, si speram ca aici chiar intra posesesori de tania.

nu merge, acelasi mesaj, nu vad unde este incompatibilitatea. o sa il arunc de nervi.

#25
Arkouda

Arkouda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,388
  • Înscris: 10.12.2011
Inainte sa il arunci incearca sa il conectezi la alte retele. De exemplu fa o vizita scurta la McDonalds. Ca cine stie, poate arunci routerul...

#26
cmyhai

cmyhai

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.06.2013
stie cineva de unde pot achizitiona o baterie pentru zte tania?

#27
marius_yo21

marius_yo21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 28.09.2005
cum se aude in timpul convorbirii la el. are ceva bruiaje pe fundal?...se poate vorbi la el afara, pe strada, in trafic? semnalul cum este, s-a intamplat sa pice vreodata?....sunt interesat sa il cumpar si deasta intreb

#28
Arkouda

Arkouda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,388
  • Înscris: 10.12.2011
calitate convorbire excelenta. Intrebari din astea puneai acum 10-15 ani. In ziua de azi nu mai e cazul.

#29
marius_yo21

marius_yo21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 28.09.2005

View PostArkouda, on 09 iunie 2013 - 13:07, said:

calitate convorbire excelenta. Intrebari din astea puneai acum 10-15 ani. In ziua de azi nu mai e cazul.

mersi pentru raspuns

hai sa iti dau un exemplu sau o parere personala (cum vrei sa ii zici): luam telefoanele Nokia ASHA (marea majoritate a modelelor asha, smart sau nonsmart)....si initiem o convorbire. Iti garantez ca se aude EXECRABIL, zici ca esti cu capul in butoiul de varza si vorbesti acolo. Se aude un ecou al vocii tale incredibil de enervant.....cateva exemple, asha 101, asha 302, asha 200...

#30
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

View Postmarius_yo21, on 09 iunie 2013 - 12:07, said:

cum se aude in timpul convorbirii la el. are ceva bruiaje pe fundal?...se poate vorbi la el afara, pe strada, in trafic? semnalul cum este, s-a intamplat sa pice vreodata?....sunt interesat sa il cumpar si deasta intreb
Calitatea convorbirilor e buna chiar si in voip call (Viber) sau casca bluetooth(regular call)....fara zgomot de fond sau bruiaje, afara ori in incaperi. Vorbesc frecvent mai ales pe Viber si sunt foarte multumit.

View Postcmyhai, on 08 iunie 2013 - 01:46, said:

stie cineva de unde pot achizitiona o baterie pentru zte tania?
Gasesti pe google. Am gasit un rezultat , uite aici.

Edited by androholic, 09 June 2013 - 16:30.


#31
marius_yo21

marius_yo21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 28.09.2005

View Postcmyhai, on 08 iunie 2013 - 01:46, said:

stie cineva de unde pot achizitiona o baterie pentru zte tania?

am gasit si eu, nu stiu daca o sa te ajute fiind pe ebay dar cine stie...
http://www.ebay.co.u...=item27d26a1ce9

#32
Arkouda

Arkouda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,388
  • Înscris: 10.12.2011
Cum sa nu-l ajute?

Omul zice clar ca trimite si in romania. Bateria 5 lire, transport 2 lire. Total 7 lire.

#33
marius_yo21

marius_yo21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 28.09.2005
pozele cum iasa? am vazut pe youtube ceva review-uri si pare ca se vede ceva albastru...

#34
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

View Postmarius_yo21, on 09 iunie 2013 - 18:03, said:

pozele cum iasa? am vazut pe youtube ceva review-uri si pare ca se vede ceva albastru...
Pozeaza destul de bine. Uite cateva poze realizate adineauri, neprelucrate sau retusate:

Attached File  1.jpg   91.29K   64 downloadsAttached File  2.jpg   87.37K   65 downloadsAttached File  3.jpg   46.01K   59 downloadsAttached File  4.jpg   78.52K   56 downloads

#35
cmyhai

cmyhai

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.06.2013
multumesc mult pentru ajutor, am cumparat de pe okazii ... dar surpriza a fost ca a stat 2 3 minute aprins cu acea baterie si dupa s-a inchis, iar acum trebuie sa merg cu el la un service :(

#36
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Astazi telefonul a luat inca o tranta...de data asta mi-a cazut mie din buzunar....tot pe beton in  curte. Telefonul e teafar, dar a mai capatat o julitura pe spate. Posted Image Are viata in el Posted Image

Edited by androholic, 23 June 2013 - 12:25.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate