Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 

Dupa cat timp de la angajare beneficiezi de servicii medicale gratuite

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Berceni

Berceni

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 02.04.2006
Buna ziua, in cazul unei operatii de polipi exista o perioada minima de cand pacientul trebuie sa fie angajat pentru a beneficia de operatia gratuit?

#2
Alucard

Alucard

    Steven Hyde

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 20.04.2004
Chestii de cultura generala pe care le stiu pentru ca m-am lovit si eu de ele ... trebuie sa ai platite la zi cotizatiile catre casa de asigurari de sanatate pe ultimii 2 sau 3 ani, nu mai retin exact. Operatie fara bani? Fara spaga? In ro? Posted Image

#3
NexT20

NexT20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 762
  • Înscris: 24.09.2012
Teoretic ar trebuie sa fie GRATIS, dar practic trebuie sa dai spaga !!!!!!!

#4
Berceni

Berceni

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 02.04.2006
Multumesc. Nu ma refeream la spaga, ci plata propriu-zisa a operatiei. Banuiesc ca nu este gratis si pentru cei care nu sunt asigurati (e.g. nu muncesc/muncesc la negru), iar daca trebuie sa ai CM, ma gandesc ca exista o perioada minima de munca.

#5
Alucard

Alucard

    Steven Hyde

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 20.04.2004
Nu cred ca ii intereseaza unde muncesti sau daca muncesti, vor sa ai totul platit la zi pe vreo 2 sau 3 ani ....

#6
malwarebytes

malwarebytes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,375
  • Înscris: 25.03.2013

 Alucard, on 25 aprilie 2013 - 12:04, said:

Nu cred ca ii intereseaza unde muncesti sau daca muncesti, vor sa ai totul platit la zi pe vreo 2 sau 3 ani ....
5 ani e perioada de prescriptie la casa din judetul meu. Pentru cine nu a inregsitrat venituri deloc in ultimii cinci ani cred ca se plateste pe 6 luni retroactiv. Eu la data cand vorbim trebuie sa platesc pe doi ani si ceva de la data cand am inregistrat ultimul venit.

#7
Elysian79

Elysian79

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.11.2012
Pai eu am fost in strainatate in ultimii 11 ani. Deci doar 6 luni in urma trebuie sa platesc ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate